Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 33/2023

Prinášam Vám aktuálne informácie zo sídliska KVP mojimi očami. To, čomu venuješ svoj čas a energiu, to rastie. Ja svoju energiu a čas chcem venovať na krásny proces tvorby. Chcem, aby ovocie mojej práce bolo pozitívne, prínosné, inovatívne a najmä na prospech obyvateľom Košíc, najmä sídliska KVP. Dostal som vzácny dar dôvery, ktorý ste mi prejavili prostredníctvom volieb a ja si to nesmierne vážim. Stále sa snažím zostať nohami na zemi a pripomínať si jedno z mojich najobľúbenejších hesiel – „Nikdy nezabudni odkiaľ si prišiel.“

Priatelia, prajem Vám prijemné čítanie. Ak som niečo nevysvetlil dostatočne alebo Vám chýbajú iné informácie – neváhajte sa ma pýtať. Veľmi rád Vám zodpoviem všetko, čo viem. 😉👍

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Zajtra (pondelok) od 09:00 bude zasadať krajské zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja. Zasadnutie viete sledovať online. O výsledkoch Vás budem informovať.
🎯AD2: Rekonštrukcia atletického oválu na Starozagorskej ulici ide podľa plánu. Mesto Košice ako objednávateľ cez verejné obstarávanie vysúťažilo firmu Sport final, ktorá investíciu realizuje.
🎯AD3: Montáž prístreškov MHD bude podľa informácií dodávateľa Akzent BigBoard pokračovať presunom prístreškov od výrobcu z Českej republiky do Košíc. Dva plné kamióny našich prístreškov majú vyraziť 28.8.2023. Budem informovať.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 SPOLOČNÝ PLÁN – VIDÍME SA UŽ V UTOROK
V utorok 22.augusta o 17:00 hod. sa uskutoční verejná diskusia na tému revitalizácie vnútrobloku Klimkovičova – Čordákova.
Pripojte sa k nám osobne, ak bývate na týchto uliciach alebo Vás táto téma zaujíma. Chceme počuť Váš názor a zapojiť Vás do celého procesu. V rámci nášho participatívneho stretnutia Spoločný plán preberieme tento projekt, predstavíme Vám našu víziu a radi zodpovieme na Vaše otázky. Vidíme sa priamo na mieste – vo vnútrobloku. V prípade nepriaznivého počasia sa stretneme v zasadačke miestneho úradu. Vaša spätná väzba je pre nás dôležitá, nezmeškajte preto toto osobné stretnutie.

📌 PODPORUJEME FURČU V HLASOVANÍ O NOVÝ K-PARK
Opäť je tu príležitosť vyhrať pre Košice nové moderné športovisko. Vzhľadom na to, že nám sa už podarilo získať náš vlastný K-park, rozhodli sme sa v tomto ročníku súťaže podporiť MČ Dargovských hrdinov. Chceme vybojovať pre naše deti a mladých ďalší pekný priestor na trávenie voľného času. Proces hlasovania je jednoduchý. Stačí navštíviť stránku www.kauflandpark.sk a každý deň hlasovať za Dargovských hrdinov až do 30. septembra. Navyše, máte možnosť vyhrať zaujímavé ceny. Dajme dokopy naše sily a vyhrajme to pre naše budúce generácie. Furča má skutočnú šancu na úspech, ak im pomôžeme. Ďakujem Vám.

📌 ZELENÁ STRECHA MIESTNEHO ÚRADU VYZERÁ TIP TOP
Blížime sa k dokončeniu prác na realizácii zelenej strechy nášho miestneho úradu. Neskrývam radosť z tohto projektu, zvlášť preto, že ekologické opatrenia ma mimoriadne zaujímajú. Spomenúť však musím, že za týmto výsledkom stojí navonok neviditeľné úsilie a vytrvalá práca mojich kolegov. Bez ich oddanosti by sme tento cieľ nikdy nedosiahli. Pohľad na výsledok a finálny efekt ovplyvní život nás všetkých na KVP. Zelená strecha nám pomôže zlepšiť kvalitu ovzdušia, účinne spracovať dažďovú vodu a poskytne aj prírodný domov rôznym druhom rastlín a živočíchov. Naozaj je dôležité si uvedomiť, že aj zdanlivo maličké kroky môžu mať výrazný vplyv na našu budúcnosť.

📌 UVÍTANIE NOVORODENIATOK BOLO KRÁSNE
Máme za sebou ďalšie kolo jednej z najkrajších akcií na našom sídlisku. Uvítanie novorodeniatok vnesie na náš úrad stále radosť a nabije ma pozitívnou energiou. Dokopy sme v piatok privítali 24 detičiek. Tí, ktorí ste sa zúčastnili, fotky si môžete vyzdvihnúť na USB kľúč od pondelka v kancelárii č.105. Pozvánky sa tento raz doručovali do schránok tým, ktorí majú trvalý pobyt na Sídlisku KVP a narodilo sa im dieťa v období od marca do júna tohto roka. Ak spadáte do tejto skupiny a v schránke ste si nič nenašli, prosím kontaktujte nás a my preveríme, kde sa stala chyba. Ďalšie uvítanie je naplánované na november a už teraz sa na to tešíme.

📌 MÁME VOĽNÉ PRACOVNÉ POZÍCIE
Na našom webe aktuálne nájdete vypísaných 7 voľných pracovných pozícii. Hľadáme šikovných a schopných ľudí, ktorí vhodne doplnia náš tím na miestnom úrade. Ak si aktívne hľadáte prácu určite si pozrite našu aktuálnu ponuku. Dajte vedieť aj svojim známym a priateľom, ak si myslíte, že by sa hodili na niektorú z vypísaných pozícii.

Bez okolkov a na rovinu. Tím pracovníkov Miestneho úradu KVP prechádza zmenami. Som presvedčený, že ak mám niesť zodpovednosť za výsledky našej práce, tak mám právo vybrať si ľudí s ktorými náš plán budem realizovať. Navyše, vždy to robím transparentným spôsobom cez výberové konania. Rozhodol som sa prestavať svoj tím. Momentálne sa snažím zostaviť ten najlepší, ktorý pre sídlisko dokáže urobiť ešte viac. Potrebujeme napredovať. Nebudeme si klamať, takéto zmeny prinášajú aj negatívne emócie a rôzne polopravdy. Už som zachytil rôzne klamstvá a infantilné osobné útoky. Faktom je, že väčšina zamestnancov Miestneho úradu ostáva vykonávať svoju prácu a prestavba tímu je proste legitímne manažérske rozhodnutie. Vediem organizáciu, poznám ju najlepšie zo všetkých, mám zodpovednosť voči všetkým šikovným kolegom, ktorí pracujú na 120%. Bodka.

Všetky informácie nájdete na webstránke mestskej časti v sekcii voľné pracovné miesta na tomto linku – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/volne-pracovne-miesta/

📌 AKTUÁLNE INFORMÁCIE K REVITALIZÁCII VNÚTROBLOKU JASUSCHOVA – BAUEROVA
Mesto Košice ako objednávateľ hľadá nového zhotoviteľa. Firma EuroBAU skončila. Nateraz Vám neviem poskytnúť viac informácií, nakoľko mesto Košice Mestskú časť KVP oficiálne neinformovalo o aktuálnom postupe, lebo my už projekt nevlastníme a nie sme súčasťou zmluvných strán. Informácie nemáme a dozvedáme sa ich takisto len z novinových článkov. Bohužiaľ, taká je realita. Keď sme ako MČ KVP upozorňovali na nečinnosť na stavbe v mesiacoch apríl a máj, tak mesto tvrdilo, že šírime zbytočné poplašné správy. Ak by vtedy konali a ukončili spoluprácu, mohli mať dôležité 2-3 mesiace k dobru. Pravda sa ukázala. Žiaľ, naše rady ostali nevypočuté a boli sme opäť zbytočne hanení, čo vôbec neprispieva spolupráci. Teraz sa to do konca roka aj kvôli počasiu stíha len tak tak.

Dôležité pre našich obyvateľov je, že vnútroblok neostane takto rozkopaný a bude sa dokončovať do konca roka. Nasledujúci mesiac však stavebnú činnosť neočakávajte. Verím, že nenastanú komplikácie vo verejnom obstarávaní a mesto Košice stihne projekt úspešne ukončiť a ochrániť mesto pred finančnými škodami. Akonáhle budeme mať nejaké informácie, budeme proaktívne komunikovať na našich občanov. Ďakujem za pochopenie.

📌PRIPOMÍNAM SÚŤAŽ NA PREDAJ SENIOR DOMU
Na základe uznesenia miestneho zastupiteľstva sme vyhlásili novú obchodno-verejnú súťaž (OVS) na predaj Senior domu v Drocárovom parku. Za hlasovali všetci prítomní poslanci Miestneho zastupiteľstva. Rozdiel medzi predošlými súťažami je ten, že predtým bola na predaj ponúkaná iba časť areálu, po novom je na predaj už aj pozemok. Zároveň došlo k rozšíreniu účelu užívania nehnuteľnosti po jej rekonštrukcii, a to na poskytovanie sociálnych, vzdelávacích alebo zdravotníckych služieb. Pre účasť v OVS je potrebné zloženie zábezpeky vo výške 5.000 eur.

Podmienky súťaže si môžete prečítať tu – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/predaj-a-prenajom-majetku/obchodno-verejne-sutaze/1001291/

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Zamestnanci sociálneho podniku sa v uplynulých dňoch venovali najmä 4.kosbe sídliska a starostlivosti o zeleň. Aktivační pracovníci zas čistili parkoviská a ulice od buriny a starali sa o čistotu verejných priestranstiev. Podrobnejší prehľad ich práce nájdete na oficiálnom profile – Mestská časť KVP.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom