Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 08/2022

Nezisková organizácia Transparency international Slovensko opäť po rokoch zverejnila ich hodnotenie radničných novín v rámci Slovenska. V minulom volebnom období sme sa s našim miestnym občasníkom KVaPka umiestnili na 56.mieste, v tomto volebnom období sme získali 22.miesto. Zaujímavosť: Viete, že kým v roku 2016 sa v hodnotených vydaniach KVaPky vyskytovala zmienka o vedení MČ KVP celkovo 82 krát, dnes to bolo „už len“ 32 krát.
 
 
Dalo by sa považovať za úspech, že sme sa dokázali posunúť o 34 miest vpred aj v tejto téme, ak by som nevedel koľko energie a opatrení pripravila Redakčná rada a naša redaktorka/editorka Ivka. Dalo to veľa hodín práce, diskusií a konfrontácií.
 
Osobne nechápem niektoré hodnotiace kritériá a ani ich posúdenie. Myslím si, že neodzrkadľujú realitu a miestami ani nesledujú hlavný cieľ, t.j. aby občasník samosprávy nadmerne nepropagoval vedenie a aby obsah novín vznikal vyvážene. Mám už pripravené svoje otázky a pripomienky na TIS. Dúfam, že dostanem príležitosť vydiskutovať si to. Každopádne kolegom, ktorí sa podieľajú na tvorbe KVaPky nemám čo vyčítať. Ďakujem za dobrú prácu. Len málo vecí by som teraz po hodnotení zmenil. Myslím, že naša vízia občasníka a jeho tvorba je na dobrej úrovni. Urobili ste kus dobrej roboty a treba to oceniť. Ďakujem.😉👏
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: Ani tretia obchodno-verejná súťaž na predaj a prenájom areálu bývalej MŠ v Drocárovom parku (projekt Senior dom) bohužiaľ nepriniesla víťaza.
  • 🎯AD2: V pondelok ma čaká dôležité pracovné stretnutie s riaditeľom MMK ohľadom projektu rozšírenia parkovacích miest na Dénešovej ulici
  • 🎯AD3: Vo štvrtok nás čaká ďalšie zasadnutie Miestneho zastupiteľstva MČ KVP, ktorého sa môžete zúčastniť osobne alebo sledovať online z pohodlia domova.✌️
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 PROJEKTY Z PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU SKRÁŠLIA NAŠE SÍDLISKO AJ V TOMTO ROKU
Aj uplynulý ročník participatívneho rozpočtu priniesol množstvo skvelých nápadov od našich obyvateľov. Tento projekt je všeobecne mojou srdcovkou, pretože pre mňa niet lepšieho pohľadu, ako vidieť aktívnych občanov, ktorí spolurozhodujú o tom, čo na sídlisku vybudujeme. Teším sa na nové projekty, nové spolupráce a nové investície, ktoré opäť urobia naše KVP o čosi krajším miestom. Víťazné nápady z druhého ročníka si môžete stále pozrieť tu – https://sidliskokvp.hlasobcanov.sk/. A už aj pomaličky môžete premýšľať nad novými, pretože v projekte participatívneho rozpočtu plánujeme pokračovať aj v tomto roku.
 
📌 INZERUJTE V NAŠOM OBČASNÍKU
Ak podnikáte na sídlisku KVP, alebo tu v dohľadnej dobe plánujete otvoriť nejakú prevádzku, máme pre Vás skvelý tip ako túto správu dostať medzi ľudí. Inzerujte v našom občasníku KVaPka, ktorý vychádza 4 -5 x ročne a distribuujeme ho do 8 200 domácností, to znamená, že sa dostane naozaj ku každému. Využite to. Ak Vás zaujala táto ponuka a chcete sa dozvedieť niečo viac, kontaktujte na adrese:redaktor@mckvp.sk alebo telefónnom čísle 055/789 06 16.
 
📌 ĎALŠIE AUTOVRAKY SÚ ZO SÍDLISKA KVP PREČ
Chcem sa aj touto cestou informovať o činnosti Mestskej polícii stanici KVP, ktorej sa podarilo vyriešiť problém s ďalšími autovrakmi na sídlisku. Sám veľmi dobre viem, aký je to zdĺhavý a náročný proces, a ako ma to hnevá už roky, že celý systém odstraňovania trvá tak dlho. V priebehu tohto týždňa sa uvoľnili parkovacie miesta na 3-roch miestach, a to Húskovej, Wurmovej, Klimkovičovej ulici. Verím, že ďalšie nahlásené automobily budú nasledovať v krátkom čase. Presné vozidlá, ktoré zmizli z nášho sídliska si môžete pozrieť tu –https://www.facebook.com/100067325801849/posts/275572438030281/?d=n.
 
📌 DVE NOVÉ IHRISKÁ V KOŠICIACH VĎAKA SÚŤAŽI
Gratulujem mestským častiam Poľov a Sídlisko – Ťahanovce k novým športoviskám, ktoré sa im podarilo vyhrať v súťaži Kauflandu. Aj napriek tomu, že na sídlisku KVP tento raz ihrisko nepribudne, mám radosť, že v Košiciach pribudnú nové moderné ihriská pre naše deti a mládež. Už teraz však avizujem podobnú súťaž, ktorú odštartuje na jeseň obchodný reťazec Lidl Slovensko a verím, že KVP sa umiestni na víťazných priečkach. Jednoducho musíme zabojovať. Vďaka patrí aj všetkým Vám, ktorí ste zodpovedne pravidelne hlasovali. Už zajtra vyhlásime aj víťazov súťaže o finančnú odmenu, ktorú sme vyhlásili prostredníctvom Facebooku. Svoje slovo dodržíme vždy, či ide o pomoc pri hlasovaní alebo podmienky súťaže.
 
📌 OČKOVANIE NA MIESTNOM ÚRADE BEZ PROBLÉMOV
V stredu sa miestnom úrade uskutočnilo v poradí 4-te očkovanie, ktoré sme organizovali v spolupráci s Košickým samosprávnym krajom. Dokopy sa nám podarilo zaočkovať vyše 120 ľudí, ktorí nemuseli merať cestu za očkovaním mimo svojej mestskej časti. Osobne to považujem za pekné číslo ďalších KVP-čkárov, ktorí sa pridali k skupine zaočkovaných východniarov. Ďakujeme KSK za dobrú spoluprácu a všetkým, ktorí ste prišli za prejavený záujem. V Košiciach ako aj v rámci celého Košického kraja je možné zaočkovať sa na rôznych miestach takmer každý deň.
 
📌 DARUJTE VAŠE 2 % OBČIANSKEMU ZDRUŽENIU OBČANIA SÍDLISKA KVP
Aj v tomto roku budete môcť darovať 2% z Vašich daní na rozvoj sídliska KVP. Podporíte tak komunitný život ako aj nové aktivity. Občianske združenie bolo založené predovšetkým na to, aby sme podporili komunitný rozvoj. Podávanie tlačív s 2% na daňový úrad bude možné do 29.4.2022. Formulár na stiahnutie nájdete tu – http://www.mckvp.sk/dve-percenta/
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
  • ✅ pracovné stretnutie k pripravovaným projektom
  • ✅ komisia na vyhodnocovanie ponúk v OVS
  • ✅ pracovné stretnutia k projektu komunitná kaviareň
  • ✅ pracovné stretnutia k projektu revitalizácie športovísk
  • ✅ pracovné stretnutia k novému webu MČ KVP
  • ✅ zasadnutie Miestnej rady MČ KVP
  • ✅ zasadnutie Mestskej rady mesta Košice
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti začiatkom týždňa.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom