Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 9/2023

Človeče pomôž si sám, aj pán Boh ti pomôže. Hore musí každý sám, dole ti už všetci pomôžu. Poznáte tieto nestarnúce výroky? V komunálnej politike to platí viacnásobne. Úspech prináša množstvo nepriateľov a závistlivcov, ktorí sa cítia úspechom ohrození. Niekedy úspech nastavuje zrkadlo, niekedy latku, niekedy len odhalí, že sa to dá robiť aj ináč. Lepšie. Jednoducho pre ľudí. Napíšem Vám pár úprimných slov od srdca.

Po posledných komunálnych voľbách sa mi vďaka Vám podarilo dosiahnuť úžasné čísla a výsledky, čo ma nabudilo potrebnou energiou do ďalšej práce. Vašu podporu si vážim a snažím sa každý deň pracovať tak, aby ste boli presvedčení, že ste si zvolili dobre. Všetci, čo ma skutočne poznajú Vám povedia, že pre svoju prácu žijem a robím ju poctivo. Každopádne opäť čelím množstvu útokov, ohovárania a nezmyselných výmyslov. Neviem, prečo to niektorí ľudia robia a niektoré historky sú naozaj zábavné, ale nie je na nich nič pravdy. Môžem za všetko, čo sa udeje v politike v Košiciach? Všetko som plánoval 100 rokov dopredu a čokoľvek niekto urobí, ja v tom mám prsty a zodpovednosť? Nie. Je to samozrejme nezmysel.

Chcem Vám – rozumným – povedať jednu vec: „Neriešte, kto čo hovorí. Pozerajte, čo kto robí. Strom spoznáte podľa ovocia, ktoré rodí.“ Moju prácu môžete vidieť a hodnotiť podľa výsledkov práce tam, kde mám právomoci a zodpovednosť. Neviem zodpovedať za iných a neviem prijať zodpovednosť za výsledky tam, kde nemám rozhodovacie právo. Zodpovedám za to, čo robím a ako robím ja. Rovnako ako vy, vo svojej práci a živote. Nie som dokonalý, nikdy som to ani netvrdil. Robím chyby, viackrát som zlyhal, lebo som len rovnaký obyčajný človek ako vy. Nič viac, nič menej. Ale vďaka svojim chybám som dosiahol to, čo som doteraz dosiahol. Poučil som sa a som silnejší. Chápeme sa?

Psy štekajú, karavána ide ďalej. „Haters gonna hate.“ Ja sa nestarám o iné, len o svojich najbližších, o svoju prácu a môj tím ľudí okolo mňa. Spätnú väzbu beriem, ale pripúšťam si ju iba od ľudí, ku ktorým si chodím aj po rady, keď neviem ako ďalej. Ak niekto, koho ani nepoznám a v živote som ho/ju nestretol, o mne vypisuje po internete, ohovára, vyhráža sa mi, nadáva mi – je mi to ukradnuté. Nevenujem tomu svoju pozornosť. Nehovorí to nič o mne. Vypovedá to len a len o tej osobe, ktorá to hovorí, píše.

Toľko vysvetlenie a už sa k tomu nebudem vracať. Nebudem míňať svoju energiu na negatívnych ľudí. Prišiel som robiť pozitívne veci. Ja si idem a naďalej pôjdem svoju vlastnú cestu, lebo mám kvalitnú víziu, jasný cieľ, úprimnú snahu, potrebný „drive“ a dobrý tím ľudí okolo seba. Ideme ďalej priatelia, spoločne VPRED! 😉✌️

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 KOŠICKÁ STRANA MALA SVOJ PRVÝ USTANOVUJÚCI SNEM
Svoj historicky prvý, ustanovujúci snem sme mali vo štvrtok. Zavŕšili sme tak celý administratívno-právny proces založenia politickej strany, ktorý si vyžaduje slovenská legislatíva. Zakladajúci členovia strany si zvolili predsedu, podpredsedov, predsedníctvo a všetky potrebné orgány strany. Chcem sa opätovne poďakovať mojim kolegom a zakladajúcim členom za ich obrovskú podporu a dôveru. Bez Vás by sa takáto veľká vec nikdy nepodarila. Ste úžasní a spolu ideme vpred! Kto by to bol niekedy povedal, že sa raz vydáme na vlastnú cestu a budeme mať svoju lokálnu stranu a rozhodovať sa sami za seba, bez príkazov z centrály niekde mimo Košíc. Začíname. Chceme byť zodpovedná a konštruktívna, lokálna strana. Chceme spájať potenciál šikovných Košičanov v prospech nášho mesta a regiónu. Zodpovedáme sa len sebe a hájime záujmy výhradne Košičanov a ľudí z regiónu. Verím, že Vám dáme v najbližších komunálnych voľbách kvalitnú ponuku a vy si konečne budete môcť povedať: „Mám koho voliť. Idem voliť a slobodne rozhodnúť.“

📌 ZASADALO KRAJSKÉ ZASTUPITEĽSTVO
Výsledkom 3. zasadnutia krajského zastupiteľstva budú novinky v oblasti kultúry, životného prostredia, ale aj dopravy. Župní poslanci schválili:
✔️odkúpenie historického zrubového domu v obci Rejdová v okrese Rožňava za takmer 32 000 eur. Nehnuteľnosť bude zverená do správy Gemerského osvetového strediska a zachovaná pre budúce generácie.
✔️Akčný plán Programu obnovy krajiny na rok 2023. Vďaka nemu vieme napríklad znížiť riziko povodní v našom kraji či navrátiť pôde úrodnosť. Jeho súčasťou je aj vybudovanie environmentálneho vzdelávacieho centra KlimaPark Kysak.
✔️mená laureátov ceny Košického samosprávneho kraja za rok 2022. Celkovo prišlo 25 nominácií, ktoré posúdila Výberová komisia a zastupiteľstvo KSK rozhodlo, že ich prevezme 5 laureátov. Ocenená bude aj jedna historická osobnosť.
✔️úpravu uznesenia týkajúcu sa zabezpečenia štúdie realizovateľnosti výstavby diaľnice D1 od Bidoviec po hranicu s Ukrajinou.
✔️vytvorenie vysunutého pracoviska Spišského kultúrneho centra a knižnice pre okres Gelnica.
✔️nominácie do jednotlivých orgánov KSK – do finančnej a sociálnej komisie, do Rád škôl a školských zariadení, do Výborov pre otázky zamestnanosti pri Úrade práce sociálnych vecí a rodiny, do dotačnej komisie a do Rady pre etiku volených predstaviteľov KSK.

📌 I. ZBIERKA ŠATSTVA V TOMTO ROKU PREBEHLA V PIATOK
Máme to za sebou. Vaše oblečenie, hračky, topánky či domáce potreby ste mohli priniesť do garážových priestorov miestneho úradu v piatok. Vyzbierali sme viac ako 150 vriec oblečenia, ktoré pomôžu. Tak, ako sme avizovali, vyzbierané veci poputujú charitatívnym organizáciám, ktoré fungujú na východnom Slovensku.

📌 VNÚTROBLOK JASUSCHOVA x BAUEROVA PRECHÁDZA KOMPLEXNOU REKONŠTRUKCIOU
Ako môžete vidieť, vo vnútrobloku Jasuschova x Bauerova už začali stavebné práce na projekte revitalizácie vnútrobloku. V spolupráci s mestom Košice sme pripravili projektovú dokumentáciu na tento vnútroblok a podarilo sa nám získať viac ako 500.000€. Celý vnútroblok bude mať novú výsadbu, nové chodníky, mobiliár, detské prvky a športové ihriská. Ide o náš prvý veľký projekt, ktorý sme pripravovali celé minulé volebné obdobie. Odvtedy sme pokračovali aj v ďalších vnútroblokoch, pripravené máme ďalšie 3 obdobné projekty v rôznych častiach sídliska a pokračujeme ďalej! Pevne verím, že mesto Košice ako zadávateľ zákazky dozrie na bezproblémový priebeh realizácie. My to pozorne sledujeme a sme pripravení zapojiť sa do ďalších výziev v rámci plánu Obnovy SR a OP Slovensko. Aktuálne fotky zo staveniska nájdete nižšie.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
nahrávanie podcastu
zasadnutie komisie Dopravy a výstavby pri MZ mesta Košice
Rada starostov mesta Košice
stretnutie predsedov poslaneckých klubov s primátorom
pracovné stretnutie k téme externých projektov na KVP
zasadnutie predstavenstva VVS, a.s.
3 pracovné stretnutia s občanmi

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra. Sledujte www.facebook.com/MESTSKACASTKVP

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom