Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 32/2021

Tento týždeň bol doslova medzinárodný. Oddych išiel bokom, pracujeme aj cez víkend na tom, aby sme naše sídlisko posúvali vpred všetkými správnymi smermi. Práve som sa vrátil z Maďarska. V piatok sme boli v Nyíregyházi a dnes v Bodrogkisfalud na podujatiach, ktoré organizovali naši partneri. Musím im veľmi pekne poďakovať za ich starostlivosť a spoluprácu. Ďakujeme. Köszönöm szépen! 😉👍

Radosť s nimi pracovať a reálne výsledky ste mohli vidieť a zažiť aj vy, počas našich letných festivalov. Ako pridaná hodnota v našom majetku ostávajú nové stany a nové pódium, ktoré v budúcnosti využijeme pri našich vlastných podujatiach. Navyše veľmi intenzívne diskutujeme o ďalšej spolupráci, ktorá by mohla byť ešte intenzívnejšia. Držte nám palce.

Kým budem starostom na našom sídlisku ja, budeme spolupracovať, diskutovať a tvoriť spoločne s každým partnerom, ktorý prejaví úprimný záujem a prinesie konštruktívny nápad.

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:

  • 🎯AD1: Spustili sme 2.ročník participatívneho rozpočtu – checknite www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk
  • 🎯AD2: Rekonštrukcia zasadacej miestnosti napreduje. Maliarske práce skončili, koberec osadený, nastúpili stolári a drevárske práce.
  • 🎯AD3: Na multifunkčnom ihrisku v Drocárovom parku boli osadené mantinely. V pondelok ideme na kontrolný deň.😉

Čo sa udialo za posledný týždeň?

📌 SPUSTILI SME 2.ROČNÍK PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU

Po úspešnom prvom ročníku spúšťame na sídlisku KVP druhý ročník participatívneho rozpočtu. Ak máte zaujímavý nápad ako zlepšiť život v našej mestskej časti využite túto jedinečnú príležitosť a pošlite nám ho prostredníctvom stránky ➡️ sidliskokvp.hlasobcanov.sk.

Viac sa dočítate tu: https://www.facebook.com/301381729988014/posts/4038546102938206/

📌 SPOLOČNÝ PLÁN – STRETLI SME SA PRI OC JEDNOTA

Na námestí pred OC Jednotou sme dnes obyvateľom predstavovali víziu plánovej obnovy tohto priestoru. Išlo o ďalšie participatívne stretnutie zo série Spoločného plánu, ktoré samospráva realizuje pravidelne. Projekt je rozdelený na 2 etapy s tým, že I.etapa – rekonštrukcia promenádneho chodníka bude realizovaná tohto roku.

Viac sa dočítate tu: https://www.facebook.com/301381729988014/posts/4041698162623000/

📌 NOVÉ MESTSKÉ PARKY – PARK POVRAZOVÁ

V utorok sme boli vo výmenníku na Wuppertálskej na pozvanie mesta Košice, kde sa predstavoval zámer vybudovania 10 parkov v meste Košice. Za sídlisko KVP bola vybraná plocha na Povrazovej, kde by do dvoch rokov malo pribudnúť viac ako 300+ stromov ako náhradná výsadba za výstavbu Slaneckej cesty. Za seba poviem, že tento 6 ha pozemok má obrovský potenciál na rýchlu a pomerne lacnú realizáciu, ak počítame so stromami z náhradnej výsadby. Bola by obrovská škoda, ak by mesto Košice tento synergický efekt nevyužilo. Za MČ KVP poviem, že poskytneme plnú súčinnosť rovnako, ako doteraz. Prezentácia bola pekná. Sklamalo ma však, že architektom neboli poskytnuté všetky relevantné podklady. Škoda. Čas beží.

📌 PARKOVISKO ZOMBOVA – PRVÝ TÝŽDEŇ PRÁC JE ZA NAMI

Od pondelka kedy práce začali sa podarilo vyfrézovať existujúci povrch oplotenej plochy oproti Zombovej č. 5 – 7 a takisto aj podkladové vrstvy pod asfaltom. Zároveň sa vybagrovala časť zeminy v zelenom ostrovčeku oproti Zombovej 7.

Viac sa dočítate tu: https://www.facebook.com/301381729988014/posts/4044625325663617/

📌 POHOVORY NA OTVORENÚ POZÍCIU PREBIEHAJÚ

Vo štvrtok prebehli prvé pohovory na pozíciu referent právneho oddelenia. Ďalšie pohovory prebehnú budúci týždeň v utorok a vo štvrtok. Verím, že si následne vyberieme dobrého kolegu/kolegyňu do nášho tímu.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA

Naši aktivační pracovníci ako aj zamestnanci sociálneho podniku pracovali aj v uplynulých dňoch na tom, aby bolo naše sídlisko krajšie a čistejšie. Už zajtra večer si v našej pravidelnej fotoreportáži budete môcť detailnejšie pozrieť výsledky ich práce. Sledujte oficiálnu stránku s názvom „Mestská časť Košice – Sídlisko KVP“ na sociálnej sieti Facebook. Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍

#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?