Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU TÝŽDEŇ 34/2019

✍️?DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2019???

HIGHLIGHT TOHTO TÝŽDŇA: Mesto Košice nám podľa slov riaditeľa magistrátu podpísalo akceptačný list na prerozdelenie financií z mestského rozpočtu. Čakáme na „horúcu poštu“. Čo to pre nás znamená?

Najväčšou investíciou bude komplexná rekonštrukcia úseku cesty na Wuppertálskej ulici, ktorá je v havarijnom stave. Opravíme súvislý úsek cca. 410 m vozovky v oboch jazdných smeroch (+ kanálové vpusty) za niečo viac ako 120.000 eur. S opravou plánujeme začať po 16.09.2019. Pripravte sa na mierne obmedzenia. Viem, že tohto roku máte toho na Wuppertálskej dosť, ale verím, že spoločne to už zvládneme. Robíme to pre Vás a výsledkom bude na tomto úseku konečne cesta hodná 21.storočia. ?

Viem, že všetci by sme chceli opraviť všetko a ihneď, ale prosím chápte, že pracujeme postupne a v rámci našich finančných možností. Ak získame viac peňazí, opravíme viac. Dovtedy sa ale zakrývame takou perinou, na akú máme.?

——-
ČO SA UDIALO UPLYNULÝ TÝŽDEŇ?
——-

?VÝSTAVBA PARKOVISKA PRE DODÁVKY:?Práce na budovaní záchytného parkoviska pre dodávky sa ,,pod kostolom,, začali realizovať hneď v pondelok. Vyznačilo sa vodorovné dopravné značenie, osadili sa značky a takisto sa obrubníkmi vyznačil aj koridor pre peších. So zriadením zón zákazu státia nákladných vozidiel sa začne v priebehu tohto týždňa. Osadených bude 30 dopravných značiek v rámci celého sídliska. Viac o projekte sa dozviete aj v reportáži – https://www.ta3.com/…/z-kosickeho-sidliska-zmiznu-dodavky-m…

?OPRAVA SCHODÍSK NA HÚSKOVEJ ULICI:?Vieme, že v dezolátnom stave je na sídlisku mnoho schodísk, ideme však postupne a v rámci našich finančných možností. Ich oprava je jednou z našich hlavných priorít, z ktorej realizácie máme naozaj veľkú radosť. Začíname Húskovou ulicou (pred a za bytovým domom), kde by sa práce mali v prípade priaznivého počasia ukončiť v priebehu nasledujúceho týždňa.

?PRIESKUM TRHU:?Zapojiť sa do výzvy na predloženie štúdie pešieho pohybu na území našej mestskej časti, ktorú sme vyhlásili uplynulý týždeň sa môžete ešte do zajtra (26.8.- 9: 00). Ak ste doteraz nepostrehli, posledná výzva. Viac info nájdete – http://www.mckvp.sk/…/verejne-obstarav…/vyzvy/2019/1000272/….

?POKRAČOVANIE INFORMAČNEJ KAMPANE PRE PSÍČKAROV:? Opäť sme nevynechali obhliadku sídliska a v spolupráci s mestskou políciou sme skontrolovali psíčkarov ako dodržiavajú svoje povinnosti, ktoré im zo zákona vyplývajú. Tento týždeň finišujeme a veríme, že sa nám za celé leto podarilo motivovať vás k zodpovednejšiemu správaniu sa voči svojmu okoliu.

?REDAKČNÁ RADA – a FINALIZÁCIA KVaPky:?Aktuality zo sídliska, plánované zámery, uskutočnené podujatia či zaujímavé rozhovory. Aj to bude súčasťou nového čísla nášho občasníka, ktorého príprava už finišuje a dostanete ho do schránok už čoskoro. Členovia Redakčnej rady odsúhlasili na svojom štvrtkovom stretnutí aj zopár dôležitých noviniek, máte sa na čo tešiť.✌️

?LETNÉ KINO:?Aj keď nám počasie neprialo pozrieť si film Lea da Vinciho pod holým nebom, Výmenník Wuppertálska bol plný filmových fanúšikov. Jeho „Misia Mona Líza,, prilákala množstvo rodičov s deťmi, s ktorými sme si spoločne užili letný filmový večer. Ďakujeme, že ste si našli čas a prišli na podujatie, ktoré sme pre Vás opäť obnovili po dvojročnej pauze.

?NOVÉ BRÁNKY NA IHRISKU HEMERKOVÁ:?Vedenie mestskej časti sa rozhodlo zakúpiť na športové ihrisko na Hemerkovej ulici nové bránky, ktoré tam športujúcej verejnosti dlhodobo chýbali. Okrem iného sme sa dohodli i na tom, že jeho okolie upraceme a zabezpečíme aj odtok vody. Veríme, že toto miesto tak opäť ožije športom a Vy ho budete s radosťou navštevovať.

?SEDEM PIESKOVÍSK MÁ NOVÝ PIESOK Na základe Vašich podnetov sme urobili kontrolu pieskovísk v rámci MČ. Z kontroly nám vyplynula potreba zabezpečiť nový piesok na 7 detských ihrísk. V piatok ste mohli vidieť našich pracovníkov ako piesok na ihriskách hrabú a pripravujú pre použitie.

?ZAUJÍMA VÁS ČISTOTA A ÚDRŽBA SÍDLISKA?Pravidelný týždňový report nájdete na našom oficiálnom FB alebo po kliknutí tu:https://www.facebook.com/301381729988014/posts/2228089570650544/

?V PIATOK SOM BEHAL PO STRECHE? Boli sme na obhliadke nášho objektu bývalej MŠ na Bauerovej 1. Poviem otvorene, je to zlé. Na viacerých miestach zateká, máme tam pôvodné 30 rokov staré okná a budova chátra. Spoločne s poslancami musíme nájsť spôsob, ako vyfinancovať zásadnú rekonštrukciu. Látať-plátať už nestačí….

#posúvame #sídliskoKVP #vpred

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?