Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 32/2023

Bič plieska na konci. Poznáte tento výrok? V momentálnej dobe evidujem viacero diskusií a tém, kde sa niektorí jednotlivci snažia očierniť MČ KVP a mňa ako osobu. Vnímam to, ako našu daň za úspech. Napriek tomu, že som viaceré témy ako zvyšovanie nájmov, inštalácia prístreškov MHD, financie pre MČ KVP – rozpočet, transparentne komunikoval už od začiatku roka a nahral videá, či poskytol informácie prostredníctvom občasníka KVaPka a sociálnych sietí. Bez ohľadu koľkokrát odpoviem a píšem, vždy zle – furt dačo. Chápem, veď robím politiku. Poznám tie hry. Cieľom totiž nie je dozvedieť sa, cieľom je poškodiť a vyvolávať emócie u ľudí, ktorí nemajú relevantné informácie a uveria všetkému, čo čítajú. Neoverujú si fakty. Čo ma zaráža najviac je, že ani niektorí novinári si neoverujú fakty a dokážu vyprodukovať neoverené fakty na objednávku.

Tak viete čo? Ja si pekne počkám, urobím si kávu a dotiahnem to, čo potrebujeme urobiť. Kríza odhaľuje charakter ľudí, tak poďme sa pozrieť spoločne, kto sa ako vyfarbí. Veľmi podrobne a faktograficky sa vyjadrím na konci roka a budete sa veľmi čudovať, čo všetko sme odhalili a ako veľmi ste boli zavádzaní určitými osobami. Bič bude plieskať na konci a pravda vyjde vždy na povrch sveta.

Vždy budem konať vo verejnom záujme a transparentne v prospech občanov tejto Mestskej časti. Nikdy nebudem skákať, ako niekto iní bude pískať. Ideme si svoje a svojmu tímu neustále opakujem, že my sa sústredíme len a len na svoje výsledky a poctivú prácu. Neriešime iných, nekomentujeme, robíme si svoje a výsledky sú nespochybniteľné a viditeľné. V tom budeme pokračovať.

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Vnútroblok Jasuschova x Bauerova je momentálne bez pohybu. Od mesta Košice nemáme žiadne informácie, ale z medializovaných informácií sme sa dozvedeli, že mesto údajne vypovedalo zmluvu firme EuroBAU a budú prostredníctvom ver.obstarávania súťažiť nového dodávateľa. Stavba tak bude najbližší mesiac stagnovať.
🎯AD2: Realizácia cyklochodníka v lokalite Moskovská x Kremnická napreduje. Kontrolný deň ukázal viacero problémov, dodávateľ však odvádza dobrú prácu a výrazne napreduje.
🎯AD3: Montáž prístreškov MHD bude podľa informácií dodávateľa Akzent BigBoard pokračovať prácami na kotvení kovovej konštrukcie prístreškov a príprave položenia dlažby. Momentálne však musíme počkať na riadne „vytuhnutie“ betónových základov, ktoré sú pripravené na všetkých 20 lokáciách.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 VYHLÁSILI SME NOVÚ SÚŤAŽ NA PREDAJ SENIOR DOMU
Na základe uznesenia miestneho zastupiteľstva sme koncom týždňa vyhlásili novú obchodno-verejnú súťaž (OVS) na predaj Senior domu v Drocárovom parku. Za hlasovali všetci prítomní poslanci Miestneho zastupiteľstva. Rozdiel medzi predošlými súťažami je ten, že predtým bola na predaj ponúkaná iba časť areálu, po novom je na predaj už aj pozemok. Zároveň došlo k rozšíreniu účelu užívania nehnuteľnosti po jej rekonštrukcii, a to na poskytovanie sociálnych, vzdelávacích alebo zdravotníckych služieb. Pre účasť v OVS je potrebné zloženie zábezpeky vo výške 5.000 eur.

Podmienky súťaže si môžete prečítať tu – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/predaj-a-prenajom-majetku/obchodno-verejne-sutaze/1001291/

📌 MIESTNE ZASTUPITEĽSTVO KVP ROZHODOVALO
V stredu zasadalo v mimoriadnom termíne miestne zastupiteľstvo, ktoré sa okrem Senior domu venovalo aj zmene rozpočtu. Odsúhlasilo sa prerozdelenie financií z úveru, ktoré poputujú na plánované projekty ale aj na výstavbu nového parkoviska na Dénešovej ulici. Vzniknúť tam má 49 nových parkovacích miest, v rukách už máme právoplatné stavebné povolenie. Poslanci schválili aj rozdelenie finančných prostriedkov, ktoré sme ako samospráva dostali za pomoc Ukrajincom. Preinvestované budú napríklad na opravy ciest, posilnenie čistoty sídliska alebo nový mobiliár.

LIVE záznam si môžete pozrieť tu – https://fb.watch/moFrSWILxL/

📌 VOĽNÉ PRACOVNÉ POZÍCIE NA MIESTNOM ÚRADE KVP
V nasledujúcich dňoch opäť vypíšeme viacero voľných pracovných pozícií. Skôr, než budete riešiť klebety rôznych neprajníkov tak úplne otvorene – Prebieha prestavba môjho tímu na ďalšie 4 roky. Zmena je prirodzená súčasť nášho života. Ak mám niesť zodpovednosť za výsledky, tak si musím svojich kolegov vedieť vybrať a zodpovedne zostaviť tím. Fluktuácia zamestnancov MieÚ KVP je na priemernej úrovni. Žiadna senzácia sa nekoná. Čísla a fakty jednoducho nepustia. Demagógovia sa ľahko demaskujú. V prípade, že hľadáte prácu, sledujte pozorne naše komunikačné kanály, možno Vás niečo zaujme. Aj keď požiadavky pre jednotlivé pozície budú rôzne, spájať ich bude chuť pracovať pre naše sídlisko a zodpovedný prístup k práci. Hľadáme spoľahlivých ľudí a tímových hráčov. Verím, že vhodne a odborne doplníme náš tím miestneho úradu a spoločne prispejeme k zlepšeniu života v našej mestskej časti.

Viac informácií o voľných pracovných pozíciách nájdete tu: http://www.mckvp.sk/miestny-urad/volne-pracovne-miesta

📌 SPOLOČNÝ PLÁN – ČORDÁKOVA x KLIMKOVIČOVA
Tak, ako som sľúbil, pokračujeme v osobných participatívnych stretnutiach pod názvom Spoločný plán, ktorý sme pred štyrmi rokmi rozbehli. Ešte pred spustením propagácie najbližšieho stretnutia prezradím, že témou bude obnova vnútrobloku medzi Čordákovou a Klimkovičovou ulicou. Predstavíme Vám zámer projektu a čo je najpodstatnejšie, vypočujeme si Vaše pripomienky a návrhy. Ak bývate na spomínaných uliciach, veľmi rád Vás tam uvidím a zodpoviem všetky Vaše otázky. Vidíme sa v utorok 22.augusta od 17:00 hod. Všetky podrobnosti budú známe v priebehu nadchádzajúceho týždňa.

📌 3.ROČNÍK LETNÉHO FESTIVALU
Už o mesiac nás čaká najväčšie podujatie, ktoré pre Vás chystáme, a to Letný festival. Tento mladý, no populárny festival priláka na naše sídlisko opäť veľké hudobné mená. Tešiť sa môžete na speváčku Tinu, rapera Ega či kapelu Iconito. Chýbať nebude pestrý sprievodný program, ktorý tvoríme s ohľadom pre všetky vekové kategórie. Akcia sa uskutoční 9.9. od 10:00-20:00 hod. v Drocárovom parku. Vstup zdarma. Viac info priamo v udalosti tu – https://fb.me/e/19IOcS59Z

📌 KOSENIE SÍDLISKA – AKTUÁLNY STAV
Rád by som Vás informoval o stave kosenia na našom sídlisku. Aktuálne prebieha v poradí 4.kosba tejto sezóny. Zamestnanci sociálneho podniku už vykosili celý okrsok č.I a presunuli sa na okrsok č.II, kde budú od zajtra pokračovať. Aj napriek neustálym zmenám počasia a rôznym špekuláciám ideme podľa plánovaného harmonogramu. Naša pozornosť je sústredená na produktívnu prácu a nechávame stranou všetky reči, ktoré sa môžu šíriť okolo nás. Budeme vás naďalej zásobovať dôležitými informáciami, aby ste mali neustály prehľad o tom, čo sa tu deje.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Starostlivosť o sídlisko pokračuje na dennej báze. Naši zamestnanci robia všetko pre to, aby sa nám tu žilo lepšie a naše okolie bolo čistejšie. Podrobnejší prehľad ich aktivít nájdete na oficiálnom FB profile mestskej časti.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom