Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 24/2022

Ako vyzeral môj týždeň? Pondelok pravidelná porada s mojim tímom. Poobede pohovory s uchádzačmi na voľné pracovné miesta. V utorok olympiáda seniorov, zasadnutie finančnej komisie a poslanecký klub. V stredu pracovná agenda a valné zhromaždenie sociálneho podniku. Štvrtok a piatok som celý deň strávil na rokovaní mestského zastupiteľstva mesta Košice. V diskusii bolo aj niekoľko podstatných tém. Asi to dám do samostatného príspevku, lebo určite budú zaujímať aj Vás. Popri tom ešte naše projekty, porady, rozhovory a podpisy. Človek sa nezastaví, ale keď práca pomaly napreduje a vidím progres, tak sa to dá. Motivuje ma to robiť viac a robiť lepšie. Nie vždy to vyjde, nie všetko sa podarí, ale je vidno posun vpred. Pozitívny progres. 👏👏👏

Ak však mám vo svojej práci pokračovať, budem potrebovať Vašu pomoc. Na to, aby som mohol kandidovať a naďalej poctivo pracovať pre naše sídlisko, mesto, kraj, východ – budem potrebovať Vaše podpisy. Pomôžete mi?

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V pondelok začíname výstavbu nového prepojovacieho chodníka na Húskovej ulici, prosím preparkujte.
🎯AD2: V piatok nás čaká naša III. zbierka šatstva. Svoje používané veci viete nosiť od 15:00 na Miestny úrad.
🎯AD3: Detské ihrisko za Starozagorskou č.19 je ešte v rekonštrukcii. Prvky už sú osadené, ale ešte musíte chvíľku počkať na otvorenie. ✌️

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 VÝSTAVBA NOVÉHO CHODNÍKA NA HÚSKOVEJ ULICI
Pripomínam, že už zajtra ráno o 7:30 začíname práce na výstavbe nového chodníka na Húskovej ulici č.3 (pozri mapu). Potrebovať budeme Vašu súčinnosť, keďže v uvedenom úseku bude intenzívny pohyb stavebných strojov a nákladných áut. Je potrebné, aby ste v danom čase dočasne preparkovali Vaše vozidlá. Práce budú prebiehať od pondelka do piatka v čase od 7:30 – 17:00 hod. Vaša súčinnosť a disciplinovanosť pri výstavbe nám pomôže urýchliť čas potrebný na výstavbu a tým skrátiť obmedzenia. Oznamy o začatí prác nájdete aj na vchodoch Vašich priľahlých brán. Ďakujem.

📌 OLYMPIÁDA SENIOROV NA SÍDLISKU KVP
Naši seniori predviedli obdivuhodné výkony a opäť nám ukázali, že žiť aktívne sa neráta vekom. Klobúk dole pred Vami, bolo skvelé sledovať Vás s akým zanietením ste sa púšťali do jednotlivých disciplín. V mnohých prípadoch bol dokonca potrebný rozstrel a bolo ťažké vybrať favorita. Verím, že ste si to užili rovnako ako my a zároveň vychutnali aj príjemné prostredie Drocárovho parku a samotnej Komunitnej kaviarne. Osobne ma teší, že sme sa konečne porozprávali a dúfam, že sa čoskoro znova vidíme.

📌 ZAČALA SA REVITALIZÁCIA DETSKÉHO IHRISKA NA STAROZAGORSKEJ ULICI
Na Starozagorskej ulici sme uplynulý týždeň spustili revitalizáciu detského ihriska. Postupne tam pribudne nová herná zostava s vláčikom a 2 nové hojdačky. A zatiaľ, čo sa deti budú hrať na vynovenom ihrisku, tak si mamičky oddýchnu na nových lavičkách, ktoré tam taktiež osadíme. Aj tieto investície, ktoré v rozpočte schválili miestni poslanci sú dôkazom toho, že myslíme i na našich najmenších. Prázdniny sú za dverami, preto verím, že si toto ihrisko po ukončení prác poriadne užijete. Nateraz prosím buďte trpezliví.

📌 NOVÉ LAVIČKY A KOŠE UŽ DORAZILI
V priebehu nasledujúcich dní budeme na rôznych miestach sídliska meniť staré lavičky a koše za nové. Nahrádzame tak starý mobiliár a postupne zjednocujeme prvky. Myslíme pri tom na funkčnosť, trvácnosť a kvalitu materiálov, pretože investícia do verejného priestoru je našou vizitkou. Miesta boli vytypované aj na základe Vašich dopytov a pripomienok. Máte sa na čo tešiť. Kvantita na úkor kvality!

📌 ZBIERKA ŠATSTVA
Nakoľko kontajnery na šatstvo už v našej mestskej časti nenájdete, budúci piatok (24.6.) bude opäť možnosť zbaviť sa svojich vecí a pomôcť tak niekomu, kto nemá toľko šťastia a vie ich ešte využiť. Chystáme Vašu obľúbenú zbierku šatstva, z ktorej vyzbierané veci poputujú charitatívnym organizáciám, ktoré fungujú na východnom Slovensku. Oblečenie, obuv či hračky môžete nosiť ku garážovým priestorom miestneho úradu v čase od 15:00-19:00 hod.

📌 HĽADÁME POSILY DO KOMUNITNEJ KAVIARNE
Podnik služieb s.r.o prijme do novootvorenej komunitnej kaviarne v Drocárovom parku posily na pozíciu čašník/čašníčka. Hľadá sa človek na TPP, ktorý chce pracovať pre komunitu ľudí na sídlisku KVP, je komunikatívny a rád sa učí nové veci. Skúsenosti v gastro priemysle sú samozrejme vítané. Svoje životopisy posielajte na – k1k@mckvp.sk. Ďakujem za zdieľanie tejto informácie, ak niekoho poznáte, určite mu dajte vedieť.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa koseniu či čistote verejných priestranstiev. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra večer.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?