Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 17/2021

Cez víkend nám vyšlo počasie a myslím, že sme to ihneď všetci využili a vybehli do exteriéru. My sme to využili a požičali si elektrokolobežky. Overili som si stav cyklochodníkov v Košiciach. 😅
 
Konečne na slniečku v uliciach mesta, kde ma veľmi tešil ten pohľad na ľudí, ktorí takisto využili uvoľňovanie opatrení a dobré počasie. Do mesta sa nám vrátil život. Super, nech nám to vydrží.
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Pripravujeme rekonštrukcie ciest. Budeme to robiť po etapách a začneme už čoskoro. Sledujte náš FB a oznamy na bránach, dozviete sa všetko podstatné.
 
🎯AD2: Zajtra nás čaká rokovanie Mestského zastupiteľstva a preto celý tento týždeň bol v znamení komisií, rokovaní poslaneckých klubov a stretnutí k materiálom.
 
🎯AD3: Chlapci zo sociálneho podniku opravili prepadnutý chodník zo zámkovej dlažby smerom k Lidlu. Verím, že mláky už budú minulosťou. 😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 DOSČÍTAVANIE OBYVATEĽOV
Dôležitá informácia pre všetkých z vás, ktorí ste sa z akýchkoľvek dôvodov nestihli sami sčítať do konca marca. Už od zajtra bude prebiehať v našej mestskej časti tzv. dosčítavanie obyvateľov. Prebiehať to bude dvoma spôsobmi:
1. Buď prídete na miestny úrad a navštívite jedno zo zriadených kontaktných miest alebo…
2. v prípade, že vám to váš zdravotný stav nedovoľuje, tak požiadate o mobilného asistenta, ktorý príde k vám domov. Je potrebné o to požiadať na Call centre štatistického úradu 02/2092 4919 alebo na telefónnych číslach našich kolegýň z právneho oddelenia – 055/789 06 36 alebo 055/789 06 17.
 
Všetko dôležité nájdete na našom webe alebo v tomto príspevku – https://www.facebook.com/301381729988014/posts/3744171475709005/?d=n.
 
Budeme samozrejme aj pravidelne informovať. Pokojne sa pýtajte, ak vám v tejto súvislosti niečo nie je jasné.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA ZAČNE NAPLNO UŽ ZAJTRA
Ak počasie dovolí, tak už zajtra sa bude našim sídliskom ozývať zvuk kosačiek. Začíname totiž s prvou etapou kosby verejnej zelene. Tak ako vlani bude kosenie prebiehať v réžii sociálneho podniku, keďže sa nám to z hľadiska financií, času aj efektivity osvedčilo. Novinkou sú nové stroje, ktoré by mali prispieť k zlepšeniu našich prác. Postupovať budeme tak, ako minulý rok, teda po jednotlivých okrskoch. Zajtra začíname ulicami Drábova, Stierova, Wurmova, Dénešova.
 
Harmonogram nájdete zverejnený na našej webstránke – http://www.mckvp.sk/obcan/1000818/.
Chcem vás ale poprosiť, buďte trpezliví, my sa budeme snažiť robiť podľa plánu, no môže sa stať, že nám to prekazí počasie alebo situácia s COVID – 19. Pokosené bude všade, to si môžete byť istí. Pravidelne vás o postupe prác budeme informovať.
 
📌 MIESTNE ZASTUPITEĽSTVO ZASADALO VO ŠTVRTOK
Vo štvrtok sme sa spolu s poslancami stretli na ďalšom rokovaní zastupiteľstva, aby sme prerokovali viaceré témy. V prvom rade sa im chcem poďakovať za to, že sú otvorení diskutovať a aj napriek rozdielnym pohľadom na veci, sa snažíme nájsť spoločný kompromis v prospech našich obyvateľov. Nie je to samozrejmosť a ja som vďační za náš poslanecký zbor, lebo aj oni stoja za výsledkami našej práce.
 
Z prijatých uznesení by som vyzdvihol schválenie nových zásad poskytovania sociálnej pomoci, čím sa rozšíri skupina ľudí, ktorým môžeme v prípade núdze pomôcť. Poslanci takisto vzali na vedomie žiadosť k zámeru rozšírenia areálu Arény Sršňov so zapracovaním požiadaviek Komisie dopravy, výstavby a životného prostredia.
 
Prerokované boli aj 3 správy kontrolóra mestskej časti ako aj správa o zrealizovaných rozpočtových opatreniach. Zastupiteľstvo prebiehalo online, záznam je dostupný na našej FB stránke. Ak ste nestihli, nájdete tam všetko dôležité – https://fb.watch/5evzhFrjw_/.
 
📌 NOVÝ CHATBOT MESTSKEJ ČASTI MÁ SVOJE MENO
Je rozhodnuté. V ankete, ktorú sme pred týždňom spustili, ste si jednoznačne zvolili meno pre Chatbota našej mestskej časti. Bude ním Kvapko, ktorý vám je k dispozícii v pravom dolnom rohu na našom webe – www.mckvp.sk a bude sa vám snažiť odpovedať na vaše otázky. Aktuálne ho testujeme, preto sa môže stať, že vás odkáže na email, lebo vám v danej chvíli nebude vedieť relevantne odpovedať. To ešte istý čas potrvá, no postupne veríme, že sa z neho stane náš plnohodnotný kolega. K dispozícii bude nonstop, neváhajte mu preto napísať, ak vás niečo zaujíma. Zároveň ďakujeme všetkým, ktorí ste sa do ankety zapojili a aj vašou participáciou ste prispeli ku konečnému rozhodnutiu. Tak to má byť.
 
📌 ČAKÁ NÁS PODUJATIE „DEŇ ČISTÉHO KVP“
Za dodržania pandemických opatrení sme sa v tretiu májovú sobotu rozhodli zorganizovať Deň čistého KVP. Ak nemáte žiadne plány, budem rád ak prídete so svojou rodinkou, známymi či susedmi a spoločne priložíme ruku k dielu. Brigáda na čerstvom vzduchu v prospech dobrej veci je skvelým využitím voľného času. A viete ukázať aj vašim ratolestiam ako vieme pomáhať nášmu okoliu a prírode, čiže enviromentálna výchova priamo v praxi. Rád vás uvidím.
 
Všetko dôležité o tejto dobrovoľníckej akcii nájdete tu – https://fb.me/e/R3lxAx6o. Pozvite sem aj svojich priateľov, nech je nás čo najviac.
 
📌 KVP POMÁHA – ZBIERKA PRE UKRAJINU
Dávam vám do pozornosti aj plánovanú Zbierku pre Ukrajinu, ktorú nájdete na plagátoch a citylightoch spolu s Dňom čistého KVP. Rozhodli sme sa pomôcť ľuďom postihnutých vojnou a podať pomocnú ruku tam, kde to najviac potrebujú.
 
Budeme zháňať najmä materiálne vybavenie do kuchyne krízového centra v Sevastopole, no o všetkom vás budeme v priebehu najbližších dní informovať. Sledujte nás aj naďalej a nič vám neujde.
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Už zajtra si môžete na našej oficiálnej FB stránke pozrieť fotoreport z výsledkov práce našich zamestnancov v teréne. Aj v uplynulom týždni pokračovali s aktivitami v prospech sídliska a boli tam, kde to bolo potrebné. Klobúk dole pred nimi, opäť odviedli kus dobrej roboty.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 47/2022

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere. K prvej adventnej nedele tradične patrí otváranie prvého okienka adventného kalendára, ktorý deťom aj dospelým spríjemňuje čakanie na

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 44/2022

Najkrajšie obdobie roka je tu. Jeseň hraje všetkými farbami a ja ako starosta viem, že nás čaká dokončenie všetkých stavebných prác a hrabanie lístia. To

Zaujal ťa článok a máš otázku?