Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 13/2022

Začiatok týždňa som preležal doma nachladený, ale v piatok som to už dal a sadenie stromov som stihol. To som si v žiadnom prípade nechcel nechať ujsť. Snáď už mi zdravie dovolí naplno sa vrátiť do tempa, lebo jar je tu, kamienky z chodníkov sú na KVP preč a pracujeme na veľkých veciach pre Vás. Normálne ma to napĺňa energiou a motiváciou. Teším sa na výsledky, ktoré Vám doručíme a budú Vám slúžiť. Je dobré keď veci fungujú a je skvelé, ak dokážu fungovať aj pri dobrých vzťahoch a s úsmevmi na tvárach.
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: Pomoc Ukrajine. Stále môžete k nám doniesť svoju pomoc alebo poslať Ukrajincov, aby sme im poradili a pomohli.
  • 🎯AD2: Pomoc sídlisku KVP. Stále máte možnosť darovať svoje 2% nášmu občianskemu združeniu Občania sídliska KVP. Formulár nájdete aj v občasníku KVaPka, ktorý doručíme počas týždňa do vašich schránok.
  • 🎯AD3: V stredu si pravdepodobne dáme spoločne ďalšie kolo LIVE otázok so starostom. Využite to, prosím. ✌️
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 ZASADILI SME OVOCNÝ SAD
V piatok ráno sme začali s výstavbou ovocného sadu ako jedného z úspešných projektov uplynulého ročníka participatívneho rozpočtu. Spolu s predkladateľom projektu Martinom Žecom, kolegami poslancami a zamestnancami úradu sme vysadili vyše 40 stromov. Na sídlisku KVP tak pribudne jediný ovocný sad svojho druhu. Verím, že stromy sa uchytia a o pár rokov sa budeme tešiť z rôznych druhov ovocia. Som veľmi rád, že ste v hlasovaní podporili práve tento projekt, aj vďaka ktorému sme mohli priniesť opäť kúsok zelene na naše sídlisko. Ďakujem všetkým za pomoc na brigáde, nové stromy sú vždy dobrá motivácia.
 
📌 ZBIERKA ŠATSTVA PREBEHLA V PIATOK
Naša tradičná zbierka šatstva priniesla opäť krásny výsledok v počte vyzbieraných vriec. Nebudem zatiaľ prezrádzať konečné čísla, dozviete sa ich oficiálnej stránke MČ už zajtra. Všetky vyzbierané veci poputujú na charitatívne účely do komunitného centra v Sečovciach. Je pekné, ako vieme vždy spoločne podporiť dobrú vec. Ďakujem všetkým, ktorí ste prispeli, vážim si to.
 
📌 DROBNÝMI ZMENAMI VYLEPŠUJEME DETSKÉ IHRISKÁ
Jednou z hlavných priorít po mojom nástupe bola revitalizácia detských ihrísk. Začali sme preto hneď prieskumom medzi deťmi a rodičmi priamo v teréne. Jedine tak zistíte reálne informácie o tom, čo chýba najčastejším návštevníkom detských ihrísk. Okrem budovania nových ihrísk sa snažíme za tie roky obnovovať aj tie existujúce. Za uplynulý týždeň sme ihrisku na Dénešovej ulici osadili prvé tienidlo pieskoviska. Na Janigovej ulici sme zas rozšírili už existujúce pieskovisko pre deti. Obnoviť ešte chceme aj prístupový chodník ku ihrisku. A to zďaleka nie je všetko z našich plánov. Pokračujeme ďalej, nech majú naši najmenší radosť z toho, že bývajú práve na sídlisku KVP.
 
📌 NOVÁ KVAPKA ČOSKORO VO VAŠICH SCHRÁNKACH
Možno ste niektorí zachytili, že náš občasník KVaPka sa v nedávnom hodnotení Transparency International umiestnil na 22-mieste spomedzi 84.hodnotených periodík. Aj keď samozrejme stále to môže byť lepšie, som na toto umiestnenie hrdý, pretože aj v tejto oblasti sme za uplynulé 3 roky urobili veľký kus práce. Nové číslo si budete môcť prečítať už v priebehu nadchádzajúceho týždňa. Upútavku na jeho obsah si môžete pozrieť v našej videoreportáži tu – https://fb.watch/c0cGOQ8w9B/
 
📌 STÁLE POSKYTUJEME BEZPLATNÉ PORADENSTVO ĽUĎOM UTEKAJÚCIM PRED VOJNOU
Počas pracovného týždňa v čase od 8:00 -15:00 stále poskytujeme v slovenskom i ukrajinskom jazyku bezplatné poradenstvo ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine ako aj obyvateľom sídliska KVP, ktorí sa utečencom rozhodli pomôcť.
  • 1️⃣ OSOBNE na Miestnom úrade Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP v poradenskej kancelárii (Trieda KVP 1, 040 23 Košice).
  • 2️⃣ TELEFONICKY prostredníctvom našej infolinky na čísle +421 947 913 116.
  • 3️⃣ EMAILOM – ua@mckvp.sk
Pomôžeme Vám so záležitosťami spojenými s úradným stykom, tolerovaným alebo azylovým pobytom či zápisom detí do škôl. V tejto súvislosti pripomínam, že stále prebieha aj Zbierka pre Ukrajinu na našom miestnom úrade. Zoznam potrebných vecí nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000979/
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
  • ✅ videohovor k projektu Skatepark
  • ✅ stretnutie s občanom
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Pravidelný report výsledkov práce našich šikovných pracovníkov nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?