Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 12/2022

Aj keď som 2 dni strávil na rokovaní mestského zastupiteľstva udialo sa toho pomerne dosť. Dostali sme jednu dobrú a jednu zlú správu, ktoré sú tak podstatné, že by som ich rád zdôraznil aj v tomto reporte. Začnem tou zlou.
 
Posledný rok sme pracovali na projekte rekonštrukcie strechy budovy v ktorej sídli Miestny úrad KVP. Našim zámerom je zmeniť ju na tzv. „zelenú strechu“ a pomôcť tak sídlisku v boji proti klimatickým zmenám. Postupne by sme takýmto štýlom chceli prerobiť všetky naše budovy. Napriek tomu, že náš projekt získal 58 z celkovo 64 bodov – neuspeli sme. Nevadí, skúsime znova.
 
Dobrou správou bola správa, že v programe iROP sme uspeli a na KVP poputuje viac ako 500.000€ na komplexnú rekonštrukciu vnútrobloku Bauerova – Jasuschova. Tešiť sa môžete na nové sadové úpravy, osvetlenie, lavičky, koše, dažďové záhrady, nové mlatové chodníky, tienidlá, moderné prvky, rozšírené detské ihrisko a vynovené športové ihriská. To je úžasná správa a najväčšia investícia akú kedy samospráva na KVP získala, ak dobre pamätám. Viac sa dočítate v príspevku nižšie.
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: V piatok bude zbierka šatstva pre charitatívne účely. Ak sa potrebujete zbaviť obnosených vecí, máte príležitosť.
  • 🎯AD2: Novinári sa pýtali, čo plánujeme na KVP v roku 2022. Moje odpovede si viete pozrieť tu: https://www.tvkosice.sk/video/623182504323186258f5e56f
  • 🎯AD3: Ideme sadiť sídliskový sad. Počasie, nám to konečne dovoľuje, ideme dokončiť aj tento projekt z minuloročného participatívneho rozpočtu, ktorý ste v si v hlasovaní zvolili. ✌️
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 VNÚTROBLOK JASUSCHOVA – BAUEROVA ČAKÁ OBNOVA ZA POL MILIÓNA
Najlepšia správa za uplynulé dni, ktorú sme na úrade obdržali bola jednoznačne táto. Náš projekt revitalizácie vnútrobloku Jasuschova – Bauerova, ktorý sme podali v rámci výzvy IROP prostredníctvom mesta Košice bol úspešný. Mestská časť tak získa viac ako pol milióna eur na obnovu tohto miesta. Veľmi sa teším, že dva roky systematickej práce stáli za to a nám sa to naozaj podarilo.
 
Pamätám, ako mi niektorí ľudia radili, aby sme projekty nerobili a sústredili na to, čo je tu a teraz, že je to rizikové a neisté. Nedal som si vtedy povedať a stále som opakoval, že musíme myslieť na budúcnosť sídliska a jedine externé zdroje nám umožňujú priniesť skutočnú plnohodnotnú zmenu verejného priestoru.
 
Má to zmysel priatelia, a my sa aj naďalej budeme snažiť o to, aby sme do našej MČ priniesli čo najviac externých zdrojov, vďaka ktorým Vám budeme vedieť vybudovať lepšie podmienky pre život.
 
📌 CHYSTÁME PRE VÁS ZBIERKU ŠATSTVA
Už v piatok 25.3.2022 pre Vás chystáme obľúbenú zbierku šatstva. Uskutoční sa v garážových priestoroch miestneho úradu v čase od 15:00-19:00 hod. Do zbierky môžete priniesť oblečenie, hračky, topánky či domáce potreby, ktoré už nevyužívate a radi by ste ich posunuli ďalej tým, ktorí to potrebujú. Prosím zdieľajte túto informáciu a dajme veciam spoločne druhú šancu.
 
Viac o zbierke priamo v podujatí tu – https://fb.me/e/1wnKJUhIk
 
📌 PRÍĎTE S NAMI SPOLOČNE UPRATAŤ SÍDLISKO
Ďalšie tradičné podujatie, ktoré sa uskutoční v dohľadnej dobe bude Deň čistého KVP. V sobotu 9.4.2022 o 09:00 hod. sa stretneme a dobrovoľne si spoločne upraceme naše okolie. Verím, že prídu všetci tí, ktorí chodia a pomáhajú nášmu sídlisku pravidelne. Radi privítame aj rodiny s deťmi, ktoré sa môžu naučiť nové veci ohľadom starostlivosti o našu zeleň. Teším sa na Vás, priatelia.
 
Info o podujatí tu – https://fb.me/e/2dAhubp8D
 
📌 STÁLE POSKYTUJEME BEZPLATNÉ PORADENSTVO ĽUĎOM UTEKAJÚCIM PRED VOJNOU
Počas pracovného týždňa v čase od 8:00 -15:00 stále poskytujeme v slovenskom i ukrajinskom jazyku bezplatné poradenstvo ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine ako aj obyvateľom sídliska KVP, ktorí sa utečencom rozhodli pomôcť.
  • 1️⃣ OSOBNE na Miestnom úrade Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP v poradenskej kancelárii (Trieda KVP 1, 040 23 Košice).
  • 2️⃣ TELEFONICKY prostredníctvom našej infolinky na čísle +421 947 913 116.
  • 3️⃣ EMAILOM – ua@mckvp.sk
Pomôžeme Vám so záležitosťami spojenými s úradným stykom, tolerovaným alebo azylovým pobytom či zápisom detí do škôl. V tejto súvislosti pripomínam, že stále prebieha aj Zbierka pre Ukrajinu na našom miestnom úrade. Zoznam potrebných vecí nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000979/.
 
📌 SÚŤAŽ PRE UMELCOV JE V PLNOM PRÚDE
Na našom webe aktuálne nájdete vyhlásenú súťaž pre umelcov, ktorou plánujeme v spolupráci s odborníkmi na súčasné umenie získať čo najlepší návrh na realizáciu umeleckého diela, ktorý dotvorí verejný priestor sídliska a posilní i jeho pobytovú funkciu.
⏰Návrhy je potrebné zaslať do 31.3.2022 na adresu uvedenú súťažných podmienkach. Detaily súťaže nájdete tu – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/verejne-obstaravanie/2022/1000982/
Kontaktná osoba: jana.timkova@mckvp.sk
 
📌 NOVÁ KVAPKA IDE DO TLAČE
Príprava prvého tohtoročného čísla našej KVaPky vrcholí. V pondelok ho posielame do tlače, aby ste si ho budúci víkend mohli v pokoji prečítať. Redakčná rada odviedla opäť kus veľkej práce, a za seba môžem povedať, že sa máte načo tešiť. Dočítate sa všetko podstatné zo života našej mestskej časti, dozviete sa čo chystáme, ale aj to, na čom sme pracovali uplynulé mesiace. Zopár viet si budete môcť prečítať aj odo mňa už tradične v príhovore starostu. Dajte nám potom vedieť Vašu spätnú väzbu, som zvedavý na Vaše reakcie.
 
📌 DARUJTE VAŠE 2 % OBČIANSKEMU ZDRUŽENIU OBČANIA SÍDLISKA KVP – POMOŽE NÁM TO ROBIŤ KVP LEPŠÍM
Aj v tomto roku môžete darovať 2% z Vašich daní na rozvoj sídliska KVP. Podporíte tak komunitný život ako aj nové aktivity. Občianske združenie bolo založené predovšetkým na to, aby sme podporili komunitný rozvoj. Podávanie tlačív s 2% na daňový úrad bude možné do 29.4.2022. Formulár na stiahnutie nájdete tu – http://www.mckvp.sk/dve-percenta/. Ďakujem každému jednému z Vás, kto sa rozhodne práve pre naše združenie.
 
📌 ZASADALO MESTSKÉ ZASTUPITEĽSTVO
Všetko dôležité z dvojdňového rokovania sa dočítate v mojom reporte, ktorý som zverejnil tu: https://www.facebook.com/100047337741555/posts/481691416752112/?d=n
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ dvojdňové MZ
✅ zasadala Mestská rada
✅ zasadnutie komisie k vyhodnoteniu OVS na Senior dom
✅ stretnutie s poslaneckými kolegami k MZ
✅ ústne pojednávanie na stavebnom úrade
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?