Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú na sídlisku každý deň a konečne spejeme do finále. Odovzdali sme stavenisko skateparku a začíname realizovať náš najväčší projekt.🔥 Odpálili sme akciu roka a veľká párty počas Letného festivalu mala neskutočnú energiu.🔥 Jednoducho na sídlisku KVP sa maká na 101% – Ako sa hovorí: „ideme plné bomby“.💣

Ďakujem, že ste ma podržali počas pokusu o diskreditáciu mojej osoby. Bola to politická objednávka, ktorá nevyšla. Vašu neskutočnú a spontánnu podporu si nesmierne vážim. Motivuje ma to pracovať ešte viac. Nenechám sa odradiť, znechutiť, ani zastrašiť. Verím, že sa nám s Vašou podporou a s mojim tímom podarí posunúť našu časť Košíc, naše krásne KVPčko VPRED. ↗️

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V pondelok, 11.09.2023 o 17:00 sa stretneme na participatívnom stretnutí s názvom Spoločný plán #18 a diskutovať bude o vnútrobloku Čordákova x Klimkovičova.
🎯AD2: V utorok a stredu bude zasadať zastupiteľstvo mesta Košice, ktoré má na programe cca. 70 bodov. Zasadnutie viete sledovať LIVE online. O podstatných bodoch Vás budem informovať.
🎯AD3: V utorok a stredu poobede sa uskutočnia podujatia pre našich dôchodcov v klube na Cottbuskej 36. Čaká Vás tanečné popoludnie a podujatie Jubilanti.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 VEREJNÁ DISKUSIA K OBNOVE VNÚTROBLOKU KLIMKOVIČOVA – ČORDÁKOVA
S ohľadom na zvýšený záujem obyvateľov o tému obnovy vnútrobloku medzi Klimkovičovou a Čordákovou ulicou sme sa rozhodli usporiadať opakovanú verejnú diskusiu. Spolu s architektmi opäť predstavíme náš projekt a budeme vďační, ak prídete a poviete nám svoje názory a pripomienky. Chceme, aby ste nám pomohli vytvoriť lepšie podmienky v tejto lokalite aj na základe Vašich reálnych skúsenosti. Vidíme sa už zajtra (11.9.) o 17:00 hod. priamo vo vnútrobloku, v prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v zasadačke miestneho úradu. Dajte o tom vedieť aj svojim susedom a známym. Viac info priamo v udalosti – https://fb.me/e/3ZMnRwl2F

📌 ZAČALA SA VÝSTAVBA NAJLEPŠIEHO SKATEPARKU V KOŠICIACH
Skateparky sa na Slovensku nestavajú každý deň, o to viac ma teší, že KVP bude lídrom v tejto oblasti. Aj napriek niektorým prekážkam, s ktorými sme sa počas prípravy tohto projektu od roku 2019 museli popasovať sme úspešne odštartovali prvú etapu výstavby. Skatepark pod mostom na Moskovskej triede bude unikátny, pretože umožní jazdiť aj v nepriaznivom počasí. Konzultovaný bol s odborníkmi, architektmi ale aj skateboardingovou komunitou. Nesľubovali sme prázdne slová, bola to systematická práca a teraz sme tu s výsledkom, ktorý prinesie našim deťom ale i profesionálnym športovcom kvalitné podmienky na trénovanie. Tento projekt by nebol možný bez finančnej podpory od KSK prostredníctvom dotačného programu Terra Incognita, kde sme získali 190 000€. Verím, že nájdeme spoľahlivých partnerov alebo externé zdroje na dofinancovanie celého projektu. Urobíme všetko, čo bude v našich silách, môžete sa spoľahnúť.

🎥 Reportáž k otváračke nájdete tu: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/720256-kosickemu-sidlisku-sa-podari-to-co-zupa-nedokazala-bude-mat-unikatny-skatepark

📸 Projekt si viete pozrieť tu: https://www.miloshajnik.sk/referencia/skatepark-kvp-kosice/

📌 LETNÝ FESTIVAL BOL JEDINEČNÝ
Kto si myslel, že ku koncu leta sa nálada zhoršuje, zažil včera na KVP pravý opak. Neuveriteľnú energiu a atmosféru priniesol do Drocárovho parku tretí ročník nášho Letného festivalu. Program, ktorý pripomenul 40.te výročie sídliska sme sa snažili vyskladať naozaj špeciálne a tak, aby ulahodil čo najväčšiemu okruhu ľudí. Speváčka Tina, raper Ego, Kelso a kapely ICONITO a Creek Sound sa postarali o nezabudnuteľný zážitok, ktorí dostal do pohybu naozaj každého, vrátane mňa. Veľká vďaka mojim kolegom, sponzorom – Bulli Kebabu a Motor Car Košice, lokálnym predajcom ako aj Košickému kraju, vďaka ktorým sme to celé mohli usporiadať na takej úrovni. Dajte nám spätnú väzbu, ako sa Vám páčilo. Ako však zvyknem hovoriť, ak niečo nevyšlo podľa Vašich predstáv, pokúsime sa to do budúcna vylepšiť, no vedzte, že sme s mojim tímom uplynulé týždne robili maximum preto, aby sme všetko pripravili k Vašej spokojnosti. Ďakujem, že ste prišli, návštevnosť festivalu sa vyšplhala na niekoľko tisíc ľudí, ešte stále som dojatý.

📌 SPUSTILI SME PARTICIPATÍVNY ROZPOČET
Aj tento rok Vám vytvárame možnosť na to, aby ste mohli realizovať svoje dobré nápady na našom sídlisku. Spustili sme štvrtý ročník participatívneho rozpočtu, do ktorého sa môžete zapojiť. Práve teraz je ten ideálny čas, preto využite túto možnosť prostredníctvom stránky www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk a pridajte svoj nápad. Urobiť tak môžete do 18.októbra v dvoch kategóriách. Občianske projekty do 2 000 eur a zadania pre MČ do 5 000 eur. Registráciu je potrebné urobiť nanovo. Môžete však použiť rovnaký mail aj heslo ako v minulom roku. V prípade, ak potrebujete poradiť neváhajte nám napísať – k1k@mckvp.sk. Všetky dobré nápady sú vítané.

📌 CHYSTÁME ZBIERKU ŠATSTVA
Najbližšia zbierka šatstva sa na Sídlisku KVP uskutoční v piatok 22.9.2023. Vieme, že v občasníku KVaPka sme Vás informovali o tom, že zbierka bude v piatok, 8. septembra, došlo ale ku chybe, za ktorú sa Vám ospravedlňujeme. Prosím Vás, označte si nový dátum zbierky vo Vašom kalendári – 22. september v čase od 15:00 – 19:00 hod v garážových priestoroch miestneho úradu. Do zbierky môžete nosiť oblečenie, hračky, topánky či domáce potreby, ktoré už nevyužívate a radi by ste ich posunuli ďalej. Vyzbierané veci poputujú na charitatívne účely.

📌 NARODENINY VÝMENNÍKA WUPPERTÁLSKA
Výmenník Wuppertálska dnes oslavuje 10.rokov svojho pôsobenia. Som rád, že toto miesto na Sídlisku KVP máme, pretože je stretom rôznych komunít, ktoré sa tam môžu realizovať a rozvíjať. Pre mňa ako starostu je dôležité, aby sme komunitu na sídlisku udržiavali a spoločne vytvárali lepšie prostredie, pretože najväčší potenciál je v ľuďoch, ktorí tu žijú. Veľký obdiv všetkým, ktorí sa na tom aktívne podieľajú a predovšetkým Zdenke Košovej, vďaka ktorej je výmenník symbolom komunity a kultúry na KVP. Robíte to dobre a máte moju plnú podporu.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Zamestnanci sociálneho podniku spolu s aktivačnými pracovníkmi odviedli v starostlivosti o sídlisko opäť kus veľkej práce. Pokosili celý obvod IV. a Drocárov park. Strihalo sa množstvo kríkov. Podrobnejší prehľad ich činnosti pravidelne uverejňujeme na oficiálnom FB profile Mestská časť Košice – Sídlisko KVP.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE

  • zasadala Rada starostov mesta Košice
  • zúčastnil som komisie Dopravy a výstavby pri MZ
  • zúčastnil som sa viacerých osobných pohovorov na voľné miesta na Miestnom úrade KVP
  • absolvoval som pracovné stretnutie s primátorom mesta Košice
  • stretli sme sa s kolegami z Košického klubu
  • stretol som sa s našimi mladými z Mládežníckeho parlamentu

 

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom