Kto naozaj som?

Volám sa Ladislav Lörinc,

som rodený KVP-čkár, budúci otec, vyštudovaný politológ, aktuálne aj starosta Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP a zároveň mestský poslanec. Pred štyrmi rokmi mi mnohí hovorili, že som príliš mladý a neskúsený. V tom čase som už ale bol dvojnásobným miestnym poslancom a vedel som, že mám jasnú predstavu o tom, akým smerom chcem Sídlisko KVP posunúť vpred. Dnes, po štyroch rokoch obhliadajúc sa za výsledkami našej práce, môžem s radosťou povedať, že poďme spolu ďalej. Máme za sebou náročnú cestu, no okrem investícii sa nám podarilo  vybudovať aj skvelú komunitu ľudí. Vašu dôveru Vám preto chcem oplatiť poctivou prácou aj v ďalších rokoch.

Zároveň, som presvedčený o tom, že najlepším príkladom toho, čo sa dá zrealizovať aj na úrovni mesta Košice a Košického kraja sú reálne výsledky na Sídlisku KVP. Keďže chcem ďalej rásť a rozvíjať sa, z tohto dôvodu som sa rozhodol spolu s mojim tímom založiť novú politickú stranu s názvom Košická strana. Do komunálnej politiky má priniesť to, čo jej aktuálne chýba – odbornosť, slušnosť a zodpovedný prístup.

Ak sa pýtate, čo som robil predtým, ako som sa naplno začal venovať politike, v skratke Vám to priblížim. Angažoval som sa vo viacerých oblastiach, z ktorých čerpám dodnes. Profesionálne som hrával hádzanú 12 rokov a práve šport ma naučil, že stanovené ciele dosiahnete len tvrdou prácou a tímovou spoluprácou. Naučil ma tiež to, že z chýb sa treba rýchlo poučiť a myslieť o krok dopredu.

Skúsenosti mám aj z podnikania, keďže ešte počas vysokej školy som založil vlastnú firmu a neziskovú organizáciu. Neskôr som pôsobil v IT sfére ako projektový manažér, kde som riadil tím ľudí a podieľal sa tvorbe rôznych medzinárodných projektov. Zo všetkých rozhodnutí, ktoré som prijal sa ukázalo, že tým najlepším bolo investovať do svojho tímu, do ľudí, s ktorými denne pracujete. Výsledky sa potom zaručene dostavia.

Riadenie projektov ma naučilo plánovať a predvídať riziká. Oblasť IT mi je naďalej veľmi blízka, keďže viem, aký potenciál majú moderné a inovatívne riešenia, o to viac, ak ich využijete v prospech obyvateľov a zjednodušíte im život, napríklad aj pri bežnom vybavovaní podnetov. Aj vďaka tejto profesii som precestoval mnoho krajín, ktorých vymoženosti ma inšpirovali k ich realizácii na Sídlisku KVP a dnes sú vzorom pre ďalšie mestá.

Blízke sú mi aj témy týkajúce sa dopravy či životného prostredia. Nie preto, že to v dnešnej dobe znie atraktívne, ale preto, že je to reálny problém, ktorý nás denne ovplyvňuje a my ho potrebujeme riešiť na rôznych úrovniach. Ja osobne som k tomu prispel napríklad aj tak, že sme za môjho pôsobenia odstránili všetky billboardy. Na Sídlisku KVP sme ich nahradili stromami, chceme ísť príkladom, že verejný priestor má prednosť pred reklamou.