Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 09/2020

?AKTUÁLNE A DÔLEŽITÉ INFO?
 
Ja viem, je to teraz všade, ale tak musím aj ja oficiálne.?☝️
 
V súvislosti s novým koronavírusom nerobíme paniku, no situáciu zároveň nepodceňujeme. Na základe odporúčaní RÚVZ a mesta Košice sme sa preto s účinnosťou od dnešného dňa rozhodli zrušiť plánované akcie na našom sídlisku až do odvolania. Jednoducho prevencia.
 
V tomto týždni nás čakali oslavy MDŽ i uvítanie novorodeniatok, teda podujatia s koncentráciou tých najzraniteľnejších skupín obyvateľstva. PODUJATIA PRESÚVAME, tzn. vyhradíme nové termíny, nebojte sa, no prevencia je teraz dôležitejšia ako oslavy.
 
O ďalšom postupe budete z našej strany priebežne informovaní. Dávajte na seba pozor. Dodržujte najmä základné hygienické návyky.?
 
 
ČO SA UDIALO UPLYNULÝ TÝŽDEŇ
? PORADY SO ZAMESTNANCAMI “F2F”?:
O plánovaní, cieľoch, pocitoch ale i očakávaniach. Aj o tom bol uplynulý týždeň na našom úrade. Okrem pravidelných porád som sa totiž osobne stretol skoro s každým jedným zamestnancom “face to face”. Pokračovanie ma čaká tento týždeň. Snažil som tento raz viac počúvať ako rozprávať. Spätná väzba je totiž kľúčom nie len k osobnému úspechu➡️ale i ➡️tímovému. Dal som si totiž taký osobný cieľ, že tento rok sa povenujem našim zamestnancom trošku viac. Sú to predsa oni, ktorí doručujú naše výsledky za MČ KVP! ?
 
? ZBIERKY POKRAČUJÚ?:
Ani tento rok nezabúdame na ľudí, ktorým naša pomoc výrazne pomôže.
?Ak máte doma staršie a už menej potrebné šatstvo, pokojne ho prineste do priestorov denného centra na Cottbuskej ulici č.36 v piatok 3.tieho apríla.
?Pomôcť môžete aj potravinami a hygienickými potrebami, ktoré je potrebné priniesť do Farského pastoračného centra na Triede KVP. Zbierka štartuje 30.marca a potrvá do 3.tieho apríla.
 
?Termíny zbierok nájdete aj tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000448/
 
?ANKETA KLIMKOVIČOVA ULICA?:
Váš názor je dôležitý, ak ide o rozhodnutia, ktoré sa Vás bezprostredne týkajú. Vaše dotazy nás zaujímajú aj v otázke umiestnenia zastávok MHD na Klimkovičovej ulici. Súčasný stav ohrozuje Vašu bezpečnosť, a preto sme sa rozhodli spísať argumenty pre a proti navrhovaným riešeniam. Nájdete ich v dotazníku, kde môžete priamo zahlasovať za jednu z možností ešte do zajtra (9.3.). Stačí, ak kliknete na tento odkaz – https://www.survio.com/survey/d/L3W1W4A9S9F6N4C8B
 
 
PREDĹŽENÝ TERMÍN NA PREDKLADANIE PONÚK NA BEZBARIÉROVÝ PRÍSTUP:☝️
Dávame do pozornosti! Ešte stále môžete predkladať Vaše ponuky na zvislú exteriérovú plošinu do denného centra. Termín na predkladanie ponúk sme predĺžili do štvrtka (19.3.) do 12:00. Zdieľajte, ak niekoho poznáte, pomôžete nám ale najmä našim seniorom.?
 
 
? VEREJNÉ KORČUĽOVANIE:
Aj keď za dverami je už pomaly jar, my sme si aj tento víkend ešte v Aréne Sršňov obuli korčule. Ich ostrosť si Vás vyskúšalo takmer 90! Už budúcu sobotu nás čaká POSLEDNÉ bezplatné verejné korčuľovanie v tejto sezóne. Neváhajte a príďte sa rozlúčiť so zimou ako sa patrí. Vidíme sa už v tradičnom čase 15:00-16:00. ?
 
? HĽADÁME BRIGÁDNIKOV NA ROZNOS KVAPKY?:
Pomôcť mestskej časti a zároveň si privyrobiť. Celkom fajn kombinácia, čo poviete? Ak máte záujem o brigádu a nerobí Vám problém roznášať noviny, volajte na – 055/789 06 16 alebo nám napíšte správu na k1k@mckvp.sk
 
? POMÁHAME ALEXOVI AKO VIEME:
Po sídlisku už môžete vidieť sériu billboardov a citylightov vďaka našim štedrým partnerom. Snažíme sa pomôcť ako vieme. Alex je chlapec z KVP. Alex potrebuje najdrahší liek na svete. Tento liek mu musí byť podaný do 24 mesiacov života. Virtuálne lajky a zdieľania tu nepomôžu. Spoločne ale vieme reálne pomôcť. Alexovi ostáva 90 dní, ale vyzbieral už viac ako polmilióna eur❗️ Nie, vláda/štát aj napriek medializovaným správam reálne nepomohli. Rodičia doteraz nevedia, čo bude a ako bude. Komunikácia s vládou je minimálna. 
 
Prispejte na Alexov transparentný účet a spoločne môžeme zachrániť život malému dieťaťu. Klikni a prispej tu: https://www.konajme.sk/sk
 
P.S.: Viac info o osude malého bojovníka nájdete na www.alexsmabojovnik.sk
 
? NOMINÁCIA V ANKETE KOŠIČAN ROKA 2019:
Ako už pravdepodobne viete, som nominovaný v tejto ankete. Dokonca som postúpil do finálovej päťky. Tento týždeň sme preto nakrúcali viacero rozhovorov. Teším sa, že aj takto mám možnosť prezentovať naše krásne sídlisko.
 
O víťazovi sa rozhodne už koncom tohto mesiaca. Hlasovať je možné už len formou SMS na vo formáte A2 na číslo 6679.
 
 
? ČISTOTA A ÚDRŽBA?:
Report nájdete na oficiálnom FB našej mestskej časti už zajtra ráno. Stále platí, že Vaše podnety čakáme na adrese – k1k@mckvp.sk, zastaviť sa môžete samozrejme aj osobne. ✌️
 
P.S.: Všetko dobré k dnešnému MDŽ prajem všetkým naším žienkam✌️
 
Ďakujem a prajem Vám dobrý týždeň?
 
#Spoločne #posúvame #SídliskoKVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?