Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 14/2022

Toľko tém a tak málo času. Človek Vás nechce zaťažovať všetkým, čo sa udeje, ale sú týždne ako tento, keď sa toho udeje naozaj veľa. Ak Vás niečo zaujíma konkrétne, kľudne píšte a pýtajte sa kedykoľvek. Aj LIVE stream mi ukazuje, že veľakrát Vás zaujímajú konkrétne veci, ktoré sme možno ani tak nekomunikovali, lebo sme možno uprednostnili niečo iné. Komunikácia je základ každého vzťahu. Preto píšem aj tieto riadky a preto pravidelne uverejňujem „Denník starostu“ každú nedeľu večer.
 
Tento týždeň boli 2 veľké témy, ktoré pokryli aj médiá:
✳️ Nové električky do Košíc na teraz neprídu. Vyšší komfort, spoľahlivosť a bezpečnosť pre cestujúcich sa nateraz nekonajú. Tender v hodnote 79 mil. € nezvládnutý a Košice prídu aj o už schválených 27,5 mil. €, ktoré sme mohli a mali použiť na nákup prvých 10 kusov. Bratislava to dokázala, Košice nie. Je to veľký fail. Už dlhšie tvrdím, že „niečo zhnité v Košiciach“, je to vidieť a cítiť čoraz viac. Pravda časom vypláva na povrch.
✳️ Parkovisko na Dénešovej ulici je ťažký boj. Opakuje sa história rovnako, ako to bolo s Janigovou ulicou. Mesto Košice a ÚHA nepomáha, práve naopak. Mesto Košice nám radí budovať parkovacie domy a samotný magistrát pritom so 100x väčším rozpočtom postavil za posledných 10 rokov celkovo 0 (NULA) parkovacích domov. ÚHA sa tvári, že chráni zeleň tým, že nám zabráni parkovacie miesta postaviť, keď však ide o developerov, keď ide o klčovanie Popradskej, výkopy pri Mlynskom náhone – vtedy to problém pre nich zjavne nie je. Škoda, že sa nechávajú zneužívať na politický boj. Škodí to organizácii ako takej.
 
Nevadí, napriek všetkým okolnostiam a zákerným ľuďom, ktorí zneužívajú svoju moc a pozície sa nenecháme odradiť. Pôjdeme si cielene za svojimi cieľmi, lebo máme jasnú víziu a plán. My vieme prečo. Bojujeme za verejný záujem občanov a nášho sídliska. Nemôžu nás zastaviť, lebo za nami stoja ľudia, občania, KVP-čkári. 💪💪💪
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: Zajtra zasadá v mimoriadnom termíne mestské zastupiteľstvo a mestská rada ohľadom jedného konkrétneho bodu – zmena štatútu mesta Košice z dôvodu „Lex Ukrajina“.
  • 🎯AD2: V stredu budeme na našom sídlisku otvárať historicky prvé knihobúdky. 🥳
  • 🎯AD3: V sobotu o 09:00 máme podujatie „Deň čistého KVP“ a ideme upratovať svoje okolie. Verím, že prídete. ✌️
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 OCENENIA ZA PRÁCU S MLÁDEŽOU
Veľmi ma potešila správa o tom, že naša mestská časť sa zaradila medzi mestá s najpriateľskejším vzťahom k mládeží. Ocenila to Asociácia krajských rád mládeže v spolupráci s Ministerstvom školstva Slovenskej republiky. Medzi ocenenými bodoval aj náš Mládežnícky parlament a takisto aj poslanec Marián Horenský, ktorý sa dlhodobo venuje práci s mladými ľuďmi. Tieto ocenenia sú pre nás všetkých veľkým záväzkom a za mestskú časť môžem smelo povedať, že tieto aktivity budeme podporovať aj naďalej.
 
 
📌 NOVÉ ČÍSLO KVAPKY NÁJDETE VO SVOJICH SCHRÁNKACH
8 200 kusov nového vydania nášho občasníka KVaPka by ste už mali mať vo svojich schránkach. Som zvedavý, aké témy Vás zaujali a ako hodnotíte prvé tohtoročné číslo. Do pozornosti dávam článok o výstavbe komunitnej kaviarne, rozpracovaných projektoch ale aj rozhovor s knihovníčkou Jankou Karafovou. KVaPka je dostupná aj v našej mobilnej aplikácii “Košice – KVP,” a prečítať si ju môžete aj ONLINE na našom webe tu – http://www.mckvp.sk/public/media/0069/KVaPka_noviny_marec_2022_web.pdf.
 
📌 HODINKA SO STAROSTOM
Mám za sebou ďalší LIVE-stream, ktorý som sa rozhodol robiť na pravidelnej báze. Musím však povedať, že vždy do toho idem s tým, že sám neviem čo mám od toho čakať, či Vás to zaujíma a či Vám takáto forma komunikácie vyhovuje. Vždy som však milo prekvapený z toho, koľko otázok sa ma pýtate a čo všetko chcete vedieť. Úprimne ma to veľmi teší. Robím to pre Vás, pretože to chcem robiť, nie preto, že musím. Takto si predstavujem fungujúcu komunikáciu medzi starostom a občanmi. Ak sa zaujímajú obe strany. Ešte raz vďaka za otázky a spätnú väzbu. Ak ste to tento raz nestihli, záznam si viete stále pozrieť ONLINE na oficiálnom profile MČ tu – https://fb.watch/c9weoa33Wh/
 
📌 MEDIÁLNE VÝSTUPY
Uplynulý týždeň bol pomerne bohatý na mediálne výstupy a vyjadrenia. Vypočuť ste si ma mohli napríklad na Markíze k téme nevyčerpaných eurofondov zo strany mesta Košice, ktoré mali byť využité na nové električky. V regionálnych správach RTVS som zas vysvetľoval situáciu s parkovaním na Dénešovej ulici a takisto som všeobecne hodnotil aj súčasný stav športovísk v našom meste. Ak ste jedno z týchto vyjadrení videli v televízii, verím, že ste si urobili bližší obraz o daných témach. Aj takýmto spôsobom viete, čo sa tu deje.
 
📌 STÁLE POSKYTUJEME BEZPLATNÉ PORADENSTVO ĽUĎOM UTEKAJÚCIM PRED VOJNOU
Počas pracovného týždňa v čase od 8:00 -15:00 stále poskytujeme v slovenskom i ukrajinskom jazyku bezplatné poradenstvo ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine ako aj obyvateľom sídliska KVP, ktorí sa utečencom rozhodli pomôcť.
  • 1️⃣ OSOBNE na Miestnom úrade Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP v poradenskej kancelárii (Trieda KVP 1, 040 23 Košice).
  • 2️⃣ TELEFONICKY prostredníctvom našej infolinky na čísle +421 947 913 116.
  • 3️⃣ EMAILOM – ua@mckvp.sk
Pomôžeme Vám so záležitosťami spojenými s úradným stykom, tolerovaným alebo azylovým pobytom či zápisom detí do škôl. V tejto súvislosti pripomínam, že stále prebieha aj Zbierka pre Ukrajinu na našom miestnom úrade. Zoznam potrebných vecí nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000979/
 
📌 DEŇ ČISTÉHO KVP
Už na budúci týždeň v sobotu (9.4.) je tu spoločné upratovanie nášho sídliska. Stretneme sa o 9:00 hod. pri garážových priestoroch miestneho úradu, vezmeme si pomôcky na upratovanie a ideme na to. Táto akcia je určená pre všetkých z Vás, ktorí chcete využiť voľný čas na prospešnú vec. Vítané sú aj rodiny s deťmi, ktoré sa môžu naučiť zaujímavosti zo starostlivosti o zeleň.
 
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ online konferencia Komunálne voľby 2022
✅ výročná schôdza v dennom centre
✅ stretnutie s pracovníkmi MMK k problematike parkovania
✅ stretnutie s pracovníkmi MMK k problematike odpadov
✅ pracovné stretnutie k projektu Miestny úrad
✅ pracovné stretnutie s projektantom a ŠOP
✅ správna rada IT Valley
✅ stretnutie s občanom
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Pravidelný report výsledkov práce našich šikovných pracovníkov nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 47/2022

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere. K prvej adventnej nedele tradične patrí otváranie prvého okienka adventného kalendára, ktorý deťom aj dospelým spríjemňuje čakanie na

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 44/2022

Najkrajšie obdobie roka je tu. Jeseň hraje všetkými farbami a ja ako starosta viem, že nás čaká dokončenie všetkých stavebných prác a hrabanie lístia. To

Zaujal ťa článok a máš otázku?