Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 06/2022

Súčasná situácia je pomerne turbulentná. Omikron nám spôsobuje ťažkosti tak, ako všetkým ostatným zamestnávateľom. Má to vplyv jednak na našu každodennú operatívu, ale aj naše rozpracované projekty. Očakávam, že sa to odzrkadlí na časových posunoch oproti plánovaným termínom.
 
Niekedy to však v živote tak býva. Môžete robiť do úmoru, ale neviete ovplyvniť externé vplyvy. Pre mňa osobne je preto dôležité, aby sme sa vedeli pozrieť do zrkadla a povedať, že sme urobili maximum čo sme mohli urobiť preto, aby sme dosiahli naše ciele.
 
Rozmýšľam aj nad tým, ako Vám čo najlepšie odkomunikovať pripravené projekty a ich aktuálny stav + najbližšie kroky, ktoré potrebujeme vykonať. Tí, ktorí ma pravidelne sledujete na sociálnych sieťach viete čo sa deje, stále však je množstvo ľudí, ktorí to nevedia, lebo to nezachytili, nikto im to nepovedal alebo len jednoducho nemajú záujem. Stretávam sa s tým každý deň.
 
Máte niekto nejaký nápad? Ako najlepšie a najefektívnejšie odprezentovať na čom dlhodobo pracujeme? Blog? Video? Live na FB? Noviny? Čo najviac funguje na Vás? Skúste poradiť. Spoločne niečo dobré určite vymyslíme. 😁🤝
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 SÍDLISKO KVP HLASUJTE ZA SÍDLISKO ŤAHANOVCE
Po porade s mojim tímom, našimi poslancami a takisto na základe Vašich komentárov sme sa rozhodli, že v súťaži o nový K-park podporíme Sídlisko Ťahanovce.
 
Toto rozhodnutie vzišlo zo všeobecného záujmu vybojovať pre naše deti a mládež ďalšie kvalitné športovisko v Košiciach. Sídlisko KVP zastalo dlhodobo na 10.tom mieste a v piatok sme mali 100-tisícový rozdiel na víťazné 7-me miesto. Aj keď sa takéto rozhodnutia nerobia jednoducho a Vy chcete pre sídlisko urobiť maximum, treba mať aj reálny a triezvy pohľad na vec. Preto sme prehodnotili naše šance a podporili MČ Ťahanovce.
 
Na jeseň nás čaká ďalšia súťaž, kde verím, že uspejeme a poučení zabojujeme lepšie. Ďakujem Vám za vytrvalosť v hlasovaní, ktoré na stránke www.kauflandpark.sk prebieha do 16.februára. Hlasovať je potrebné denne.
 
📌 DARUJTE VAŠE 2 % OBČIANSKEMU ZDRUŽENIU OBČANIA SÍDLISKA KVP
Aj v tomto roku budete môcť darovať 2% z Vašich daní na rozvoj sídliska KVP. Podporíte tak komunitný život ako aj nové aktivity. Občianske združenie bolo založené predovšetkým na to, aby sme podporili komunitný rozvoj.
 
Formulár k stiahnutiu bude k dispozícii na našej webovej stránke od 15.februára. Do tohto termínu je zároveň potrebné požiadať zamestnávateľa o “Potvrdenie o zaplatení dane“. Podávanie tlačív s 2% na daňový úrad bude možné do 29.4.2022.
 
📌 VRECKÁ NA PSIE EXKREMENTY SI MÔŽETE VYZDVIHNÚŤ
Pripomínam, že každý držiteľ psíka riadne zaevidovaného na území našej mestskej časti si môže na miestnom úrade v Kancelárii prvého kontaktu vyzdvihnúť sáčky na psie exkrementy. Odovzdaných Vám bude jednorazovo 400 ks na celý rok. Je potrebné vedieť číslo známky. Čakáme Vás počas úradných hodín miestneho úradu. Dajte o tom vedieť aj svojim známym a susedom, ak na to náhodou zabudli.
 
📌 OČKOVANIE NA MIESTNOM ÚRADE
V spolupráci s Košickým samosprávnym krajom pokračujeme s očkovaním na našom miestnom úrade. Očkovať sa bude v stredu 16.2.2022 látkami Janssen a Pfizer.
 
Táto možnosť je prednostne určená pre seniorov a tých občanov, ktorí majú obmedzené sociálne a zdravotné možnosti dostaviť sa na očkovanie mimo našej mestskej časti.
 
Ak niekoho takého poznáte, dajte mu vedieť o tejto možnosti. Všetky potrebné informácie ohľadom očkovania ako aj samotné prihlasovanie je možné zrealizovať prostredníctvom emailu – sks@mckvp.sk alebo na telefónnom čísle 055/789 06 40 počas prevádzkových hodín miestneho úradu.
 
📌 HARMONOGRAM ROZMIESTNENIA VEĽKOKAPACITNÝCH KONTAJNEROV
Ak už teraz chystáte väčšie upratovanie, či prerábku bytu, prosíme Vás naplánujte si to podľa umiestnenia veľkokapacitných kontajnerov (VKK). Bude to efektívnejšie, rýchlejšie a zodpovednejšie voči svojmu okoliu👏.
 
Takýmto zodpovedným spôsobom nám pomôžete udržať naše sídlisko čisté a pekné. Nadrozmerný odpad je nepotrebný nábytok, dvere, staré okná, nádoby, koberce, sanitárne vybavenie (WC misa, umývadlo, vaňa), plechové rúry a pod. Do nadrozmerného odpadu nepatria vrecia naplnené stavebným odpadom, bioodpadom či iným komunálnym odpadom.
 
Pripomíname, že ak v budúcnosti uvidíte, že niekto vyhadzuje ku kontajnerom takýto druh odpadu, ktorý tam nepatrí, volajte Mestskú políciu alebo urobte video či fotku a pošlite nám na adresu – k1k@mckvp.sk.
 
Okrem toho, veľký odpad môžete bezplatne odniesť na zberné dvory. Najbližšie ku KVP je takýto dvor na Popradskej ulici.
 
➡️Harmonogram VKK na celý rok nájdete tu – https://www.mckvp.sk/obcan/informacia-o-odvoze-odpadu/
 
📌 OVS NA PREDAJ SENIOR DOMU
Dávam Vám do pozornosti aktuálnu výzvu, do ktorej sa v prípade seriózneho záujmu môžete zapojiť. Hľadáme spoľahlivého partnera s cieľom vybudovať sociálne služby pre seniorov.
 
🎯 Obchodná verejná súťaž na predaj časti areálu bývalej materskej školy v Drocárovom parku a prenájom priľahlého pozemku.
 
 
⏰ Termín predkladania ponúk je do 14.2.2022 do 14:30 hod.
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ pracovné stretnutie k pripravovaným projektom
✅ pracovné stretnutie s primátorom mesta Košice
✅ poslanecká obhliadka KFA
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti začiatkom týždňa.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom