Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 05/2022

Posledné týždne som sa na chvíľu internetovo odmlčal hlavne kvôli svojej dovolenke. Nakoľko sa mi nahromadilo veľa dní dovolenky, musel som aj ja ísť zamestnancom príkladom a čerpať dovolenku takisto. Možno pre niektorých prekvapenie – ale aj starosta je taký istý človek, ako každý jeden iný človek a má nárok na dovolenku. Bodka.
 
Využil som to najmä na oddych a „digitálny minimalizmus – jednoducho OFFLINE“, ale podarilo sa mi aj načerpať nové inšpirácie a nápady. Jednoducho aktívny oddych.😉👍🏼
 
Tento týždeň som si ešte pred návratom do kanclu zvolil preventívnu karanténu a ďalší dobrovoľný PCR test, ale od štvrtka som už nastúpil do plného pracovného nasadenia. Plný energie a elánu makám ďalej a som tu plne pre Vás.
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: Zber vianočných stromčekov oficiálne začal 10.januára. Dnes som si skontroloval sídlisko a na viacerých miestach sa nám to nahromadilo. Budeme riešiť.✌
  • 🎯AD2: Z nášho sídliska tento týždeň zmizli ďalšie 2 obojstranné billboardy. Všimli ste si? Verím, že zvyšné odstránime čoskoro.
  • 🎯AD3: Zajtra poobede čaká poslancov mesta Košice prehliadka KFA – futbalovej arény. Budem informovať.
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 HLASOVANIE ZA NOVÉ ŠPORTOVISKÁ
Dnes som sa už k tejto téme raz vyjadril, ale zopakujem to aj tu, keďže mi chodia správy od Vás. Ako sa hovorí, nádej zomiera posledná. Sídlisko KVP je aktuálne na 10.mieste a do konca súťaže je ešte 17.dní. Tento týždeň buď zaberieme a vytiahneme sa vyššie alebo to vzdáme a podporíme tých, ktorí ešte majú šancu vyhrať. Určite pomôžeme, ak na to príde, ale teraz ešte stále vieme zabrať!
 
Spolu s mojim tímom sme investovali veľa energie na to, aby sme to teraz v polovici súťaže len tak zabalili. Makáme a hlasujeme ďalej!
 
Preto prosím aj Vás, sústreďme sa na sídlisko KVP a na to, že ešte stále máme reálnu šancu, len jednoducho musíme hlasovať na dennej báze a zháňať nových hlasujúcich ako to len ide. Pri Žihadielku sme to dokázali.
 
Ak ste dnes ešte nehlasovali, urobte tak prosím na stránke – www.kauflandpark.sk. Robíme to pre naše deti. Hlasujme každý deň zo všetkých telefónov a emailov, ktoré máte k dispozícii.🙏 Hlasovať je potrebné pravidelne každý deň až do 16.02.2022.✌️
 
📌 MIMORIADNE ZASTUPITEĽSTVO O SENIOR DOME
Vo štvrtok sme sa spolu s poslancami stretli na rokovaní miestneho zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo v mimoriadnom termíne. Dôvodom bola téma Senior domu, v rámci ktorej miestni poslanci odsúhlasili vyhlásenie obchodnej verejnej súťaže (OVS) na predaj časti areálu bývalej materskej školy v Drocárovom parku a prenájom priľahlého pozemku.
 
Súťaž je už zverejnená na našej webstránke, nájdete ju tu – https://www.mckvp.sk/miestny-urad/predaj-a-prenajom-majetku/obchodno-verejne-sutaze/1000967/. Prihlásiť sa môže každý, kto má úprimný záujem vybudovať zariadenie sociálnych služieb pre seniorov a je schopný deklarovať splnenie podmienok OVS.
 
Aj mňa osobne trápi táto téma už dlhodobo, a dobre viem, že aj Vás, no vedzte, že pri jej riešení postupujeme v zmysle zákona a snažíme sa ju úspešne vyriešiť v náš prospech. Aj pred voľbami som hovoril a písal o tejto téme jedno – táto kauza sa nedá vyriešiť rýchlo. Chce to čas a bude to trvať roky, ale urobíme všetko preto, aby to nakoniec pre MČ KVP dobre dopadlo.
 
Ak Vás zaujímajú detaily z rokovania, môžete si pozrieť LIVE záznam tu – https://fb.watch/aSwcd3B2s9/.
 
📌 PRÁCE NA KOMUNITNEJ KAVIARNI POKRAČUJÚ
Možno sa Vám zdá, že je okolo výstavby našej komunitnej kaviarne v Drocárovom parku akosi ticho. Môžem Vás však ubezpečiť, že práce pokračujú aj naďalej. Aktuálne sa zaoberáme interiérovým vybavením a dolaďovaním všetkých detailov, aby nás nič neprekvapilo. Viem, že všetci netrpezlivo očakávate jej otvorenie, nebudem klamať, aj ja sa na to už veľmi teším, no ešte pár mesiacov musíme vydržať. Chceme, aby to bol naozaj moderný priestor spájajúci ľudí žijúcich na sídlisku. A to si vyžaduje určitý čas.
 
Dáme Vám určite v predstihu vedieť, keď budeme mať naplánovaný termín jej otvorenia. Nateraz si držme palce, nech idú práce aj naďalej podľa harmonogramu a žiadne nepredvídané okolnosti nám ich neskomplikujú. Lídrom tejto úlohy je môj zástupca Roman Matoušek.
 
📌 KVP V ČÍSLACH
Rozhodli sme sa Vám priniesť prehľad zaujímavých štatistických údajov o našej mestskej časti. Keďže na úrade vedieme evidenciu obyvateľstva, porovnali sme jeho aktuálne zloženie aj s predminulým rokom. Pre zaujímavosť, v roku 2021 sa nám k trvalému pobytu na sídlisku KVP prihlásilo o 10% viac ľudí ako v roku 2020. Táto informácia ma osobne veľmi potešila, pretože je to veľmi dôležité pre našu mestskú časť.
 
Z peňazí, ktoré ročne dostávame na každého prihláseného obyvateľa od mesta Košice, vieme napríklad opraviť viac ciest, chodníkov či investovať do zelene. Zo spracovaných údajov sa dozviete aj najčastejšie mená našich najmenších KVP-čkárov, minulý rok viedli Laura a Alex. Ak Vás to zaujíma, pozrite si to detailnejšie.
 
📌 OREZ TOPOĽOV PRI OC PRIMMA
V stredu sme sa pustili do orezov konárov 2 ks topoľov pri obchodnom centre Primma, a to najmä z dôvodu bezpečnosti ale aj životnosti týchto stromov. Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí neignorovali naše oznamy a upozornenia a svoje vozidlá z okolia orezov preparkovali ešte pred začatím samotných prác.
 
Viem, že niektorí z Vás majú pocit, že sme orezali veľa, ale chcem Vás opäť raz ubezpečiť, že stromy na jar vykvitnú a vyrastú. Priamo na plošine po celý čas dozeral na priebeh orezov aj náš externý poradca – odborník. Všetko bude v poriadku.
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ pracovné stretnutie s architektmi k pripravovaným projektom
✅ pracovné stretnutie s poslancami k pripravovanému MieZ
✅ pracovné stretnutie s kolegami ohľadom plánovania
✅ online stretnutie ku koncepcii parkovania v meste Košice
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti začiatkom týždňa.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?