Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 29/2021

Pravidelný sumár je tu opäť, aj keď som tento týždeň už začal svoju dovolenku. Nasledujúce 2 týždne budem OFFLINE a vypínam internet, najmä Facebook. Neodpisujem, nereagujem. Proste reset.
 
Ak budete potrebovať pracovné veci týkajúce sa KVP, obráťte sa na mojich kolegov. Som si 100% istý, že to zvládnu vyriešiť aj bezo mňa. Ak budete potrebovať niečo osobné, tak napíšte SMS, keď budem mať mobil pri sebe zavolám alebo napíšem. Väčšinou asi k večeru. Takže budúce 2 týždne asi nebude pravidelný denník starostu, ale po nástupe do práce sa okamžite hlásim s novinkami. Ďakujem za pochopenie a držte sa tu všetci, či už ste v práci, na dovolenke alebo len chillujete na FB.😉👍
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Hľadám nového člena tímu. Právnika/právničku na právne oddelenie. Bližšie informácie nájdete nižšie v príspevku.
 
🎯AD2: Terénne úpravy na Cottbuskej ulici budú urobené akonáhle to počasie dovolí a firma nám bude schopná dodať trávnik. Nezabudli sme na to. „Netrubic, robíme, čo môžeme!“
 
🎯AD3: V piatok a sobotu príďte na fontánu na naše nové podujatie. Máte sa na čo tešiť. Pozvite aj svojich známych.😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 LETNÝ FESTIVAL NA KVP UŽ NASLEDUJÚCI VÍKEND
Dovoľte mi vás všetkých pozvať na naše druhé letné podujatie, ktoré sa uskutoční už budúci víkend, teda v piatok 30-teho a v sobotu 31-ho pri našej fontáne.
 
V čase od 10:00-20:00 si budete môcť vychutnať atmosféru nášho Letného festivalu, ktorá bude tento raz na ľudovú nôtu. Vystúpi množstvo folkloristov, muzikantov, chýbať nebude ani odovzdávanie dožinkového venca či sprievodné aktivity pre deti i dospelých. Máte sa naozaj načo tešiť, budú opäť aj gastronomické špeciality z vychytených foodtruckov.
 
Ja verím, že si nájdete čas a prídete nás podporiť svojou účasťou. Aj toto podujatie je výsledkom cezhraničnej spolupráce a je financované prostredníctvom združenia Via Carpatia. Spolupráca prináša výsledky.
 
Viac info nájdete tu – https://fb.me/e/3SDTLRtVAZDIEĽAJTE link❗❗
 
📌 IHRISKO NA COTTBUSKEJ ULICI JE OTVORENÉ
Začnem dobrou správou. Na ihrisku na Cottbuskej ulici sú už osadené všetky herné prvky, ktoré sú zároveň dodávateľskou firmou riadne odskúšané a odovzdané k užívaniu. Všetky prvky sú samozrejme riadne certifikované a homologizované. V priebehu budúceho týždňa budú ešte pokračovať terénne úpravy, to znamená úprava celého okolia tak vrchnej ako i spodnej časti plochy ihriska. Mimochodom minifutbal OCTAGO je prvý svojho druhu v Košiciach, ak mám správne informácie.
 
Veľmi ma však mrzí diskusia, ktorá vznikla na internete. Jedna kvapka jedu dokáže otráviť celý pohár a tak je to aj v internetových diskusiách. Nevďačnosť a kritika sú to, s čím sa stretávame denne. Vedzte ale, že robíme najlepšie ako vieme, a keďže sa najmä kvôli počasiu oneskoril aj termín dokončenia, práve preto sme ihrisko po osadení prvkov deťom hneď sprístupnili. Bez súhlasu a samotného otestovania by sme si to nikdy nedovolili, chceli sme však, aby to deti využili čo najskôr, keďže sa na ihrisko zaiste veľmi tešili a nevedeli sa ho dočkať. Z môjho pohľadu naozaj nemalo zmysel držať nové ihrisko opáskované a zakazovať deťom vstup, lebo je ešte potrebné urobiť terénne úpravy.
 
Terénne úpravy nijakým spôsobom nebránia hrať sa deťom na ihrisku, a zároveň predpokladám, že sú tam určite pod dohľadom svojich rodičov. Ohrozenie bezpečnosti detí by sme si nikdy nedovolili, majte to prosím na pamäti. Okolie ihriska bude v priebehu týždňa dokončené, deti ho však môžu plne využívať. Ďakujem za pochopenie.
 
📌 KOSENIE SÍDLISKA POKRAČUJE 3. KOLOM KOSBY
Keďže uplynulé dni nás neobišli tropické horúčavy, rozhodli sme sa kosbu na našom sídlisku pozastaviť. Tráva bola suchá a nízka, čo znamená, že kosením by sme ju mohli poškodiť. Po pár dňoch, kedy nám konečne zapršalo, sme sa rozhodli kosačov poslať opäť do terénu. Celý týždeň sa pohybovali na okrsku č. I, ktorý bude celý dokončený v priebehu nadchádzajúceho týždňa. Ide v poradí už o tretiu kosbu v tejto sezóne.
 
V prípade, že máte ohľadom tejto témy nejaké otázky alebo podnety, smerujte ich na k1k@mckvp.sk. Chcem Vás hlavne poprosiť – nestresujte. Tráva rastie a kosí sa, znova narastie, znova pokosíme. No stress. Vyriešime a toto určite nie je téma na hádky medzi ľuďmi. Máme dôležitejšie otázky a témy.
 
📌 PRVÝ ROČNÍK CASSOVIA KVP CUP-u JE ZA NAMI
Od začiatku môjho nástupu zdôrazňujem, že všetky aktivity, ktoré podporujú šport či kultúru majú na našom sídlisku zelenú. A preto sme neváhali ani v tomto prípade a stali sme sa spoluorganizátorom prvého ročníka Cassovia KVP CUP-u.
 
Som veľmi rád, že sa ho zúčastnilo toľko mužstiev, ktoré zavítali do Arény Sršňov a užili si športový víkend. Osobne som síce nemohol prísť pozrieť, ale plne ma zastúpili môj zástupca Roman Matoušek a naši poslanci Peter Korim a Marián Horenský, ktorí boli osobne. Gratulujem víťazom a ďakujem všetkým zúčastneným ako aj spoluorganizátorom za vydarený turnaj. Tak to má byť.
 
📌 INFORMAČNÁ KAMPAŇ PSÍČKARI POKRAČUJE
Opäť celé leto obzeráme známky, pýtame sa na prihlásenie vášho psa a najmä sledujeme, či po ňom zbierate exkrementy. V spolupráci s mestskou políciou sa nám doposiaľ podarilo skontrolovať takmer stovku psíčkarov a najmä zozbierať množstvo vašich podnetov a postrehov.
 
Vážime si všetkých vás, ktorí pristupujete k svojmu okoliu zodpovedne a uvedomujete si, že tu žijeme všetci spoločne. Je to veľmi dôležité a preto v edukačnej kampani budeme pokračovať. Má to zmysel.
 
📌 KONCESIA NA VYBUDOVANIE, PREVÁDZKU A ÚDRŽBU AUTOBUSOVÝCH PRÍSTREŠKOV MHD ZVEREJNENÁ
Verejný obstarávateľ v súlade s § 118 zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov zverejňuje: Výzvu na podávanie návrhov na uzavretie Koncesnej zmluvy. Lehota na predkladanie ponúk: 04.08.2021 do 15.00 hod.
 
 
📌 HĽADÁME KOLEGU NA PRÁVNE ODDELENIE
Zaevidovali ste už našu novú voľnú pracovnú pozíciu? Aktuálne hľadáme kolegu/kolegyňu na právne oddelenie. Dávam vám preto do pozornosti požadované znalosti. Nájdete ich priamo na našej webstránke – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/volne-pracovne-miesta/1000861/.
 
Prosím o zdieľanie tejto informácie, a ak poznáte aj vy niekoho zodpovedného a pracovitého s ukončeným vysokoškolským právnym vzdelaním, určite mu dajte vedieť o tejto ponuke. Radi ho privítame v našom tíme.
 
Okrem toho, budeme čoskoro budeme hľadať kolegu/kolegyňu na oddelenie výstavby a majetku.
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Aj v lete pokračujeme v údržbe nášho sídliska a v udržiavaní čistoty okolia. Detailnejší popis o vykonaných prácach v teréne sa dozviete už zajtra v našom pravidelnom fotoreporte na oficiálnom FB mestskej časti. Podporte nás zdieľaním tohto statusu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?