Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 30/2022

Na úrade sme sa školili a vzdelávali, otvárali sme vynovené priestory knižnice, bavili sa s našimi dôchodcami v dennom centre, cez víkend žili hokejbalovým turnajom. V priebehu týždňa sme vybavovali naše stránky a občanov, kontrolovali prebiehajúce stavby, chystali nové staveniská, polievali naše mladé stromy, čistili pieskoviská na detských ihriskách, získali stavebné povolenie k nášmu projektu rekonštrukcie schodiska a hlavne pracovali pre naše milované sídlisko KVP.

Minulý týždeň sme Vám spoločne s našimi partnermi predstavili projekt s názvom „Nové trhovisko“. Ak ste túto informáciu nezachytili, dávam Vám znova do povedomia aspoň tento článok: https://kosicednes.sk/spravy/byvale-trhovisko-na-kvp-si-prejde-obrovskou-zmenou/

📝 Ešte stále zbieram v uliciach podpisy na podporu mojej kandidatúry. Ak sa mi podpisy nepodarí vyzbierať, nebudem môcť kandidovať ako nezávislý kandidát. Najviac mi momentálne pomôže, ak zapojíte nielen svoj podpis, ale najmä svoje okolie. Stiahnite si moje podpisové hárky a nechajte ich vypodpisovať v rodine, v práci, v okolí: https://ladislavlorinc.sk/podpor-ma/

🆕KOŠICKÁ STRANA: Máme 5.000 podpisov, čo je polovica požadovaného počtu. Pokračujeme ďalej a potrebujeme Vašu pomoc a podporu. Viem, že v lete myslíme všetci na iné veci, ale keď nezaberieme teraz, po voľbách bude zbytočne vyplakávať a šomrať. Ak nás chcete podporiť, podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V pondelok ráno (07:30) začíname stavebné práce na parkovisku Janigova. Prosím, aby ste preparkovali svoje autá a rešpektovali pokyny stavebníka.
🎯AD2: Potrebujeme Vašu pomoc v hlasovaní za detské ihrisko v participatívnom rozpočte KSK. Hlasovanie je zdarma, hlasuje sa len raz a overovací kód Vám príde SMS – hlasujte na https://rozhybanykraj.hlasobcanov.sk/
🎯AD3: Vidíme sa v piatok a sobotu na akcii s názvom Letný festival na KVP v areáli Drocárovho parku v čase od 10:00 – 20:00 hod. Vstup pre všetkých zdarma.✌️

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 LETNÝ FESTIVAL NA KVP UŽ KLOPE NA DVERE
Už tento víkend! Vďaka podpore Košického samosprávneho kraja a jeho dotačnému programu na podporu cestovného ruchu Terra Incognita, pre Vás opäť chystáme Letný festival na KVP. Tešiť sa môžete na bohatý kultúrny program, ktorého súčasťou budú rôzni muzikanti a umelci. Chýbať nebudú ani lokálni výrobcovia, atrakcie pre deti a chutné občerstvenie (foodtrucky). Pracujeme na tom, aby sme historicky 1x na naše sídlisko priniesli aj najrýchlejšie pivko široko ďaleko – Beerjet! Počas dvoch dní sa na pódiu v Drocárovom parku vystrieda niekoľko skvelých hudobníkov. Medzi KVP-čkárov zavítajú aj známe hudobné mená. Headlinermi Festivalu budú Dominika Mirgová a Yael. Máte sa naozaj na čo tešiť! Letný festival na KVP sa uskutoční tento piatok a sobotu v areáli Drocárovho parku v čase od 10:00 – 20:00 hod. Projekt je spolufinancovaný Košickým samosprávnym krajom z programu Terra Incognita. Vstup voľný pre všetkých.

Viac info tu: https://www.facebook.com/events/461147519173801?ref=newsfeed

📌 OD PONDELKA (01.08.2022) ZAČÍNAME S ROZŠIROVANÍM PARKOVISKA NA JANIGOVEJ ULICI
Oznamujeme vám, že v pondelok 1.8.2022 sa začnú práce na rozšírení parkoviska na Janigovej ulici č. 9 – č. 19. Realizovať sa budú v dvoch etapách. Práce, ktoré budú prebiehať denne v čase od 7:00 do 18:00 hod. si v I. etape vyžiadajú dopravné obmedzenia. Uzavretá bude od pondelka rána (1.8.) severná časť parkoviska pred Janigovou ulicou č. 9 – č. 19. (bližšie k vchodom) Prosíme vodičov o uvoľnenie parkovacích miest v predmetnej lokalite a rešpektovanie pokynov zhotoviteľa. Autá brániace v realizácii projektu budú v súčinnosti s mestskou políciou odtiahnuté.

Ospravedlňujeme sa za dočasný diskomfort počas realizácie stavebných prác. Veríme, že výsledok bude stáť za to. Mňa najviac teší, že po rokoch bude umožnený bezpečný a plynulý prejazd záchranných zložiek a vozidiel KOSIT-u, lebo to bol dlhé roky neskutočný problém. Navyše pribudnú legálne parkovacie miesta, čo určite pomôže tam bývajúcim občanom.

📌 SÚŤAŽIME O DETSKÉ IHRISKO K NAŠEJ KOMUNITNEJ KAVIARNI
Momentálne sme na treťom mieste. Potrebujeme zabrať, lebo veľmi rýchlo vypadneme. Prosím, mobilizujme sa a podporme náš projekt s názvom „Detské ihrisko na KVP“.
👉Hlasovať môžete už teraz do 22. augusta 2022.
👉Hlasujete len raz (nie každý deň), overovací kód dostanete cez SMS a celé hlasovanie je pre Vás zdarma
👉Na výber je 16 kvalitných projektov v rôznych oblastiach a pár aj priamo zo sídliska KVP

Spolu s hlasovacím formulárom ich nájdete na webe www.rozhybanykraj.hlasobcanov.sk KVP-čkári poďme. Každý hlas sa počíta!

📌 KAUZA „PITNÁ FONTÁNKA“
Zachytil som podnety týkajúce sa pitnej fontánky inštalovanej na Húskovej ulici, ktorú sme konečne po nútenej „Covid pauze“ spustili. Sťažujete sa, že tam chodia asociáli a perú tam svoje oblečenie a umývajú sa. Pýtate sa, kto to vymyslel. Reflektujem tieto témy, preto sa pokúsim zhrnúť pár informácií a mojich postojov. Pitná fontánka bola osadená pri tomto ihrisko na žiadosť MČ KVP z dôvodu opakujúcich sa požiadaviek mamičiek, ktoré pri mapovaní verejného priestoru o.i. žiadali možnosť nabrať si pre svoje detičky vodu. MČ KVP stála táto fontánka nula eur. Je to sponzorský dar. Dizajn fontánky je na základe praxe urobený tak, aby ste sa perami nemuseli ničoho dotýkať. Nerez je zároveň veľmi osvedčený povrch na zabezpečenie hygieny. Rád by som videl, ako si tam dokáže niekto niečo vyprať a preto budeme oblasti venovať zvýšenú pozornosť. Zároveň sme požiadali aj MsP, aby tejto lokalite venovala zvýšenú pozornosť.

Ak situáciu nebudeme vedieť dostať pod kontrolu, budeme musieť zakročiť, ale nateraz by som ešte stále dal tomu šancu. Pravda je taká, že aj chudobní ľudia majú právo napiť sa z verejnej fontánky, či sa nám to páči alebo nie. Áno, nemali by si tam prať a iné veci, ale fontánka slúži všetkým. Zároveň pitné fontány sú bežné aj všade vo svete, či na Košickej hlavnej. Aj tam sa stane, že niekto niekoho pohorší, ale ak sa na to pozrieme s odstupom, je to väčším prínosom, ako škodou. Preto nesúďme, nevyvolávajme zbytočné emócie, ale pozorujme a prijmime spoločné riešenie po zrelom uvážení.

📌 V POBOČKE KNIŽNICE JÁNA BOCATIA NA SÍDLISKU KVP VZNIKLA NOVÁ KOMUNITNÁ KLUBOVŇA
Klubovňa vznikla vďaka aktívnemu zoskupeniu ľudí z OZ Priatelia knižnice Jána Bocatia a dotácii z participatívneho rozpočtu mestskej časti. Som rád, že som mal tú česť a bol pozvaný na jej slávnostné otvorenie. Vážim si to.

📚Priestor prešiel najmä zmenou interiérového vybavenia ako sú stoly, stoličky, roletky, ktoré boli prispôsobené klubovým aktivitám. Okrem toho sa zakúpili aj nové spoločenské hry či relaxačné a edukatívne pomôcky na podporu interaktivity a vzdelávania. Klubovňa bude sprístupnená širokej verejnosti v čase otváracích hodín knižnice. Skúste tam zavítať a presvedčte sa sami.👍

📌 SKVELÝ STREETBALL AJ NA KVP!
Momentálne pracujeme na tom, aby sme aj na naše sídlisko KVP priniesli košickú streetballovú ligu a 3×3 basketbal. Turnaj sa bude konať pravdepodobne v nedeľu 07.08.2022 od 10:00 na basketbalovom ihrisku v Drocárovom parku. Sledujte FB a všetko potrebné sa dozviete včas.

📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA
Podrobný prehľad prác našich zamestnancov v teréne nájdete už zajtra na našom oficiálnom Facebookovom profile Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?