Mobil +421 908 314 623 · info@ladislavlorinc.sk
Poslanci odišli, ďalší nehlasovali. Halenár stopol rokovanie

Poslanci odišli, ďalší nehlasovali. Halenár stopol rokovanie

Boj medzi zastupiteľstvom a starostom na košickom Sídlisku KVP sa vyostruje.

KOŠICE. Zlé vzťahy poslancov so starostom Alfonzom Halenárom (nezávislý) vyústili do problémov pri včerajšom rokovaní zastupiteľstva na KVP.

Poslanci reagovali bojkotom rokovania potom, čo starosta neudelil slovo poslancovi Ladislavovi Lörincovi (nezávislý). Ten sa chcel vyjadriť k jednému z bodov, ktorý bol v programe.

Bojkot poslancov

Po schválenej desaťminútovej prestávke vyzvali poslanci starostu, aby pre porušenie rokovacieho poriadku nechal viesť zasadnutie vicestarostku Máriu Gamcovú (nezávislá).

To Halenár odmietol.

Reakcia bol odchod štyroch z jedenástich prítomných poslancov zo zasadacej miestnosti. Zastupiteľstvo ostalo uznášaniaschopné a tak pokračovalo v rokovaní. Pri ďalšom bode však ostatní poslanci odmietli hlasovať.

Patovú situáciu sa rozhodol riešiť starosta Halenár prerušením rokovania, pričom to musí byť opätovne zvolané do 14 dní.

Lörinc verzus Halenár

Lörinc si myslí, že takéto vedenie rokovania je hanba. „Ide o opakovaný problém a arogantný prístup pána starostu smerom k nám poslancom, ale aj všetkým obyvateľom sídliska, pričom on sám nevie riadiť úrad a normálne komunikovať s ľuďmi,“ tvrdí poslanec.

Starosta má iný názor.

„Poslanci majú plné právo takto konať. Je na nich, ako budú vykonávať svoj mandát, ktorý získali od obyvateľov sídliska. V tomto prípade som žiadnu chybu neurobil. Vediem rokovanie tak, aby body, ktoré sú plánované, boli riadne prerokované a v konečnom dôsledku, aby bola naša práca v prospech ľudí v našej MČ,“ uviedol Halenár.

Dlhodobejší konflikt

Táto situácia je iba pokračovanie konfliktu poslancov naprieč politickým spektrom s hlavou mestskej časti.

Na septembrovom zastupiteľstve si Halenár okrem iného vypočul aj odporúčanie poslancov, aby odstúpil.

Na včerajšom stretnutí sa mali vedenie MČ a poslanci oboznámiť so stavom bezpečnosti na KVP, taktiež so zrealizovanými rozpočtovými opatreniami, či prijať názov novej ulice v tejto MČ.
Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/20379201/bojkot-na-kvp-poslanci-odisli-dalsi-nehlasovali-halenar-stopol-rokovanie.html#ixzz4QULg5ip6