Mobil +421 908 314 623 · info@ladislavlorinc.sk
V lete plánujeme čistiť kanálové vpusty

V lete plánujeme čistiť kanálové vpusty

Opatrenia robí v súvislosti s neodtekajúcou vodou po intenzívnych dažďoch.

Čistiť kanálové vpusty a osadiť kalové koše plánuje košická mestská časť (MČ) Sídlisko KVP na prelome mesiacov júl a august, tento rok na to vyčlenila sumu 9000 eur. Ako povedal starosta uvedenej MČ Ladislav Lörinc (nezávislý), problém s odvádzaním vody po lejakoch zaznamenali. Podľa neho však situácia nie je taká kritická ako v niektorých iných častiach mesta.

„Najväčší problém evidujeme na cestnom vpuste na Klimkovičovej ulici, križovatke Moskovská trieda – Dénešova a Triede KVP. Problém máme aj s odvodom dažďovej vody na Hemerkovej ulici, kde však nejde o cestnú komunikáciu, ale o chodník,“ pripomenul s tým, že vpusty na cesty druhej a tretej triedy má MČ vo svojej správe a už v minulých rokoch investovala do ich čistenia. „Z našich finančných prostriedkov sa podarilo vyčistiť zhruba polovicu, vymenené boli aj kalové koše, ktoré zachytávajú daný odpad,“ dodal.

Chcú vyčistiť väčšinu vpustov

Lörinc spresnil, že vlani vyčistili 450 vpustov – prevažne na komunikáciách. Kalových košov bolo z hľadiska obmedzených financií zakúpených a osadených 225, teraz plánujú dokúpiť a osadiť ďalšie. MČ na rok 2019 na tento účel vyčlenila pôvodne 4000 eur, následne ich zvýšila o ďalších 5000 eur. „V rámci týchto finančných možností budeme pokračovať a veríme, že sa nám podarí vyčistiť zhruba 90 percent vpustov,“ uviedol.

Práce v polovici leta by mali pozostávať z čistenia a overenia odtoku z kanalizačných vpustov, odstránenia nedostatkov, vyčistenia kanalizačného potrubia ku kanalizačnému zberaču a osadenia kalových košov.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22166616/sidlisko-kvp-planuje-v-lete-cistit-kanalove-vpusty.html#ixzz5wJhdMKWF

  • Date 12. júla 2019
  • Tags