Mobil +421 908 314 623 · info@ladislavlorinc.sk

Program KVP+

Komunálnej politike sa venujem už 8 rokov ako aktívny poslanec.

Veľmi veľa som cestoval, ale aj tak celý život žijem a bývam na sídlisku KVP. Poznám každý jeden kút sídliska. Tu som sa učil chodiť a rozprávať, prežil som tu prvé roky v školských laviciach, prvé pády a úrazy, prvé lásky. A Vy ste to prežili so mnou, videli ste ma vyrastať, poznáme sa.

Milujem sídlisko také aké je, jedinečné, s jedinečnými ľuďmi, s obrovským potenciálom.

Počas rokov práce poslanca som absolvoval množstvo rozhovorov s obyvateľmi sídliska KVP, odborníkmi a kolegami poslancami. Na ich základe sme sa spoločne pokúsili navrhovať riešenia. Riešenia praktické, jednoduché a realizovateľné. Zhrnuli sme ich do programu, ktorý sme nazvali “KVP+”.

Plus má symbolizovať pozitívnu energiu, viac pre sídlisko KVP. Idem Vám predstaviť víziu ako tvoriť, budovať, zlepšovať a obnovovať. Víziu, ako spoločne posunieme naše sídlisko vpred.

I. STABILITA

Naše sídlisko potrebuje politickú stabilitu. Na Miestnom úrade, medzi občanmi, naprieč politickým spektrom. Občania musia pocítiť, že vzťahy sú zdravé a pokojné, že politici neriešia žabomyšie vojny a svoje ego, ale ich reálne problémy.

II. DIALÓG

Sídlisko potrebuje otvorenú diskusiu a nanovo vybudovať nové vzťahy. Politici musia rozprávať s občanmi, občania s úradníkmi. Vo všetkých stupňoch, na všetkých pozíciách. Priority musia byť jasne stanovené, odkomunikované a akceptované všetkými. Pokoj, pokora a dôvera sa musí vrátiť do našich vzťahov, lebo iba tak budeme spoločne napredovať.

III. ROZVOJ

Stagnácia sídlisku neprospieva a je nutné ukončiť ju vlastnou cielenou aktivitou. Máme šikovných ľudí a zainteresovaných občanov. Existuje množstvo možností, len momentálne nie je ochota ich využívať v prospech sídliska. Potrebujeme opäť naštartovať progres a rozhýbať naše sídlisko.

IV. AKTIVITA

Roky praxe v komunálnej politike nám dokazujú, že jedine poctivou a svedomitou prácou vo verejnom záujme je možné dokázať viditeľné a merateľné výsledky v prospech občanov.

V. VÍZIA

Obsah je podstatný. Ak vieme kde sa chceme dostať, vieme sústrediť svoju snahu na to, ako sa tam dostať. Rozumná vízia smerovania nášho sídliska je pre nás veľmi podstatná. Musí byť jasná a zrozumiteľná tak, aby ju občania mohli precítiť a pochopiť. Občanom chceme ukázať, že aj s limitovanými zdrojmi v samospráve sa dá dosiahnuť viac – majú právo to žiadať.

Podnety od občanov
Aktívny poslanec má reálne výsledky!
Viac o KVP