Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 07/2022

Zajtra nezabudnite na sviatok všetkých zaľúbených a prekvapte ľudí, ktorých milujete!❤️ My sme Vás chceli takisto trošku prekvapiť a potešiť, a preto sme pre Vás pripravili „Valentínsku uličku“, ktorú nájdete pred Miestnym úradom na Triede KVP č.1. Vďaka mojim šikovným kolegom a vynaliezavým kolegynkám si viete urobiť peknú fotku so svojimi blízkymi. Aspoň malé potešenie v tejto pochmúrnej dobe omikronu. Berme ale život pozitívne. Dobre bude, hlavne nech sme zdraví.😉
 
P.S. Vďaka za Vaše milé blahoželania. Potešili ste ma. #33 🥳🥂🍾
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: Zajtra je posledný deň na predkladanie ponúk (do 14:00) v obchodno-verejnej súťaži na predaj a prenájom areálu bývalej MŠ v Drocárovom parku – náš Senior dom.
  • 🎯AD2: Dve nové parkové koše pribudli v areáli ZŠ Lechkého pri basketbalových ihriskách.
  • 🎯AD3: Tento týždeň je plánované zasadnutie Miestnej rady KVP a takisto Mestskej rady.
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 VALENTÍNSKA ULIČKA NA SÍDLISKU KVP
Pri príležitosti sv. Valentína, ktorý svieti v kalendári už zajtra, sme sa rozhodli pripraviť pre Vás niečo špeciálne. A to valentínsku uličku pred miestnym úradom (Trieda KVP 1) po ktorej sa môžete prejsť s niekým, koho máte radi. Môžete sa tam aj odfotiť pod svetelnou bránou a urobiť si peknú spomienku. Aj takouto formou sme Vám chceli dať najavo, že na Vás myslíme v tejto neľahkej dobe. Ulička bude k dispozícii do utorka 15.2.2022, tak to využite.
 
📌 HLASUJEME ZA KOŠICE SÍDLISKO – ŤAHANOVCE
Zostávajú posledné 3 dni súťaže o nové športoviská na stránke www.kauflandpark.sk. Chcem Vás preto opakovane poprosiť a vyzvať, aby ste hlasovali za Mestskú časť Košice – Sídlisko Ťahanovce, ktorá má reálnu šancu vyhrať, no potrebuje našu pomoc. Musíme zabrať a hlasovať každý deň, ak chceme, aby naše deti mali nové ihrisko. Ďakujem.
 
📌 DAJME KNIHÁM DRUHÚ ŠANCU
Neváhal som ani sekundu, keď mi kolegyne oznámili, že nás oslovila Knižnica pre mládež mesta Košice, či im nepomôžeme so zbieraním kníh pre tých, ktorí si ich nemôžu dovoliť kúpiť. Je to krásna myšlienka a my za mestskú časť túto zbierku radi podporíme. Na pobočky knižnice, do Výmenníka Wuppertálska a aj na náš miestny úrad môžete nosiť knihy od zajtra 14. februára do 14. marca 2022. Ak Vám to situácia dovoľuje, budem rád ak sa zapojíte.
 
📌 PRÍSPEVOK NA STRAVOVANIE DÔCHODCOV
Dávam do pozornosti najmä pre našich seniorov túto informáciu o príspevku na stravovanie dôchodcov. Ak si zo zdravotných alebo iných dôvodov neviete navariť obed sami, pomôžeme Vám ho zabezpečiť. Predsa na to sme tu, aby sme Vám pomáhali. Na jeden obed Vám môžeme poskytnúť príspevok na stravovanie vo výške 1.20€ v prípade, že spĺňate stanovené podmienky. Zavolajte na naše sociálne oddelenie 055/789 06 40 a kolegynky Vám všetko vysvetlia.
 
📌 KONTAJNERY NA ŠATSTVO ZMIZNÚ Z ULÍC
Možno ste si sami všimli, že kontajnery na šatstvo sa postupne z nášho sídliska vytrácajú. Nie je to naše rozhodnutie, ale spoločnosť Ekocharita Východ Slovensko, ktorá ich prevádzkovala sa totiž rozhodla ich činnosť ukončiť vo všetkých mestských častiach, kde ich distribuovala, vrátane tej našej. Na sídlisku KVP nájdete už iba 1 kontajner pred miestnym úradom, ktorý bude takisto odstránený, a to k 1.3.2022. Do tohto termínu ho ešte môžete využiť. Aktuálne hľadáme ďalšie možnosti na obdobný účel a takisto chystáme aj zbierky šatstva. O termínoch Vás budeme čoskoro informovať.
 
📌 OČKOVANIE NA MIESTNOM ÚRADE
Opäť pripomínam, že v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom pokračujeme s očkovaním na našom miestnom úrade. Očkovať sa bude v stredu 16.2.2022 látkami Janssen a Pfizer. Táto možnosť je prednostne určená pre seniorov a tých občanov, ktorí majú obmedzené sociálne a zdravotné možnosti dostaviť sa na očkovanie mimo našej mestskej časti. Ak niekoho takého poznáte, dajte mu vedieť o tejto možnosti. Všetky potrebné informácie ohľadom očkovania ako aj samotné prihlasovanie je možné zrealizovať prostredníctvom emailu – sks@mckvp.sk alebo na telefónnom čísle 055/789 06 40 počas prevádzkových hodín miestneho úradu.
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ pracovné stretnutie k pripravovaným projektom
✅ pracovné stretnutie s primátorom mesta Košice
✅ pracovné stretnutia k projektu komunitná kaviareň
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti začiatkom týždňa.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom