Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 19/2021

Každú nedeľu večer si pred správami otvorím počítač a píšem. Píšem pravidelný sumár mojich aktivít a udalostí týždňa, s cieľom informovať Vás, čo robím a čo zažívam ako starosta jedného krásneho sídliska v Košiciach. ❤️
 
Robím to už tretím rok a nebudem klamať, keď poviem, že je to náročné a zaberá mi to množstvo času. Vždy po zverejnení si ale poviem, že to stálo za to. Sľuboval som modernú a transparentnú samosprávu a pravidelné informácie o mojej činnosti. Tak (aj) tu to máte. Toľko píšem o svojom starostovskom živote, že už ho rovno môžem priamo streamovať… 😅
 
…. verím však v to, že si takto budujeme vzťah, že viete, na čom pracujeme, že viete, čo sa okolo Vás deje, že cítite, že som len človek zo sídliska, ktorý to robí pre sídlisko. Verím, že takto môže moderná samospráva fungovať a komunikovať. Keď niečo robíte poctivo, od srdca, cielene, tak sa výsledky musia skôr, či neskôr dostaviť. ✌️🙏
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Počasie nám ovplyvňuje kosenie i opravy ciest. Každodenné problémy s ktorými sa pri riadení musíme vysporiadať. Zajtra však pokračujeme.
🎯AD2: Mestské zastupiteľstvo skončilo tretím rokovacím dňom. Smutná realita sa prediera na povrch čoraz viac. Pomôžem si výrokom: „Niečo je zhnité v štáte dánskom.
🎯AD3: V utorok budem naše KVPčko reprezentovať v diskusii o aktívnom občianstve a participácii v samospráve. Držte mi palce a pozrite si to.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 DEŇ ČISTÉHO KVP DOPADOL NAD OČAKÁVANIA!
V sobotu ráno to s počasím vyzeralo všelijako a naozaj som mal obavy, koľko nás príde na spoločné upratovanie sídliska. A poviem vám, že KVP-čkári ma vedia stále prekvapiť a potešiť. Neskutočné, že na náš Deň čistého KVP prišlo viac ako sto ľudí (pred úradom a ďalší sa zapojili priamo na stanovištiach), ktorí svoj vlastný víkendový program vymenili v prospech čistejšieho sídliska. To je jednoducho skvelé.
 
Dvojročné deti, 70-roční seniori, poslanci, dobrovoľníci, kolegovia z úradu a takisto organizácie, ktoré opäť nechýbali. Radosť pracovať s takouto komunitou, ktorá rok čo rok ukazuje, že jej záleží na okolí v ktorom žije. Doslova sme to teraz videli, pretože oproti vlaňajšku sme vyzbierali o približne 50 vriec odpadu menej a spoločne sme sa zhodli na tom, že sídlisko bolo čistejšie.
 
Chcem sa preto poďakovať jednak za to, že ste prišli na našu dobrovoľnícku akciu ale aj za to, že ste čoraz viac zodpovednejší. Zásluhu na tom majú aj naši pracovníci, pre ktorých je údržba sídliska každodennou prioritou. Veľmi ma to teší a táto brigáda bola dôkazom toho, že to stojí za to.
 
Fotogalériu z podujatia nájdete v tomto príspevku – https://www.facebook.com/301381729988014/posts/3794089497383869/?d=n
 
Prečítať si môžete aj článok tu –
 
P.S: A nezabudnite, ešte do zajtra môžete pridávať svoje fotky s hastagom #cisteKVP a zapojíte sa tak do našej súťaže. Cez týždeň vyžrebujeme troch z vás, ktorí získajú bavlnenú „eko“ tašku, ktorá samozrejme nebude prázdna. Nechajte sa prekvapiť.
 
📌 OPRAVY CIEST PRIBRZDILA „VYŠŠIA MOC“
Začnem dobrou správou. Dénešova ulica od 1-51, Dénešova 83 až po križovatku s Moskovskou triedou a výjazd z Jasuschovej ulice na Moskovskú triedu sú už celé vyfrézované. S ich asfaltovaním by firma COLAS Slovakia mala začať začiatkom týždňa, v prípade, že počasie nám bude naklonené. V utorok sa totiž pokazilo frézovacie zariadenie a práce sa prirodzene spomalili. Odhadujeme, že ďalšie úseky sa začnú robiť s týždňovým posunom, určite vás budeme včas informovať tak na našich sociálnych sieťach ako aj vchodoch bytových domov.
 
Mrzí ma to, ale žiaľ, technické problémy a počasie sú okolnosti, ktoré nevieme ovplyvniť. Ďakujem vám preto vopred za trpezlivosť s predĺženými dočasnými obmedzeniami, ale ak to spoločne zvládneme, čoskoro chodíme po nových cestách. Stojí to za to, verte mi.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA POKRAČUJE
Kosenie v našej réžií pokračovalo na sídlisku aj uplynulý týždeň. Postupne prechádzame všetky lokality podľa stanovených priorít. Pracovníci sociálneho podniku sa s kosačkami pohybovali na okrsku č. II., teda vykosili ulice Bauerova, Jasuschova, Čordákova, Klimkovičova, a takisto aj Triedu KVP.
 
Ak sme u vás ešte neboli, vydržte, môžem vám sľúbiť, že sme nezabudli a robíme, čo je v našich silách a hlavne kapacitách. Ideme podľa harmonogramu, už len si priať pekné počasie a nič sa na tom nezmení. Plán I. etapy kosby verejnej zelene nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000818/.
 
📌 ZBIERKA PRE UKRAJINU UŽ O TÝŽDEŇ
Potrebujeme vašu pomoc! O týždeň rozbiehame materiálnu zbierku pre Ukrajinu. Určená bude na zabezpečenie charitatívneho zariadenia – jedálne, ktoré by mohlo plnohodnotne slúžiť na poskytovanie stravy, ošatenia i zdravotnej pomoci pre ľudí, ktorých zasiahla vojna. Ja viem, že všetci žijeme v dobe, v ktorej veľmi nemáme na rozdávanie, no títo ľudia prišli o svoje domovy, rodiny a sú už odkázaní iba na pomoc iných.
 
Ak vám to situácia dovoľuje a máte niečo zo zoznamu vecí, ktoré im chýba, neváhajte to priniesť na miestny úrad. Bude to obrovská pomoc ak sa nám to podarí spoločným silami vyzbierať. O pomoc nás požiadalo samotné veľvyslanectvo Slovenskej republiky na Ukrajine.
 
Viac informácií ako aj presný zoznam vecí, nájdete tu – https://www.facebook.com/events/221755786040481/?ref=newsfeed. Prosím prezdieľajte príspevok. Ďakujem vám.
 
📌 OTVÁRAME TENISOVÝ KURT
Život sa postupne vracia do normálu aj na našom sídlisku a od zajtra bude tenisový kurt v Drocárovom parku opäť otvorený. Dochádza však k zmenám prevádzkového poriadku, preto si ho určite naštudujte. Nájdete ho v našej mobilnej aplikácii (Košice-KVP) v sekcii Tenis – Drocárov park.
 
Naďalej platí, že rezervácia termínu je možná iba cez našu mobilnú aplikáciu Košice – KVP. To najdôležitejšie však je, že si po novom musíte dobiť kredit osobne na miestnom úrade, ktorý sa vám následne premietne na vstupy. Teším sa, že Drocárov park postupne ožije športom, a k antuke sa v lete pridá aj multifunkčné ihrisko. Aj s plánovanou komunitnou kaviarňou to bude paráda, uvidíte.
 
📌 SVETLÁ V PODCHODOCH OBNOVENÉ
Po našich opakovaných urgenciách správca verejného osvetlenia v meste Košice – DPMK, a.s. obnovil osvetlenie v podchodoch na Hemerkovej a Húskovej ulici. Dúfam, že ich opäť raz nejaký vandal nerozbije, lebo je to náš nekonečný príbeh, v negatívnom slova zmysle.
 
Keď som to bol skontrolovať povedal som si v hlave tú neslávne známu frázu: Majstri boli? Boli. Majstri osadili? Osadili.😒
 
📌 DOSČÍTAVANIE OBYVATEĽOV JE TU PRE VÁS
Pripomínam, že na našom miestnom úrade sa viete v rámci úradných hodín prísť osobne dosčítať, ak ste tak neurobili do konca marca. Zriadené máme tri kontaktné miesta a naše kolegyne vám ochotne pomôžu. Je to dôležité stále z toho istého dôvodu, ktorý sme vám niekoľko týždňov neustále prízvukovali. Čím viac sa vás prihlási k trvalému pobytu na KVP, tým viac peňazí dostaneme na investičné aktivity.
 
Ak sa zo zdravotných dôvodov nemôžete dostaviť na úrad, zavolajte na Call centrum Štatistického úradu SR – 02/2092 4919 alebo na telefónne čísla právneho oddelenia 055/789 06 36 alebo 17. Naši mobilní asistenti prídu k vám domov a ochotne vás sčítajú. Ak však nie ste vopred dohodnutí, neotvárajte nikomu, kto sa vám ozve s takýmto účelom. Dosčítavanie totiž zneužíva aj množstvo podvodníkov. Dávajte si preto pozor.
 
📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA SÍDLISKA
Čomu sa naši aktivační pracovníci a zamestnanci sociálneho podniku venovali za uplynulý týždeň nájdete v našom pravidelnom foto reporte na oficiálnom FB mestskej časti. Podporte nás zdieľaním tohto statusu a dajte nám svoju spätnú väzbu na našu prácu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 47/2022

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere. K prvej adventnej nedele tradične patrí otváranie prvého okienka adventného kalendára, ktorý deťom aj dospelým spríjemňuje čakanie na

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 44/2022

Najkrajšie obdobie roka je tu. Jeseň hraje všetkými farbami a ja ako starosta viem, že nás čaká dokončenie všetkých stavebných prác a hrabanie lístia. To

Zaujal ťa článok a máš otázku?