Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 20/2023

Riešili sme verejné osvetlenie, parkovanie, nové projekty, priebeh prác vo vnútrobloku Jasuschova x Bauerova, prekopávky po VVS, a.s., reklamácie, urgencie vlastníkov súkromných pozemkov, aby takisto kosili, prešiel som si celé sídlisko a skontroloval terén a mnoho iného. Každý jeden deň s kolegami riešime a žijeme KVP.💙

🆘Prístrešky MHD: V utorok som osobne v Bratislave rokoval s našim novým zmluvným partnerom s nasledovným výsledkom. Pôvodne avizovaný termín na prvú várku montáže, ktorý som komunikoval na apríl nebol dodržaný. Nový termín inštalácie je mesiac jún. Verím, že už do toho nezasiahne žiadna „vyššia moc“ a v júni sa začnú práce. Prístrešky už sú fyzicky vyrobené a pripravené na presun do Košíc. Celková cena investície bude skoro 300.000€.

Pozitívne je, že by mali byť osadené všetky prístrešky naraz. Spolu s prístreškami budú zrekonštruované aj dlažby v prístreškoch a MČ KVP vymení aj všetky staré lavičky pri zastávkach MHD. Zároveň mesto Košice má pripravené ďalšie 3 projekty na rekonštrukcie zastávok MHD na sídlisku KVP s ktorými sa bude uchádzať o EÚ fondy.

Chcem opätovne zdôrazniť, že starý dodávateľ sa rozhodol svojvoľne odstrániť prístrešky v momente, keď sme podpísali zmluvu s novým dodávateľom. Urobil tak cielene a v rozpore s dobrými mravmi, čím poškodil občanov KVP. Na úrade už chystáme právne kroky. MČ KVP urobila všetko, čo sme z našej pozície mohli urobiť, ale vydierať sa nikým a ničím nedáme. Vždy bude obhajovať verejný záujem našich občanov, aj za cenu toho, že niekedy si to vyžaduje obety a nepríjemné situácie.

Vzniknutá situácia ma ako štatutára samozrejme mrzí a všetkým našim občanom sa ospravedlňujem. Ak by som však dnes mal rozhodnúť opäť. Nerozhodol by som sa ináč, lebo som bytostne presvedčený, že verejným záujmom pre naše sídlisko bolo a je mať nové prístrešky a lepší štandard, ako 40 ročné zhnité prístrešky bez riadnej údržby.

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Kosba sídliska bude pokračovať v obvode č.3 a následne sa naši kosci opäť presunú na obvod č.1 kde začnú II.várku tohtoročnej kosby.
🎯AD2: V stredu zasadá Mestská rada mesta Košice
🎯AD3: V stredu popoludní sa v našom dennom centre uskutoční ďalšie podujatie pre našich dôchodcov – Jubilanti😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 PRESUN ZASTÁVOK NA KLIMKOVIČOVEJ ULICI
Tejto téme sme sa venovali z každého uhľa pohľadu a prešli sme si dôkladne všetky možnosti. Presun týchto zastávok je nevyhnutný najmä z bezpečnostných dôvodov a Vašej ochrany. Ich pôvodné umiestnenie bolo dočasné “na 35 rokov”, nespĺňalo normy, autobusy zastavovali priamo na ceste, pred zákrutou v smere do mesta, bolo to nebezpečné. Od 1.júna teda dôjde k ich presunu na prepojovaciu komunikáciu Klimkovičovej a Moskovskej triedy, kde je vybudovaný aj bezbariérový prístup a priechody pre chodcov. Túto zmenu sme samozrejme odkonzultovali aj s mestom Košice a DPMK, a.s. Prosím informujte o tom aj svojich susedov a známych, ak túto správu ešte nepostrehli. Ďakujem.

📌 SÚŤAŽ O NAJZAUJÍMAVEJŠIU HISTORICKÚ FOTOGRAFIU KVP
V súvislosti s oslavami 40.výročia vzniku KVP sme pre Vás vyhlásili súťaž o najzaujímavejšiu historickú fotografiu nášho sídliska. Som presvedčený, že vo svojich archívoch uchovávate krásne zachytené momenty, ktoré by bolo škoda neukázať aj nám ostatným. Neváhajte sa preto zapojiť do tejto súťaže, najlepšie fotky budú v lete vystavené aj v rámci výstavy historických fotografií, ktorú chystáme. Okrem toho môžete získať aj špeciálne ceny od mestskej časti. Fotky je potrebné zaslať v dobrej kvalite na adresu vyrocie@mckvp.sk

📌 OSLAVY DŇA MATIEK
Tento týždeň patril aj oslavám našich mamiek, ktoré mali svoj sviatok. V dennom centre sme si pre nich pripravili milé popoludnie s kultúrnym programom. Vystúpili talentované deti z materskej škôlky Cottbuskej a zaspievala nám aj hudobná skupina Jesenná ruža. Z pracovných dôvodov som sa nemohol tejto akcie osobne zúčastniť, dostalo sa však ku mne, že všetko dopadlo na výbornú, čo ma teší. Chcem sa poďakovať mojim poslaneckým kolegyniam Ivke Adamčíkovej a Márii Ivaneckej za pomoc s organizáciou a že nás skvelo reprezentovali. Tak to má byť.

📌 ZAČALA SA OBNOVA BASKETBALOVÉHO IHRISKA NA STAROZAGORSKEJ ULICI
Veľké veci sa začali koncom týždňa na našom sídlisku. Odštartovali sme práce na obnove basketbalového ihriska na Starozagorskej ulici. Umelci z Walldesign, s ktorými aj v tomto roku spolupracujeme v rámci “Projektu ihrisko” makajú od rána do večera na novej vizuálnej podobe ihriska. Bude to opäť jedinečné, farebné a štýlové. Spoločne chystáme aj ďalšie novinky, máte sa na čo tešiť. Z dôvodu prác je vstup na ihrisko pre verejnosť aktuálne zakázaný. Prosím rešpektujte to, je to veľmi dôležité. Ak bude dobré počasie, do dvoch týždňov bude všetko hotové.

📌 KOSENIE SÍDLISKA POKRAČUJE
Kosenie sídliska je téma, ktorá každoročne vyvoláva rôzne diskusie, samozrejme vrátane tých negatívnych. Aj keď sme si už zvykli, vždy ma vie ľudsky prekvapiť, koľko zloby a konšpirácii dokážu niektorí jednotlivci vyprodukovať voči ostatným. Chápem, že všetci chcete mať pokosené pred svojim blokom, veď predsa, Vaša spokojnosť a pokosené sídlisko je aj v našom záujme. Plány nám ale tento týždeň skrížilo počasie. Búrky dali od pondelka koseniu stopku. Snažili sme sa dohnať zameškané a preto prišli naši zamestnanci do práce aj v sobotu. Celý deň kosili okrsok č.III a zajtra budú pokračovať. Prosím buďte trpezliví, kosba je pre nás aktuálne alfou omegou a sústreďujeme tam všetku našu energiu. Ak bude dobré počasie, pomaly ale isto finišujeme s prvou kosbou a ideme opäť odznova. Budeme Vás priebežne informovať. Vďaka za pochopenie.

📌 HĽADÁME POSILY DO KOMUNITNEJ KAVIARNE
Do komunitnej kaviarne v Drocárovom parku hľadáme posily na pozíciu čašník/čašníčka. Hľadáme človeka na TPP, ktorý by vedel nastúpiť ihneď a chce pracovať pre komunitu ľudí na Sídlisku KVP, je komunikatívny a rád sa učí nové veci. Skúsenosti v gastro priemysle samozrejme vítané. Svoje životopisy nám posielajte na – k1k@mckvp.sk . Ďakujem za zdieľanie tejto informácie, ak niekoho poznáte, určite mu dajte vedieť.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali najmä kosbe sídliska. Okrem toho upratovali verejné priestranstvá a okolia odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra. Ak niekde uvidíte nedostatky, neváhajte nám napísať a upozorniť.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
pracovné stretnutie SK8 a konferencia Regióny v čase kríz
konferencia Zmeny klímy a ako ďalej?
predstavenstvo VVS, a.s.
komisia Dopravy a výstavby pri Mestskom zastupiteľstve
pracovná porada predsedu a podpredsedov KSK
pracovná porada s našim stavebným dozorom k pripravovaným projektom

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?