Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 12/2021

Koncom minulého týždňa som bol v kontakte s pozitívnou osobou. Všetci sme pritom mali negatívne Ag testy z daného dňa. Na druhý deň však prišli príznaky u jedného človeka. Celý týždeň som teda strávil v preventívnej karanténe a objednal som sa na PCR test. COVID-19 som prekonal koncom októbra 2020 a mal som stredne ťažký priebeh, našťastie bez hospitalizácie. Dostal som sa z toho.
 
V piatok som sa dozvedel správu, pri ktorej ma oblial studený pot. Bol som PCR testom opätovne označený ako pozitívny. Prečo to píšem? …. aby ste sa poučili na mojich chybách a boli obozretní. Viem, že každý z nás už toho má dosť, ale zdravie si nekúpite, keď už raz bude neskoro. Ja som mal v decembri namerané obrovské množstvo protilátok (doktor povedal, že toľko protilátok u pacienta ešte nenameral) a myslel som si, že už to bude „fajn“.
 
Ako vidíte mýlil som sa. Druhýkrát je to zatiaľ lepšie, priebeh je ľahší. Dúfam, že to bude O.K. a bez zdravotných následkov. Čaká ma však ďalšia karanténa. Psychicky je to náročné. Infikovať sa vírusom na ktorý ľudia umierajú 2x v priebehu pár mesiacov tomu sa hovorí „z pekla štestí„.
 
Chcem Vás aj na svojom príklade povzbudiť a vyvarovať pred mojimi chybami. Je to dlho, ale nepoľavujme. Ešte pár mesiacov potrebujeme zabojovať a hlavne sa potrebujeme očkovať! Akonáhle cítite nejaké príznaky, nezľahčujte to a izolujte sa. Negatívny Ag test nie je 100% záruka a ochrana. Aj keď ste COVID-19 prekonali a máte protilátky, nemáte 100% ochranu a neviditeľný štít. Ide Veľká noc. Chráňte seba a predovšetkým svoju rodinu. Buďte zodpovední. ✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 ZBIERKA ŠATSTVA 
Piatková zbierka šatstva priniesla opäť veľký úspech a dopadla nad očakávania. Fakt, stále ma vie príjemne prekvapiť a najmä potešiť, akí viete byť srdeční. O to viac v tejto dobe, ktorá nie ľahká pre nikoho z nás, nie to ešte pre ľudí bez domova. Vyzbierali sme viac ako 300 vriec oblečenia, takisto ste priniesli domáce i školské potreby a objavila sa aj elektronika.
 
Ďakujem každému jednému z vás, kto využil túto šancu pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Takisto veľká vďaka celému tímu, ktorí sa podieľal na príprave tejto zbierky. Chcem vás ubezpečiť, že táto pomoc je adresná a poputuje na konkrétny účel.
 
Ako to v piatok celé prebiehalo si môžete pozrieť tu – https://fb.watch/4wr0xcAvxf/
 
📌 VÝSADBA NOVÝCH STROMOV – ODSTRÁNNEIE ĎALŠÍCH BILLBOARDOV 
Naše sídlisko je po tomto týždni opäť o čosi zelenejšie a zároveň krajšie. “Srdce” nášho Heliportu zdobí po novom Buk lesný, ktorý by mal byť novou dominantou tohto miesta. Pri detskom ihrisku na Dénešovej ulici zas pribudli 3 pagaštany ružové a jaseňovec metličkový. Výsadba nových stromov je dôkazom toho, že sa držíme toho, čo sme sľúbili a že z KVP chceme naozaj vytvoriť to najzelenšie sídlisko.
 
Prispieva k tomu aj skutočnosť, že sa nám podarilo v tomto týždni odstrániť aj ďalšie billboardy a prvé tzv. trojnožky. Toto je cesta, ktorej sa budeme držať aj naďalej.
 
 
📌 MIMORIADNE ZASTUPITEĽSTVO K SENIOR DOMU 
Som rád, že vám môžem povedať dobré správy v tejto súvislosti. Riešenie tohto problému je totiž naozaj na dobrej ceste. Poslanci schválili vyhlásenie verejnej obchodnej súťaže (VOS)na prenajímateľa tohto areálu, ktorý sa zaviaže, že v ňom vybuduje zariadenie sociálnych služieb za splnenia stanovených podmienok. Tie nájdete tu – http://www.mckvp.sk/samosprava/1000795/
 
Na základe tohto uznesenia pripraví mestská časť v súlade s platnou právnou úpravou na zverejnenie všetky súťažné podklady, ktoré budú potrebné pre spracovanie súťažného návrhu. Následne budú podmienky OVS zverejnené na našom webe a záujemcovia budú mať 20 dní na doručenie súťažných podkladov. Takýto je teda ďalší postup, ktorého sa budeme držať.
 
Pevne verím, že nájdeme spoľahlivého partnera, vďaka ktorému sa nám na KVP podarí vybudovať moderné sociálne služby pre našich seniorov.
 
📌 SČÍTANIE OBYVATEĽSTVA – BLÍŽI SA DEADLINE
Priatelia, ideme do finále. Čas na elektronické samosčítanie máte už iba do stredy – 31.3.2021. Zatiaľ sme na tom veľmi dobre, sčítaných máme viac ako 80% ľudí, no musíme ešte zabrať, aby sme dostali pre našu mestskú časť čo najviac financií. Verím vám KVP-čkári a zároveň vás prosím, aby ste brali túto zákonnú povinnosť naozaj vážne. V opačnom prípade vám hrozí pokuta, tak na to myslite. Pred nami sú posledné tri dni, tak zaberme. Ďakujem.
 
📌 NOVÉ DIALÓGOVÉ OKNO 
Máme za sebou prvý týždeň testovania nového dialógového okna. Nájdete ho v pravom dolnom rohu na našom webe – www.mckvp.sk. K dispozícii bude ešte aj tento týždeň, preto vás chcem poprosiť, aby ste aj naďalej smerovali svoje otázky namiesto emailu k1k@mckvp.sk alebo tu na Facebooku práve tam.
 
Je to pre nás veľmi dôležité, potrebujeme naplniť databázu čo najväčším množstvom otázok. Tak neváhajte a pýtajte sa čokoľvek, čo vás zaujíma. 👍
 
📌 POMÁHAME NAŠIM SENIOROM 
Stále platí, že ak sa nachádzate v sociálnej alebo hmotnej núdzi, ste osamelý rodič, prišli ste o zamestnanie alebo máte dôchodok nižší ako 450 eur neváhajte nám napísať. Prinesieme vám respirátory a pomôžeme so všetkým, čo bude v našich silách.
 
Takisto pripomínam, že ak potrebujete pomôcť s registráciou na očkovanie, nemáte prístup na internet alebo neviete ako na to, zavolajte na naše sociálne oddelenie a my vám pomôžeme. Sme tu pre vás, len nám o sebe dajte vedieť.
 
Kontakty na sociálne oddelenie nájdete tu – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/oddelenia/socialny-referat/
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA 
Aj v uplynulom týždni pokračovali práce na našom sídlisku. Čisté koše, okolie pred kontajneroviskami, orezy stromov a kríkov, zametanie, jednoducho sme tam, kde treba. Fotoreport z údržby sídliska nájdete pravidelne na našej oficiálnej FB stránke – www.facebook.com/MESTSKACASTKVP
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?