Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 20/2021

Ďalší týždeň za nami a nové informácie k dispozícii.✌️
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Projekt revitalizácie vnútrobloku Bauerova – Jasuschova získal platné stavebné povolenie. Cez mesto Košice ho podávame na žiadosť o financovanie. Držme si palce.
 
🎯AD2: Diskusia o participácii a občianskej spoločnosti dopadla v utorok super. Mal som z toho dobrý pocit.
 
🎯AD3: Celý týždeň pokračujeme opravami súvislých úsekov ciest. Húskova, Hemerkova, Starozagorská.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 ZBIERKA PRE UKRAJINU
Už od zajtra spúšťame materiálnu zbierku pre Ukrajinu, čo znamená, že počas celého týždňa môžete nosiť potrebné veci na náš miestny úrad. O pomoc nás požiadalo samotné veľvyslanectvo Slovenskej republiky na Ukrajine a my sme neváhali ani sekundu. Zbierka je určená na zabezpečenie charitatívneho zariadenia – jedálne, ktoré by mohlo plnohodnotne slúžiť na zabezpečenie stravy, ošatenia i zdravotnej pomoci pre ľudí, ktorých postihla vojna a sú odkázaní na pomoc iných. Viem, že korona zasiahla naše rodiny, príjmy a osudy, ale ak vám to situácia dovoľuje a máte niečo zo zoznamu vecí, ktorý nám poslali, neváhajte to priniesť prosím. Ani si neviete predstaviť, ako im to pomôže.
 
Viac informácií ako aj presný zoznam vecí, nájdete tu – https://www.facebook.com/events/221755786040481/?ref=newsfeed. Ďakujem vám.
 
📌 OPRAVY CIEST POKRAČUJÚ
Od rána firma Colas, a.s. vykonáva ďalšie opravy ucelených úsekov vnútro-blokových komunikácií. Pokračujeme ulicami Hemerkova ulica č.2 – č.18, Starozagorská ulica č.13 – č.25, Húskova č.21 – č.67. Aj na týchto miestach potrebujeme dnes aj zajtra vašu súčinnosť. V úsekoch, kde sú parkovacie miesta blízko vozovke bude potrebné, aby ste svoje autá dočasne preparkovali, a to v čase od 7:30 – 18:00 hod.
 
Chcem vám iba pripomenúť, že mimo uvedeného času tam môžete smelo parkovať, ide nám len o to, nech firma môže plynule robiť. Preto vás opäť prosím o spoluprácu, je to v našom spoločnom záujme mať nové cesty čím skôr. Už len nech nás nesklame počasie a „neprekvapia“ nás žiadne technické problémy tak budem veľmi rád.
 
Oznamy a informácie o opravách ste mohli nájsť na našom Facebooku, webstránke ako aj na vchodoch bytových domov. Ráno pokračujeme priatelia, držme si palce. Harmonogram aj s mapami úsekov nájdete tu – https://www.mckvp.sk/obcan/1000829/
 
📌 ONLINE STRETNUTIE S POSLANCAMI
Tento týždeň sme si opäť s našimi miestnymi poslancami dali pracovné stretnutie a prebrali aktuálne témy a informácie. My sme informovali na čom pracujeme a v akom stave sú naše projekty, poslanci nás informovali o podnetoch, ktoré ste im adresovali. Tak by to malo fungovať!
 
Chcem Vás preto aj do budúcnosti povzbudiť, ak máte vo svojom okolí podnety, pripomienky, otázky – neváhajte sa obrátiť aj na našich poslancov, ktorí vedia tému s Vami prebrať a podať nám ďalej ucelenú informáciu s ktorou vieme následne pracovať. Pomáha to, ak je skupinová spolupráca.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA
Počasie neovplyvnilo iba opravy ciest ale aj naše kosenie. Začiatkom týždňa sme mali veľké plány a hneď sme sa pustili do terénu. Keď však prišli naši kosci na jednotlivé miesta, bolo také blato, že dochádzalo k poškodeniu trávnikov ako aj našich strojov. A potom to bolo celý týždeň ako na hojdačke, kosiť sa dalo iba pár hodín počas dňa. Našim pracovníkom sociálneho podniku sa za ten čas podarilo vykosiť okolia pri základných školách Čordáková ako aj Lechkého a časť Hemerkovej ulice. Okrsok č.III je v nadchádzajúcich dňoch hlavnou prioritou, naši zamestnanci sú pripravení zostať v práci dlhšie a takisto aj cez víkend. Ochota a chuť pracovať tu je, už len vyššie sily nech sú nám naklonené. O postupe kosenia vás budeme priebežne informovať.
 
📌 NAŠE PROJEKTY V SÚŤAŽI O 6000 EUR
Podarilo sa nám postúpiť do hlasovania o 6000 eur na vybrané projekty. Podstatné je, aby ste išli nakupovať do pobočky Coop Jednota na Dénešovej ulici, kde za každý nákup nad 5 eur dostanete hlasovací žetón. Ten je potrebné vhodiť do „krabice“ ktorú nájdete umiestnenú hneď pri pokladni. Vybrať si môžete z troch projektov. V hre je promenádny chodník od bývalého Šuhaja po OC Jednotu, oddychová zóna v Drocárovom parku a komunitná záhrada na Bauerovej ulici.
 
Ak vám môžem skromne poradiť, hlasujte za jednotku! Píšem to iba preto, lebo na realizáciu tohto chodníka sme už pripravení a po získaní finančných prostriedkov sa do toho vieme hneď pustiť. Samozrejme, je to na vás, len ak by ste sa nevedeli rozhodnúť, spomeňte si na tieto moje slová. Ďakujem vopred každému jednému z vás za podporu našich projektov, ktorými zveľaďujeme verejný priestor na našom sídlisku. Úprimne ma to teší.
 
📌 DOSČÍTAVANIE OBYVATEĽOV
Miestny úrad je vám k dispozícii až do 13.júna ak sa potrebujete dosčítať. Zriadené máme tri kontaktné miesta a naše kolegyne vám ochotne pomôžu. Ak sa nemôžete dostaviť osobne, či už zo zdravotných alebo iných dôvodov, je možné požiadať o mobilného asistenta, ktorý príde priamo ku vám domov. Musíte ale zavolať na Call centrum Štatistického úradu SR – 02/2092 4919 alebo na telefónne čísla právneho oddelenia 055/789 06 36 alebo 17 a dozviete sa ďalšie pokyny.
 
Ako obvykle, aj teraz vás prosím, aby ste dávali pozor a nevpúšťali k sebe domov nikoho, s kým nie ste vopred dohodnutý. Ani by ste neverili, koľko ľudí dokáže toto zneužiť vo svoj prospech. Dávajte si pozor a ak niečo vám nie je jasné, napíšte nám a my vám poradíme. Sme tu pre vás.
 
📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA SÍDLISKA
Čomu sa naši aktivační pracovníci a zamestnanci sociálneho podniku venovali za uplynulý týždeň nájdete v našom pravidelnom fotoreporte na oficiálnom FB mestskej časti. Podporte nás zdieľaním tohto statusu a dajte nám svoju spätnú väzbu na našu prácu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?