Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 10/2021

Veci sa niekedy hýbu nad očakávania. Obzvlášť v tejto dobe, kedy zápasíme s mnohými obmedzeniami a prekážkami. Veľmi ma potešilo, že zber kamienkov nám išiel tohto týždňa oveľa rýchlejšie ako sme očakávali a plánovali. Treba za tým vidieť poctivú prácu našich zamestnancov a brigádnikov, ktorí skutočne urobili kus dobrej roboty.
 
Pochváliť musím aj našich miestnych poslancov, lebo aj napriek ťažkým rozhodnutiam a témam, ktoré riešime interne je spolupráca v prevažnej väčšine veľmi dobrá a na profesionálnej úrovni. Je za tým takisto práca, história vzťahov a najmä dôvera. Treba to vyzdvihnúť a ja osobne si to veľmi vážim. Ďakujem.✌️
 
Podarila sa nám aj jedna milá maličkosť a KVP sa opäť píše v pozitívnom svetle: https://www.cas.sk/clanok/1099416/technicke-sluzby-v-kosiciach-testuju-novinku-odpad-zbierame-na-e-trojkolke/
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
? ZBER KAMIENKOV PO ZIME
8200 kôpok! Toľko sa nám podarilo nazbierať za prvý týždeň zberu posypového materiálu po zime. Čítate dobre. Dokopy to činí tak 35 ton, ktoré sme odviezli na ekologické zneškodnenie do envirocentra.
 
Naši zamestnanci zo sociálneho podniku spolu s brigádnikmi poriadne zamakali, čo sa odrazilo na tom, že po 5-tich dňoch práce už máme hotovo tak 85% sídliska. V teréne sme mali aj 2 zametacie vozidlá s kefou a kropením, vďaka ktorým to išlo ešte rýchlejšie. Samozrejme, nekončíme, zajtra pokračujeme na miestach, kde sme sa zatiaľ kvôli zaparkovaným autám nedostali. Stále však platí, že ak máte nejaké pripomienky dajte nám ich vedieť na k1k@mckvp.sk.
 
Priznám sa, že realita v tejto veci predčila aj moje očakávania. Som hrdý na prácu, ktorú naši chlapi odviedli a preto im chcem poďakovať aj touto cestou. Zaslúžia si to.
 
? ZBIERKA PRE ÚTULOK V HANISKE
Spolu s kolegyňami zo sociálneho oddelenia sme sa v strede týždňa vybrali do útulku v Haniske. Odniesli sme im všetky vyzbierané veci, ktoré sme od vás v rámci marcovej zbierky dostali. Keď prídete na miesto a zbadáte tak 200 psíkov, ktorí na vás úpenlivo pozerajú garantujem vám, že zmäkne každé srdce.
 
Som rád, že sme to opäť spolu dokázali. Pre nás to nestojí za reč priniesť jednu deku, prispieť na krmivo, no pre týchto štvornohých tvorov a tých čo im dávajú druhú šancu je to veľká láskavosť. Chcem poďakovať všetkým, ktorí nám zbierku pomohli realizovať, no hlavne aj tým, čo sa o psíkov neúmorne starajú a nemajú to ľahké aj mimo korony. Ste jednotky.
 
? KONTAJNERY NA ŠATSTVO
Viacerí sa pýtate, kde môžete nosiť veci, ktoré už nevyužívate, no nechcete ich vyhodiť ale darovať ďalej. Koncom marca chystáme zbierku šatstva, no sami dobre viete ako sa zo dňa na deň mení pandemická situácia. Dávam vám preto do pozornosti kontajnery na šatstvo, ktoré máme v našej mestskej časti.
 
Aktuálne sú k dispozícii 3 kontajnery: 2 vo dvore miestneho úradu a 1 pri štátnej polícii na Dénešovej ulici. Vyprázdňované sú minimálne raz týždenne.
 
Ak však uvidíte, že sú nárazovo zaplnené je potrebné kontaktovať dispečing na tel. čísle 0949 376 819, ktoré je uvedené aj na každom kontajneri. Následne budú bezodkladne vyprázdnené do 24 hod. Ďakujeme za pochopenie a vašu pomoc.
 
? HARMONOGRAM VKK
V priebehu uplynulého týždňa došlo k pristaveniu prvých veľkokapacitných kontajnerov od spoločnosti Kosit. Ja verím, že ste ich využili pri upratovaní svojich domácností alebo tak ešte len urobíte. Preto zverejňujeme ich zoznam vopred, aby ste si vývoz nadrozmerného odpadu ako starý nábytok, elektrotechnika, práčky, chladničky vedeli naplánovať a neskočilo to pri smetných bedniach. Presne takýmto spôsobom si totiž zo sídliska vytvárame smetisko.
 
Chcem vás preto poprosiť sledujte harmonogram ich umiestnenia, pre naše sídlisko je to veľmi dôležité. Pretože spoločnou zodpovednosťou ho vieme udržať čisté a zdravé. Ďakujem.
 
Harmonogram VKK nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000774/.
 
V tejto súvislosti dávam do pozornosti aj reportáž TV Košice, ktorej som sa na túto tému vyjadroval – https://www.tvkosice.sk/video/604aada4a0837e0f31bd9e74
 
? REKONŠTRUKCIE PLYNOVODOV
Až do októbra tohto roka bude na našom sídlisku prebiehať ďalšia etapa rekonštrukcie plynovodov. Väčšina týchto výkopových prác sa realizuje v predzáhradkách. Žiaľ, keďže sa nachádzajú v ochrannom pásme plynovodov nevieme tomu zabrániť, aj preto sme vás opakovane vyzývali k tomu, aby ste na týchto miestach nič nevysádzali.
 
Aj keď vaša starostlivosť o tieto stromy je v niektorých prípadoch naozaj obdivuhodná, jednoducho pravidlá sú dané a nedá sa s tým nič robiť. Presný harmonogram prác si môžete pozrieť tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000761/
 
? ČISTOTA A ÚDRŽBA SÍDLISKA
Makáme aj napriek lockdownu, v teréne sme každý jedeň deň. Zber kamienkov po zime, vyčistené koše, priestory pred kontajneroviskami a vaše podnety to je už samozrejmosť. Chcem vás ale poprosiť, aby ste boli trpezliví pri riešení vašich podnetov, naozaj robíme, čo môžeme. Ďakujem.
 
Pracovné stretnutia za tento týždeň:
? Pracovný videohovor s miestnymi poslancami
? Pracovný videohovor k projektu umelej inteligencie
? Pracovné stretnutie kooperačnej rady ÚMR
? Pracovný videohovor k projektu cezhraničnej spolupráce
? Stretnutie s architektom k pripravovaným projektom
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. ??
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 4/2023

Mestám a obciam zhasína nádej. Aj preto sa vo viacerých obciach na Slovensku uskutoční protest. Samosprávy v pondelok, 30.01.2023 v čase 19:00 až 19:30 protestne

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 3/2023

Tento týždeň bude pre mňa osobne nezabudnuteľný. Udiali sa významné veci, ktoré majú výrazný vplyv na môj ďalší život v osobnej i profesionálnej rovine. Za

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 1/2023

Aj v tomto roku budem pokračovať vo svojom unikátnom koncepte s názvom Denník starostu, ktorý píšem pravidelne, každú nedeľu. Všetko to začalo v roku 2018

Zaujal ťa článok a máš otázku?