Mobil +421 908 314 623 · info@ladislavlorinc.sk

Aktivisti bijú na poplach: Starosta Sídliska KVP chce parkovanie od EEI

Aktivisti bijú na poplach: Starosta Sídliska KVP chce parkovanie od EEI

Poslanci mestskej časti – Košice Sídlisko KVP (MČ) na júnovom zastupiteľstve jednohlasne rozhodli, že na Sídlisku KVP parkovaciu spoločnosť nechcú. Cez starostu toto rozhodnutie neprešlo.

KOŠICE. Poslanci odmietli koncepciu riešenia parkovania v réžii firmy EEI, ktorú schválilo mesto.

Tiež chceli zachovať doterajší stav do času prijatia vlastnej koncepcie, bez akejkoľvek účasti firmy EEI.

Dôvody odmietnutia
Starosta KVP Alfonz Halenár (nezávislý) však toto rozhodnutie odmietol podpísať.
Ako dôvody uvádza zmätočnú formuláciu uznesenia, lebo nie je jasné, či MČ v budúcnosti prijme vlastnú koncepciu parkovania.

„Dodržanie a zachovanie aktuálneho stavu nie je v žiadnom prípade pre MČ výhodné, nakoľko ohrozuje život, zdravie a v neposlednom rade aj majetok obyvateľov,“ doplnil Halenár.
To sa nepozdáva občianskemu aktivistovi Henrichovi Burdigovi, podľa ktorého dal týmto starosta jasne najavo, že chce spoločnosť EEI aj na Sídlisku KVP.
„Je najvyšší čas, aby sme naše aktivity preniesli intenzívnejšie aj na sídliská, lebo inak budú Košičania platiť už aj za vzduch, ktorý dýchame,“ povedal Burdiga so zveličením.

Lörinc nechápe, ale rešpektuje

Poslanec KVP Ladislav Lörinc (nez.) rešpektuje Halenárovo rozhodnutie nepodpísať rozhodnutie poslancov.

„No ako človek a obyvateľ Sídliska KVP tomu nerozumiem. Starosta uvádza ako dôvod zjavnú nevýhodnosť pre mestskú časť. Po porade s právnikom však nevidíme žiadne nevýhody, ktoré by mali vyvstať z rozhodnutia poslancov,“ uviedol poslanec.

Ten si preto myslí, že ide o vykonštruované dôvody.

„Evidentne robí všetko pre to, aby bol jedinou možnosťou pre KVP buď zlý súčasný stav alebo parkovacia koncepcia od EEI,“ doplnil.

Halenár neskrýva sympatie ku koncepcii EEI.

„Tá je podľa doterajších vyjadrení a skúseností pre rezidentov výhodná, je logická a systém kontroly potláča osobné posudzovanie nedodržiavania systému rezidentského parkovania,“ vyjadril svoj názor starosta.

Ten však pripustil, že na KVP môžu prijať aj inú koncepciu.

„V novembri 2015 pán poslanec Lörinc predstavil ‘Podnik KVP’. V rámci kompetencií podniku bolo navrhnuté aj riešenie parkovania. Poslanec bol vyzvaný písomne predložiť business plán pre jeho činnosti. Dodnes sme od neho odpoveď neobdržali,“ vysvetlil situáciu Halenár, ktorý však ako poslanec mesta nehlasoval za firmu EEI.

Prelomenie veta poslancami

Poslanci môžu parkovacej spoločnosti „zatvoriť dvere“ na Sídlisko KVP prelomením starostovho veta na mimoriadnom zasadnutí miestneho zastupiteľstva dnes o 17. hodine. Na prelomenie veta starostu bude potrebných 8 hlasov poslancov.

Na programe budú všetky tri uznesenia, ktoré starosta nepodpísal. Medzi nimi bod o odmietnutí parkovacej koncepcie v réžii spoločnosti EEI.

„Podľa mojich informácií s prelomením veta starostu nebude problém. Potvrdzuje to i hlasovanie v minulosti, keď všetci poslanci hlasovali za návrh, pričom nikto sa ani len nezdržal hlasovania,“ dodal poslanec.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/8219941/aktivisti-biju-na-poplach-starosta-sidliska-kvp-chce-parkovanie-od-eei.html#ixzz4RKeIXDWa

 

  • Date 14. júla 2016
  • Tags