Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 7/2023

Tento týždeň som celý vysvetľoval, odpovedal, odpisoval a dával vyjadrenia tak, aby sme Vám jasne, priamo a vecne vedeli odkomunikovať všetko podstatné, čo sa udialo a čo sa bude diať. Chcem sa poďakovať mojim kolegom z úradu a našim miestnym poslancom, že sú vždy pripravení rokovať a zasadnúť, ak je to potrebné aj v časovom zhone. Veľmi nám to pomáha a ja si to skutočne vážim. Aj pri našich nešťastných zastávkach sme zasadli a rozhodli v priebehu pár dní a verím, že túto nelichotivú situáciu vyriešime vo verejnom záujme a k Vašej spokojnosti. Aj tak vyzerá naša práca v samospráve. Zďaleka to nie je len to pozitívne, dokonalé, vyrokované, úspechy každý jeden deň. Nie. V realite zápasíme s mnohými problémami a denne riešime niečo čo nefunguje, nejde, vybuchne nám. V dobrom, fungujúcom tíme sa ale dajú riešiť veci. Neuveriteľné ihneď, zázraky na počkanie.😉✌️

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V utorok cestujem na odbornú konferenciu o verejnej doprave.
🎯AD2: V stredu zasadá Mestská rada mesta Košice, ktorá má na programe 70 bodov. Rozpočet mesta Košice na rok 2023 medzi týmito bodmi nebol predložený.
🎯AD3: Tento týždeň zasadne aj Rada predsedov komisií a uskutoční sa stretnutie predsedov poslaneckých klubov na úrovni VÚC.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 MIMORIADNE ZASTUPITEĽSTVO K PRÍSTREŠKOM MHD
Iste ste postrehli, že na dvoch zastávkach MHD na našom sídlisku chýbajú prístrešky. S ich demontážou začala firma EuroAWK aj napriek tomu, že sme sa s ňou štyri roky snažili dohodnúť. Trvali sme hlavne na tom, aby nám vopred oznámili, kedy a kde začnú s demontážou, aby sme Vás vedeli včas informovať. Ako som sa vyjadril aj pre mnohé média, vzniknutá situácia ma mrzí najmä vo vzťahu k Vám – našim obyvateľom, keďže bola ohrozená Vaša bezpečnosť. Okamžite sme zvolali aj mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva, ktoré schválilo prenájom pozemkov pre nového dodávateľa prístreškov. Po podpise zmluvy budú známe bližšie podrobnosti.

🎥Ak Vás zaujíma môj pohľad na túto tému pozrite si moje video –
https://fb.watch/iNTdqAB1Mk/

📌 PARTICIPATÍVNY ROZPOČET
V týchto dňoch pripravuje naše právne oddelenie zmluvy pre všetkých predkladateľov projektov, ktorí uspeli v druhom ročníku participatívneho rozpočtu. Opäť sa môžete tešiť na zaujímavé novinky a aktivity, ktoré pribudnú na našom sídlisku. Zrealizované by mali byť do konca novembra tohto roka. Mestská časť sa bude podieľať na realizácii dvoch zadaní, ktoré ste v hlasovaní vybrali. Upravíme cestičku smerom ku kláštoru a osadíme ďalšie defibrilátory. O priebehu jednotlivých projektov Vás budeme informovať. Šancu prihlásiť ten svoj budete mať aj v tomto roku, chystáme pre Vás už tretí ročník. Sledujte nás a dozviete sa viac.

📌 TANEČNÉ POPOLUDNIE SENIOROV
Aktivity v dennom centre pre našich seniorov pokračujú. Vo štvrtok to bolo tradičné a obľúbené tanečné popoludnie, ktorého som sa z dôvodu mimoriadneho rokovania zastupiteľstva nemohol osobne zúčastniť. Potešila ma však spätná väzba od mojich kolegov, že priebeh podujatia bol bezproblémový a sprevádzala ho skvelá atmosféra. O tom to predsa je, vedieť sa spoľahnúť a vidieť spokojných ľudí. Záleží nám na tom, aby sa tam naši seniori cítili dobre a užili si podujatia určené pre nich. Teším sa na Vás nabudúce, priatelia.

📌 INZERCIA V NAŠOM OBČASNÍKU KVAPKA
Blíži sa čas prípravy prvého tohtoročného čísla našej KVaPky, s čím súvisí aj možnosť inzercie. Ponúkame na výber viacero možností, pri opakovanom inzerovaní aj zvýhodnenú cenu. Dokopy roznášame občasník do 8 300 domácností, dostane sa teda ku každému, kto býva na KVP. Ak máte nejaký podnik alebo prevádzku a radi by ste o nich dali vedieť, je to skvelá príležitosť pre Vás. V prípade záujmu a podrobnejších informácii nám neváhajte napísať na ivana.palaiova@mckvp.sk a dozviete sa viac.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
konferencia Učiace sa mestá v Bratislave
pracovné stretnutie k téme parkovanie v Košiciach
pracovné stretnutie k téme DPMK, a.s.
pracovné stretnutie k téme cyklotrás v rámci Košického kraja
3 interview s médiami k vybraným témam

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra. Sledujte www.facebook.com/MESTSKACASTKVP

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?