Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 23/2021

Aktuálne informácie z komunálnej politiky alebo ak chcete pravidelný sumár našich aktivít za posledný týždeň je tu.✌️🙏
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Podpísal som zmluvu so zhotoviteľom stavby „Rekonštrukcia komunitnej kaviarne – Džemo“ v Drocárovom parku. Odovzdanie staveniska a začiatok rekonštrukcie je plánovaný na 12.07.2021.
 
🎯AD2: Intenzívne pripravujeme ďalšie rokovanie Miestneho zastupiteľstva a Miestnej rady, ktorá bude zasadať už vo štvrtok.
 
🎯AD3: Smajlík vykosený na lúke na Povrazovej potešil mnohých.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 HĽADÁME PROJEKTOVÉHO MANAŽÉRA
Dávam vám do pozornosti voľnú pracovnú pozíciu, ktorú máme na úrade aktuálne otvorenú. Do tímu hľadáme projektového manažéra, ktorého hlavnou úlohou bude strategické plánovanie a rozvíjanie komunitného života. Je toho samozrejme oveľa viac, pretože do budúceho kolegu/kolegyne vkladáme veľké nádeje. Ak poznáte niekoho, kto spĺňa uvedené požiadavky a má chuť pracovať pre sídlisko KVP, tak mu odkáže nech neváha ani sekundu. Životopisy je možné posielať do pondelka 21.6.2021 do 15:00 hod.
 
 
Zároveň pripomínam, že stále máme otvorenú aj pozíciu na riaditeľa sociálneho podniku – https://www.mckvp.sk/miestny-urad/podnik/1000834/
 
📌 MIESTNY ÚRAD V OBMEDZENOM REŽIME
Pripomínam dôležitú informáciu. Od zajtra (14.6.) do stredy (16.6.) bude náš miestny úrad fungovať v obmedzenom režime. Otvorené však budú všetky tri kancelárie, ktoré najviac vybavujú agendu obyvateľov. A to Kancelária prvého kontaktu, evidencia obyvateľov, osvedčovanie. Ostatné oddelenia budú opäť k dispozícii od štvrtka (17.6.). Verím, že vybavíte bez problémov to, čo potrebujete. Za pochopenie vám ďakujeme.
 
📌 INFORMAČNÁ KAMPAŇ PRE PSÍČKAROV
Možno ste si v uliciach sídliska všimli, že aj tento rok pokračujeme v informačnej kampani pre našich psičkárov, ktorú sme rozbehli s cieľom motivovať ich k zodpovednému správaniu sa. Každú stredu ráno nás v spolupráci s mestskou políciou stretnete na rôznych lokalitách. Kontrolujeme, či zbierate po svojom psovi exkrementy, či so sebou máte známku a či je váš psík u nás riadne zaevidovaný. Ak všetko spĺňate a idete príkladom dostanete od nás motivačnú odmenu. Ak však natrafíme na nezodpovedných majiteľov, je na rozhodnutí mestskej polície ako sa s nimi vysporiada. Všetci dobre vieme, že v tejto téme nikdy nenájdeme zhodu pre všetkých. Vedzte však, že takýmto spôsobom hľadáme kompromisy a zároveň získavame podnety oboch skupín obyvateľstva, ktoré nám napomáhajú k riešeniu situácie.
 
📌 NOVÁ KVAPKA
Vo vašich schránkach by ste si už viacerí z vás mali nájsť nové číslo nášho občasníka Kvapka. Opäť prináša prehľad tých najzaujímavejších udalostí z diania v našej mestskej časti. Nechýbajú aktivity zo života sídliska , poslanecká sms-ka či aktuálne informácie z fungovania miestneho úradu. Stály priestor majú po novom aj témy súvisiace s odpadom a ekológiou všeobecne. Z toho mám naozaj veľkú radosť a ďakujem členom Redakčnej rady, že dbajú aj o to, aby nás všetkých v tejto téme viac vzdelávali. Pár slov tam nájdete aj odo mňa, ako vždy v príhovore starostu. Budem rád, ak si našu Kvapku prečítate. Sú za ňou týždne práce, ktorých cieľom je informovať vás o tom najpodstatnejšom, čo sa tu deje. Distribúcia by mala prebiehať po jednotlivých uliciach aj začiatkom týždňa.
 
📌 TESTOVANIA NA KVP
Keďže ste sa na nás mnohí obracali s otázkou testovania na našom sídlisku, pýtali sme sa za vás. Podarilo sa nám zistiť, že MOM-ky zriadené na našom sídlisku budú testovať do konca júna. Ide o Výmenník na Wuppertálskej ulici, Polikliniku na Cottbuskej a takisto Procare na ceste Jána Pavla II. V prípade, že antigénové testovanie budú ponúkať dlhšie ako do konca mesiaca, budeme vás informovať. Stále platí, že je možné sa na test objednať vopred na stránke https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php alebo prísť náhodne v čase, kedy nebude v rade veľa ľudí. Dobrou správou je, že už patríme medzi okresy v I. stupni ostražitosti a v rámci COVID-automatu medzi žlté okresy. Opatrenia sa teda opäť o čosi uvoľnili, no chcem vás poprosiť, zostaňme zodpovední aj naďalej, nech sú čísla čoraz priaznivejšie.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA
Aktuálne nám na sídlisku prebieha druhá etapa kosenia v tejto sezóne. Uplynulý týždeň sa nám aj vďaka počasiu podarilo podľa plánu vykosiť okrsok č.I spolu s reprezentačnou zeleňou. Teda ulice Drábova, Stierova, Wurmova, Dénešova, Trieda KVP aj Moskovská trieda sú hotové. Nový týždeň bude patriť okrsku č.II, kde sa postupne presunú naši kosci. Verím, že upršaný máj a s ním súvisiace problémy vystrieda priaznivý jún a vaša spokojnosť. Robíme všetko preto, aby sme sa vyvarovali predošlým chybám a dodržiavali stanovený harmonogram. Čo sa týka zberu pokosenej trávy, naše komunálne autíčko sa na kompostovisko otočí niekoľkokrát denne, chce to naozaj trpezlivosť. Harmonogram si môžete pozrieť tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000838/
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Pravidelný report z čistoty nášho sídliska nájdete zajtra na našom oficiálnom FB profile. Ide o výsledky práce našich zamestnancov v teréne. Pozrite si to a dajte nám spätnú väzbu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?