Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 33/2022

Ďakujem Vám za Vašu pomoc a podporu pri zbere podpisov. Podarilo sa nám to! Vyzbieral som potrebných 500 podpisov pre kandidatúru na starostu MČ KVP a potrebných 1000 podpisov pre kandidatúru na mestského poslanca mesta Košice. Som vďačný za každého z Vás, ktorý/á sám od seba pomohol/pomohla. Bez Vás by som to nedal a nemohol pokračovať vo svojej práci pre KVP a mesto Košice. Ste úžasní, priatelia.

Kandidovať budem ako nezávislý kandidát a svoje vyhlásenie kandidatúry a vyzbierané podpisy plánujem odovzdávať už tento týždeň. Ak teda ešte máte nejaké hárky u seba doma, prosím doneste mi ich do schránky alebo na Miestny úrad. Potrebujem si to všetko skontrolovať, zrátať a odovzdať.

Už o pár týždňov Vám predstavím aj svoj poslanecký tím a kolegov, ktorí stoja za Vašu podporu a pôjdu do toho spoločne so mnou. Ako stále, pôjdem v spolupráci a v tíme, lebo nechcem ísť rýchlo, ale ďaleko! Dobrý starosta skutočne potrebuje silný tím. Presvedčili sme sa celé 4 roky môjho funkčného obdobia. KVP-čkári budú mať z čoho vyberať a som presvedčený, že ponúkneme kvalitných ľudí, ktorí stoja za to a vedia, čo naše sídlisko i mesto potrebuje.

🆕KOŠICKÁ STRANA: Tu pokračujeme v zbere podpisov aj naďalej, kým nedosiahneme potrebných 10.000+ podpisov. Veľmi pekne Ďakujem každému, kto mi pomohol a doniesol podpisové hárky do schránky. Je to veľká pomoc a teší ma, že každý jeden deň niekto pomôže. Ak nás chcete podporiť, podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf
😉👍

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Stavebné práce na rozšírení parkovacích miest na Janigovej ulici a na rekonštrukcii cesty Trieda KVP pokračujú podľa harmonogramov.
🎯AD2: Od pondelka 22.08.2022 by mali začať rekonštrukčné práce na basketbalovom ihrisku v Drocárovom parku. Práce budú trvať približne 2 mesiace.
🎯AD3: V utorok otvárame ďalšiu vynovenú – vymaľovanú trafostanicu v našej MČ vďaka spolupráci Active life a VSD.✌️

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 PREBIEHA VÝMENA OPLOTENIA NA ŠPORTOVOM IHRISKU ČORDÁKOVA 26 🦺
Rekonštrukčné práce ste mohli v týchto dňoch postrehnúť aj na športovom ihrisku, ktoré sa nachádza pred našimi školami ZŠ Janigova a GKM Čordákova. Výmena starého oplotenia za nové bude prebiehať celý nasledujúci mesiac. O priebehu Vás budeme pravidelne informovať. Minulý týždeň sme začali s odstraňovaním starého zničeného oplotenia. Následne prejdeme na natieranie stĺpov a osadenie nového pletiva. Chceme Vás poprosiť, aby ste z dôvodu bezpečnosti dočasne využili iné ihriská v našej mestskej časti. Prosíme, aby ste tak inštruovali aj svoje ratolesti a vysvetlili im obmedzenia. Táto rekonštrukcia prebieha najmä vďaka dotačnému programu Košického samosprávneho kraja (KSK), kde Podnik služieb KVP uspel so svojim zámerom a získal dotáciu 10.000 €. Našim partnerom Ďakujeme za ich podporu a tešíme sa na nové bezpečnejšie oplotenie pre našich malých športovcov a žiakov priľahlých škôl.

📌 JANIGOVA ULICA – PROSÍME O REŠPEKTOVANIE DOČASNÝCH OBMEDZENÍ ❗️
Na Janigovej ulici stále prebiehajú práce na rozšírení parkoviska, avšak Vašim parkovaním bránite stavebným autám v ich prejazde, potrebujeme Vašu súčinnosť, aby práce išli čo najrýchlejšie, preto Vás opäť prosíme, aby ste parkovali na určených miestach. Práce prebiehajú v pracovných dňoch v čase od 7.00 do 18.00 hod. Prosíme Vás, buďte trpezliví a rešpektujte dočasné obmedzenia. Výsledkom budú nové parkovacie miesta, potrebujeme Vašu ústretovosť a pochopenie pri realizácii prác.

📌 KVP-ČKÁRI, MÁME TU HLASOVACÍ MARATÓN – ZÁKLADNÁ MOTIVÁCIA JE RADOSŤ NAŠICH DETÍ
Čakajú nás dve veľké hlasovacie súťaže, do ktorých sme sa ako mestská časť zapojili. V oboch prípadoch môžeme zadarmo získať pre naše deti a mladých nový atraktívny priestor na trávenie ich voľného času.

SÚŤAŽ K – PARK ZAČÍNA TENTO TÝŽDEŇ
🟠Vyhrať môžeme nový športovo-oddychový areál, ktorý ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času. Je tým správnym miestom na relax, stretnutia s priateľmi, športovanie či iné aktivity.
🟠Hlasovanie bude prebiehať na stránke www.kauflandpark.sk v termíne od 25.8.2022 do 5.10.2022.
🟠Pri prvej návšteve bude potrebná registrácia, pri opakovanej návšteve sa stačí už iba prihlásiť.
🟠Je potrebné hlasovať každý jeden deň.
🟠Do 2. ročníka projektu K-Park sa prihlásilo spolu 27 miest a mestských častí. Ihrisko vyhráva prvých 7.umiestnených.

SÚŤAŽ LIDL – ČISTINKA JE UŽ SPUSTENÁ
🔵Vyhrať môžeme oddychovú zónu, ktorá v sebe spája možnosti relaxu, aktívneho oddychu, športových hier i zábavy pre najmenších.
🔵Hlasovanie bude prebiehať na stránke www.lidl/cistinka od 15.8.2022 do 25.9.2022.
🔵 Hlasovať sa bude dať prostredníctvom kartičiek, ktoré obdržíte za nákup v minimálnej hodnote 20 eur v predajni Lidl.
🔵Prostredníctvom unikátneho kódu budete mať možnosť odovzdať svoj hlas na stránke, ktorá bude spustená v priebehu budúceho týždňa.
🔵Počet kartičiek a teda aj hlasov sa násobí výškou hodnoty nákupu.

Ako iste viete, výhra v 1.ročníku K-parku nám začiatkom roka tesne ušla, podporili sme vtedy MČ Košice Sídlisko – Ťahanovce, ktorá mala vyššie šance na výhru a prisľúbila nám pomoc v 2.ročníku, preto veríme, že svoje slovo aj dodrží. Budeme sa preto sústrediť najmä na túto súťaž, kde očakávame podporu od viacerých subjektov.

Nejde o život, no ide o veľa a pri tom stačí urobiť tak málo. KVP-čkári nevzdávajme sa a zabojujme spoločne!💪

📌 O ĎALŠIE NOVÉ DETSKÉ IHRISKO SÚŤAŽIME UŽ LEN DNES DO POLNOCI
Pri Komunitnej kaviarni máme šancu vyhrať nové detské ihrisko spolu s pieskoviskom, no potrebujeme Vašu pomoc. Je potrebné, aby ste zahlasovali za náš projekt v rámci participatívneho rozpočtu košickej župy na stránke www.rozhybanykraj.hlasobcanov.sk , kde musíte vybrať projekt “Detské ihrisko na KVP” spolu s dvoma ďalšími ľubovoľnými projektami a zahlasovať.

🆘Momentálne sme na 3️⃣. mieste ale 4️⃣. miesto nás dobieha. Prosíme všetkých, ktorí ešte nehlasovali, podporte tento projekt.

Zostáva posledných pár hodín na hlasovanie a my potrebujeme Vašu pomoc!
🟢 Hlasovanie prebieha na stránke www.rozhybanykraj.hlasobcanov.sk
🟢 Vyberiete projekt „Detské ihrisko na KVP“ spolu s ďalšími dvoma ľubovoľnými projektami
🟢 Zadáte údaje a svoje telefónne číslo
🟢 Obratom Vám príde bezplatný overovací kód
🟢 Hlasovať môžete len raz z jedného telefónneho čísla
🟢 Hlasovanie prebieha do dnešnej polnoci

Každý hlas je dôležitý. Pomôžte nám vyhrať nový hrací priestor pre naše deti. Zabojujme spoločne a dokážeme to

📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA
Tieto dni nás zamestnáva najmä starostlivosť o zeleň, polievanie stromov, strihanie kríkov, či čistenie našich pieskovísk. Podrobnejší prehľad prác našich zamestnancov v teréne sa dozviete už zajtra na našom oficiálnom Facebookovom profile Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?