Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 45/2021

Od pondelka budeme čiernym okresom. Situácia v nemocniciach sa rapídne zhoršuje. Blížime sa ku kritickému číslu 3000 hospitalizovaných pacientov. Čo myslíte, čo bude potom? Myslíte, že keď budú všetky zdravotnícke kapacity riešiť COVID prípady, budú plne k dispozícii iným pacientom alebo Vám, ak to budete náhodou potrebovať? Nie je to o mne, je to o nás.
 
Áno, všetci toho máme dosť, ale predstavte si zdravotníkov. Predstavte si, že máte malú gastro prevádzku, predstavte si, že sa chcete, ale nemôžete dať zaočkovať, lebo Vám to Váš zdravotný stav nedovoľuje. Ešte stále si myslíte, že vy/ja/my sme na tom najhoršie?
 
Prosím, buďte zodpovední voči Vašim blízkym a chráňte sa. Očkovanie nie je politická otázka, je to zdravotnícka otázka a diskutovať o tom máme s lekármi, nie na facebooku s anonymnými pseudo odborníkmi. Všetci už toho máme dosť. Demokracie je o slobode a o zodpovednosti (moja sloboda končí tam, kde začína tvoja sloboda), nie je to anarchia a sebeckosť (ja mám názor a nikto mi nič nemôže, môžem si robiť čo chcem bez následkov). Následky sebeckosti budeme opäť prežívať všetci túto zimu. Bohužiaľ, nepoučili sme sa.
 
Tento týždeň bol pre mňa extrémne náročný. Naplánované som mal Face2face s každým kolegom z Miestneho úradu. Rozprávali sme sa o pracovných veciach a o ich súčasných pocitoch a pracovnej situácii. Aj takáto forma spätnej väzby nám pomôže zefektívniť našu prácu a vytvoriť lepší tím, ktorý Vám bude slúžiť. Ďakujem kolegom za úprimnosť a cenné podnety. Mám nad čím rozmýšľať a čo vylepšovať aj na svojej strane. Takto to však má byť. Takto sa posunieme spoločne vpred.✌️
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
  • 🎯AD1: Hlasovanie v našom participatívnom rozpočte je stále otvorené a hlasovať môžete za svoje projekty do zajtra, t.j. 15.11.2021.
  • 🎯AD2: V stredu si opätovne pripomíname výročie 17.novembra a pád komunizmu v Československu.
  • 🎯AD3: Hrabanie a odvoz lístia už prebieha a bude prebiehať aj v nasledujúcom týždni. Orezy stromov takisto pokračujú. Ak Vás zaujíma viac o orezoch stromov, čítajte tu: https://ladislavlorinc.sk/tema-orezy-stromov-na-sidlisku/
Čo sa udialo za posledný týždeň?
 
📌 ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN ÚRADU PRE VEREJNOSŤ
Padlo rozhodnutie. V utorok a štvrtok bude úrad pre verejnosť zatvorený. Aj my reagujeme na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu a preto sme sa od zajtra rozhodli pozmeniť otváracie hodiny pre verejnosť až do odvolania. Vybaviť si potrebné záležitosti môžete v čase úradných hodín v pondelok, stredu ako aj v piatok. Aj napriek tomu Vás prosím, aby ste zvážili, či je osobná návšteva naozaj nutná, alebo to viete vybaviť emailom či telefonicky. Sme Vám k dispozícii, ale musíme chrániť tak zdravie Vás ako aj nás. Všetci spoločne musíme pomôcť našim zdravotníkom, ako len vieme. Kontakty na jednotlivé oddelenia nájdete tu – https://www.mckvp.sk/kontakty/.
 
📌 HLASOVANIE K PARTICIPATÍVNEMU ROZPOČTU IDE DO FINÁLE
Zajtra máte posledný deň na to, aby ste podporili svojho favorita, preto sa poponáhľajte a rýchlo klikajte na stránku www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk, kde nájdete dokopy 15 skvelých nápadov. Vyberáte si 3 občianske projekty a 3 až 4 zadania pre mestskú časť. Je to veľmi jednoduché, zaberie Vám to zopár minút, vďaka ktorým môže na našom sídlisku pribudnúť niečo nové, pekné, inovatívne.
 
Som zvedavý, aké projekty nakoniec vyberiete, je to na Vás a pre Vás. Tak to využite. Uplynulý týždeň som Vám dal do pozornosti video s občianskymi projektami, dnes Vám prikladám link, kde nájdete pokope zas všetky zadania pre mestskú časť. Pozrite si, ak ešte nevideli – https://fb.watch/9fTplTjfjN/.
 
📌 POSUN TERMÍNU REALIZÁCIE OVOCNÉHO SADU
Tí, ktorí nás pravidelne sledujete tak Vám zaiste neunikla informácia o posune termínu realizácie ovocného sadu. Ide o jeden z víťazných projektov minulého ročníka participatívneho rozpočtu, ktorý má realizovať samospráva. Aj keď sme sa tomuto projektu začali spolu s jeho predkladateľom venovať už na jar tohto roka, do cesty nám vstúpilo viacero prekážok, s ktorými sme naozaj nerátali. Po viacerých uváženiach celej situácie, sme sa spolu s autorom projektu zhodli na strategickom rozhodnutí. Ovocný sad zrealizujeme na jar budúceho roka ako časť náhradnej výsadby. Rozhodnutie sme prijali aj s ohľadom na udržateľnosť projektu a zníženie rizík do budúcnosti. Urobíme všetko preto, aby sa to podarilo a medzi Stierovou a Povrazovou ulicou vznikla nová oddychová zóna s edukačným charakterom. Ďakujeme za dôveru.
 
Bližšie vysvetlenie si môžete prečítať v článku na našom webe tu – https://www.mckvp.sk/obcan/1000924/.
 
📌 INZERCIA V NAŠEJ KVAPKE
Pomaly ale isto začína Redakčná rada s prípravou decembrového čísla našej Kvapky. Dávam vám preto do pozornosti možnosť inzercie, ktorá sa dostane do všetkých domácností na sídlisku KVP. Je ich dokopy 8 200. Ak máte nejaký podnik alebo prevádzku na našom sídlisku a radi by ste o nej dali vedieť, je to skvelá príležitosť pre Vás. V prípade záujmu nám neváhajte napísať na redaktor@mckvp.sk a dozviete sa viac.
 
📌 OČKOVACIA KAMPAŇ A ZISŤOVANIE ZÁUJMU
Uvedomujem si citlivosť tejto témy, a nikoho nejdem presviedčať o tom, čo má robiť. Chcem však urobiť všetko, čo s mojej pozície viem, aby som Vás korektne informoval a pomohol Vám i našim obetavým zdravotníkom. Aj preto v najbližších dňoch uvidíte nové grafiky na zastávkach MHD. Ak bude záujem, sprostredkujeme a zorganizujeme očkovanie aj na našom sídlisku KVP. Iste ste už počuli o tom, že ak sa v našom meste zaočkuje viac ako 1 700 ľudí nad 50 rokov, vyhneme sa tomu, aby sme skončili v čiernej farbe COVID automatu. S tým sú totiž spojené tie najprísnejšie pravidlá a znamenalo by to aj pre nás stopku v plánovaných vianočných podujatiach, pracovnom ale i v bežnom živote. V prípade, že by ste mali záujem sa zaočkovať priamo u nás na miestnom úrade, dajte nám o sebe vedieť na adrese sks@mckvp.sk alebo zavolajte na 055/789 06 32. Ďakujem.
 
📌 KVP POMÁHA BUDE AJ V TOMTO ROKU
Už v najbližších dňoch sa dozviete presné termíny našich zbierok v rámci konceptu KVP pomáha, ktorý sme vymysleli minulého roku. Rozhodli sme sa v ňom pokračovať, pretože si myslíme, že v tejto neľahkej dobe si o to viac musíme pomáhať. Chystáme pre Vás zbierku šatstva, trvanlivých potravín, no nezabudneme ani na zvieratká v útulkoch. Už neraz sme ako komunita ukázali, že ak sa spojíme dokážeme veľké veci. Budem Vám vďační, ak naše zbierky podporíte aj teraz, ak Vám to situácia dovolí a umožní. Sledujte naše komunikačné kanály a dozviete sa viac už čoskoro.
 
📌 UDEĽOVANIE OCENENÍ MESTA KOŠICE
V piatok som sa ako člen Mestskej rady zúčastnil na udeľovaní ocenení mesta Košice, ktoré sa slávnostne konalo v priestoroch historickej radnice a bolo aj streamované mestskou televíziou TELKE naživo. Srdečne blahoželám všetkým laureátom a Ďakujem im za ich obetavú prácu pre ľudí, komunitu, Košice.
 
Obzvlášť ma teší, že ocenenie získal aj KVP-čkár – Michal Dudovič za významné zásluhy v športovej oblasti a úspešnú reprezentáciu mesta Košice na Slovensku aj v zahraničí vo florbale. Takisto ma teší aj moja nominácia na ocenenie – Franz Grohs, ktorý ocenenie získal pri príležitosti životného jubilea za významný podiel na rozvoji IT sektora v meste Košice a dlhodobé aktívne pôsobenie v prospech ekonomicko-sociálneho rozvoja Košíc.
 
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ Pracovné stretnutie s primátorom mesta Košice
✅ Udeľovanie ocenení mesta Košice za rok 2021
✅ Konferencia: Samosprávy v čase koronakrízy
✅ Pracovné stretnutie s pracovníkmi ÚPSVaR
✅ Pracovné pohovory so zamestnancami MieÚ KVP
✅ Zasadnutie finančnej komisie pri MZ
✅ Pracovné stretnutie ohľadom bezpečnosti a osvetlenia
✅ Pracovné stretnutie ohľadom bezpečnostných kamier
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Pravidelný report z čistoty nášho sídliska nájdete zajtra na našom oficiálnom FB profile s názvom Mestská časť Košice – Sídlisko KVP. Ide o výsledky práce našich zamestnancov v teréne. Pozrite si to a dajte nám spätnú väzbu. Ďakujem.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED
Fotografia: Miro Vacula

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom