Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 42/2021

Dnes nebude dlhý úvod. Rozprávať nechám jedno pekné video, ktoré sa nám podarilo natočiť. Nevyšlo to z mojej hlavy, prišli za nami novinári zo Slovenského reportéra a ponúkli nám možnosť natočiť krátke 3-minútové video o našej MČ. Natáčanie nakoniec bolo veľmi príjemné a milé. Išlo nám to prirodzene a rýchlo. Ďakujem za profesionálny prístup a Váš záujem o sídlisko KVP. Podľa počtu interakcií a komentárov vidím, že sa páči aj Vám. To ma teší. Som rád, keď sú ľudia hrdí na to, že žijú na KVP a keď sa nám ako sídlisku darí. Aj preto robím starostu. Dobré treba pochváliť, nie je to hanba. Opäť opakujem, že ja som len posol správ, zásluhu na výsledkoch majú všetci moji kolegovia, ktorí pracujú v samospráve. Sám by som to nedokázal. 😉☝️
Video si viete pozrieť tu: https://fb.watch/8Ri-PhdQRp/
Ak sa Vám páčilo, dajte „like“ alebo zdieľajte. Aj takto jednoducho nám viete pomôcť. Každé zdieľanie poteší jedného okrídleného farebného jednorožca.😅*JOKE*😅
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
  • 🎯AD1: Pevne verím, že sa uvoľnia kapacity a dokončíme asfaltovanie Zombovej ulice. Zajtra čakáme upresnenie.✌
  • 🎯AD2: Pripravujeme rozpočet na rok 2022. Obrovský výpadok príjmov sme zaznamenali kvôli zníženiu príjmovej časti nášho rozpočtu z dôvodu nezaplatených oprávnených výdavkov za testovanie COVID-19 a takisto z výherných automatov.
  • 🎯AD3: Orezy stromov a kríkov budú pokračovať v priebehu celého týždňa😉
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 STRETNUTIE „SPOLOČNÝ PLÁN“ PREBEHLO ŠTANDARDNE
Pripravili sme ďalší projekt revitalizácie vnútrobloku, tentoraz pre obyvateľov ulíc Hemerkova – Húskova. Spolu s architektmi Ing. arch. Hájnikom a Ing. arch. Cichou sme ho detailnejšie predstavili na ďalšom zo stretnutí Spoločného plánu, ktoré sa uskutočnilo v stredu podvečer. Milo ma prekvapila účasť a záujem prítomných ľudí ohľadom tejto témy. Samozrejme, padli aj otázky z iných oblastí, na ktoré som sa snažil odpovedať čo najlepšie a úprimne. V diskusii som zdôraznil, že pri tvorbe daného projektu sme mysleli na všetky vekové kategórie a vypracovaný je tak, aby mal čo ponúknuť našim najmenším, rodinám s deťmi či seniorom. Zároveň projekt nemení využitie už existujúcich plôch. Prináša im novú kvalitu. Ak ste sa nemohli zúčastniť, v priebehu týždňa si budete môcť pozrieť záznam zo stretnutia, ktorý zverejníme na našej Facebookovej stránke.
 
📌 ZBIERKA ŠATSTVA PRAVDEPODOBNE ZLOMILA REKORD
Nebudem zatiaľ prezrádzať oficiálne čísla, no poviem vám, že pôjde o rekord vyzbieraných vriec v rámci našej zbierky šatstva. Toto podujatie patrí všeobecne na KVP medzi vaše najobľúbenejšie, ľudia k nám zvyknú prichádzať aj z iných mestských častí či priľahlých obcí. Som preto veľmi rád, že pandemická situácia nám umožnila zbierku zorganizovať a spoločne pomôžeme niekomu, kto nemá toľko šťastia, čo my. Všetky vyzbierané veci poputujú na charitatívne účely, budeme vás ešte bližšie informovať, ktorej konkrétnej organizácii to odovzdávame teraz. Ďakujem všetkým, ktorí ste prispeli, vážim si to. Veľká vďaka však patrí aj našim zamestnancom, ktorí to celé pre Vás pripravili a naozaj sa pri organizácii nadreli.
 
📌 REKONŠTRUKCIA ZOMBOVEJ ULICE PROBLÉMOVÁ
Tí, ktorí nás pravidelne sledujete veľmi dobre viete, že sa vopred snažíme informovať o aktivitách, ktoré chystáme a bezprostredne sa vás týkajú. Následne s vami zdieľame aj priebeh realizácie daného projektu. Inak tomu nebolo ani teraz, v prípade rekonštrukcie časti Zombovej ulice. Firma Colas Slovakia začala s frézovaním starého asfaltového povrchu v úseku od križovatky Triedy KVP po výmenníkovú stanicu už uplynulý víkend. V priebehu týždňa pokračovali práce podľa plánu, menili sa staré obrubníky za nové a upravovali sa aj kanálové vpuste. Každý jeden deň sa na stavbe pracovalo. Asfaltovanie sme predpokladali v piatok/sobotu, čo však z kapacitných dôvodov nebolo možné. Akonáhle nám firma dala vedieť, informáciu sme s Vami zdieľali. Chcem vás preto uistiť, že v prácach sa bude pokračovať aj naďalej, len sa o pár dní neskôr sa začne s asfaltovaním úseku. Aj toto je realita a bežná prax, ktorá sa stáva. Prosím buďte trpezliví, nie je potrebná panika ani spochybňovanie prác. Ďakujem.
 
📌 ZASADALA HODNOTIACA KOMISIA PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU
Všetkým žiadateľom, ktorí ste sa so svojim projektom zapojili do nášho participatívneho rozpočtu budú počas nadchádzajúceho týždňa zaslané maily s výsledkami hodnotiacej komisie. Tá posudzovala realizovateľnosť vašich nápadov a to, či budú zaradené do hlasovania. Komisia pozostávala z odborných zamestnancov úradu, koordinátora projektu a zastúpenie mali aj naši poslanci spolu so zástupcom komunít na našom sídlisku. Cieľom komisie bolo vyhodnotiť či projekt spĺňa pravidlá PR ale napríklad aj to, či požadovaná suma alebo vytypovaná lokalita sú vhodné na realizáciu. Projekty, ktoré prešli komisiou budú následne postúpené do hlasovania verejnosti od 1.novembra. Verím, že aj tento rok vyberiete zaujímavé nápady, prospešné pre naše sídlisko.
 
📌 VÝRUBY SUCHÝCH STROMOV A OREZY KONÁROV PREBIEHAJÚ
Keďže sa nachádzame v mimo vegetačnom období, začali sme s výrubmi stromov ako aj orezmi konárov. Ide o suché stromy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti detských ihrísk či chodníkov a z hľadiska svojho veku a stavu môžu ohrozovať vašu bezpečnosť. Ideme postupne podľa harmonogramu a priorít, takisto je to aj v prípade orezov. Ak sme doposiaľ strom, ktorý ste nám nahlasovali nevyrúbali alebo neorezali, neznamená to, že už tak už neurobíme. Týmto aktivitám sa budeme venovať až do februára, preto majte pochopenie s našimi zamestnancami, ktorí robia, čo môžu. Rovnako si myslím, že nie je dôvod spochybňovať orezy a ich spôsob. Naši pracovníci sú zaškolení a radíme sa aj s pánom Gregorekom z Botanickej záhrady, ktorý je veľký odborník.
 
📌 DOBROVOĽNÍCKE AKTIVITY V PRAXI
V priebehu týždňa ste mohli zachytiť vyberanie betónových kociek z rigolu na Janigovej ulici pri centre Dorka, ktoré realizujú dobrovoľníci z DCKK pod vedením pani Langerovej. V sobotu zase v Drocárovom parku pracovali dobrovoľníci z DCK pod vedením pána Ištvána, ktorí vytvorili 2 dažďové záhrady. Tieto záhrady sú realizované aj v rámci výherného projektu v našom I.ročníku participatívneho rozpočtu. Všetkým pomocníkom a dobrovoľníkom Ďakujeme. Good job!
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ Pracovné stretnutie s primátorom a poslancami
✅ Stretnutie s architektmi k pripravovaným projektom
✅ Pracovné stretnutie k téme cyklochodníkov
✅ Pracovné stretnutie na Okresnom úrade
✅ Pracovné stretnutie s pánom z Veľvyslanectva SR na Ukrajine
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Čomu sa naši aktivační pracovníci a zamestnanci sociálneho podniku venovali za uplynulý týždeň nájdete v našom pravidelnom fotoreporte na oficiálnom FB mestskej časti už zajtra. Podporte nás zdieľaním tohto statusu a dajte nám svoju spätnú väzbu na našu prácu..
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?