Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 11/2020

Hovorí sa, že “všetko zlé je na niečo dobré”.
 
Súčasná kríza sa chopila toho najcennejšieho čo máme – nášho zdravia. Neviem, čo bude potom, keď toto všetko pominie, ani ako dlho to ešte potrvá, no viem, že táto vypätá situácia nás dokázala zomknúť v jeden tím, a verím, že po jej skončení, budeme ešte silnejší.??
 
Za prvé dva týždne, čo sme sa ocitli v tomto neľahkom boji proti šíreniu nákazy koronavírusom, to vidím aj medzi našimi obyvateľmi i samotnými zamestnancami. Strach a paniku u nás na úrade denne strieda obetavosť, ústretovosť i láskavosť k tým, ktorí to potrebujú. Fungujeme teraz doslova v režime “všetci robíme všetko. Robíme, čo je potrebné, aby sme Vám pomohli.”
 
Striedame sa pri roznáške obedov ako i nákupov. Starším a ohrozeným zabezpečujeme rúška, dobrovoľníkom zasa vozíme materiál na ich ušitie. Pravidelne informujeme o opatreniach, ktoré prijímame, a na to, aby sa k Vám čo najrýchlejšie dostali využívame rôzne kanály, od Facebooku, cez web, listy v schránkach až po správy v appke či SMS-ky v mobile. K dispozícii sme Vám aj na našich telefónoch. Mať dostatok informácii je teraz veľmi potrebné, preto Vás nimi budeme zásobovať aj naďalej. Prosím, neignorujte ich ale riaďte sa nimi a šírte ich aj k svojim susedom či známym. Zavolajte svojim starkým.???
 
Koronavírus zmenil dianie v našej mestskej časti a riešenia na zníženie jeho nákazy sú pre nás témou číslo jeden. Neznamená to však, že sa nevenujeme aj ostatným veciam. Samozrejme v rozsahu, v akom nám to aktuálna situácia umožňuje.
 
Za uplynulé dni sme:
 
? POKRAČOVALI SADOVÝMI ÚPRAVAMI PRI ŽIHADIELKU:
Dobré správy máme pre všetkých, ktorí radi navštevujú naše Žihadielko. Terénne úpravy pokračujú a okolie ihriska postupne zapĺňajú nové stromy, kvety, tráva i lavičky či chodník. Vieme, trvalo to dlhšie, no objavili sa nečakané okolnosti, ktoré tieto práce posunuli. Verím, že po skončení pandémie tam spolu so svojimi rodinami budete tráviť pekný čas. Teraz sa návšteve Žihadielka ale i iných detských ihrísk v záujme ochrany svojho zdravia vyhýbajte. Ďakujem.
 
Fotky a info nájdete v mojom predchádzajúcom príspevku tu: https://www.facebook.com/167501643269182/posts/3173337376018912/?d=n
 
? OSADILI SOLÁRNE LAMPY NA VENČOVISKÁ:
Naše 2 venčoviská mali problém s tmou po zotmení. Majitelia psíkov sa sťažovali obzvlášť v zimnom období, kedy sa skôr stmieva. Vyriešili sme to osadením ekologických solárnych lámp. Verím, že psíčkari uvítajú tieto pozitívne zmeny. Po nových lavičkách a košoch je to ďalšie malé zlepšenie.
 
? SPUSTILI INZERÁT NA PRACOVNÍKOV DO SOCIÁLNEHO PODNIKU:
Od založenia sociálneho podniku na našom sídlisku budujeme tento podnik pomaličky na pevných základoch, krok po kroku. Na to, aby sme priniesli výsledky, potrebujeme v prvom rade zamestnancov. Pracovníkov hľadáme najmä na prácu v teréne pri zabezpečovaní kosby trávnikov, orezov stromov, starostlivosti o detské ihriská a pod. Nakoľko sme registrovaný sociálny podnik, hľadáme ľudí, ktorí budú spĺňať kritéria v zmysle zákona. Nájdete ich na našom webe – prečítajte si to pozorne.
 
? UKONČILI SÚŤAŽ NA BEZBARIÉROVÝ PRÍSTUP DO DENNÉHO CENTRA:
Som rád, že predĺženie termínu na predloženie ponúk k zabezpečeniu zvislej exteriérovej plošiny do denného centra využili niektoré firmy. Bezbariérový prístup do budovy, kde sa zdržiavajú najmä seniori či mamičky s deťmi je nevyhnutnosťou! Verím, že po vyhodnotení súťaže a potom, čo sa situácia zlepší sa začne s potrebnými prácami. Záleží nám na tom.
 
? DOHODLI NA POSUNUTÍ TERMÍNU KVAPKY:
Nové číslo nášho občasníka ste vo svojich schránkach mali obdržať podľa pôvodného plánu koncom marca. Na inzerát s jeho roznáškou ste sa ozvali viacerí. Ďakujeme za Váš záujem, nezabudli sme na Vás. Vzhľadom na vzniknutú situáciu, ktorú nikto z nás nepredpokladal, sme však museli osobné stretnutia zrušiť. Z pochopiteľných dôvodov sa Redakčná rada dohodla aj na posunutí termínu vydania nadchádzajúcej KVaPky. Vyjde hneď, ako to podmienky dovolia. Všetky dôležité informácie môžete naďalej sledovať na našom webe či FB.
 
? NEZABUDLI NA NÁŠHO ALEXA z KVP:
V tomto období každý z nás myslí viac ako inokedy, na svoje zdravie. Nesmieme však zabúdať na tých, ktorí potrebujú našu pomoc ešte viac. Jedným z nich je aj malý Alex Brdársky. Potrebuje najdrahší liek na svete, lebo trpí spinálnou svalovou artrofiou. Na jeho podanie mu ostáva už iba 70 dní.
Všetky benefičné koncerty na jeho podporu sú však teraz zrušené a peniaze na účet prestali pribúdať. Prosím, prispejte na Alexov transparentný účet a pomôžme mu zachrániť život. Jeho mamka si v týchto dňoch dokonca sadla za šijací stroj a vyrába rúška pre našich seniorov. Klobúk dole pred ňou.
Viac info o osude malého bojovníka nájdete tu – https://alexsmabojovnik.sk/
 
? RIEŠILI KRÁDEŽ NOVOVYSADENÝCH KVETOV:
A dobré správy striedajú smutné. Rok čo rok opakujúca sa situácia, rok čo rok sklamanie zo správania sa niektorých našich spoluobyvateľov. My sa snažíme o to, aby naše sídlisko „hralo farbami“ a na jar bolo o čosi pestrejšie a potešilo Vás. Zbytočne. Niekomu je prednejšie, že poteší svoju záhradku a svoje oči. Chcem Vás poprosiť, zvážte, či naozaj toto potrebujete k svojmu šťastiu, kradnúť zasadené kvety spolu so zeminou? Som sklamaný. Ak uvidíte niekoho “priamo pri čine” prosím, neváhajte ma kontaktovať.
 
? POKRAČOVALI V ČISTOTE A ÚDRŽBE SÍDLISKA:
Aj naši aktivační pracovníci robia v tomto období čo môžu. Niektorí upratujú neporiadok pri kontajneroch, vyprázdňujú koše alebo zametajú. Iní vysievajú nové kvety či vyplievajú kvetináče. Úlohy majú rozdelené a na zlepšení sídliska pracujú každý jeden deň. Detailnejší Fotoreport už klasicky – zajtra ráno na našom FB – https://www.facebook.com/MESTSKACASTKVP/
Otvorený list našim seniorom, ktorý sme im doručovali priamo do schránok nájdete tu: https://ladislavlorinc.sk/otvoreny-list-seniorom-mestskej-casti-kosice-sidlisko-kvp/
? NAĎALEJ PLATÍ, ŽE…
? Miestny úrad Mestskej časti Košice je ZATVORENÝ pre verejnosť do KONCA MESIACA☝️
 
V prípade, že vyslovene musíte bezodkladne riešiť Váš podnet, resp. žiadosť, prosím využite bezkontaktnú formu vybavenia:
? emailom – k1k@mckvp.sk
? telefonicky – 055/789 06 10 alebo 055/789 06 37
 
Všetky potrebné veci Vám radi vybavíme po tom, ako sa situácia stabilizuje. Nie je dôvod šíriť paniku a podliehať hystérii, ale v momentálnej situácii je potrebné dodržiavať pravidlá a správať sa zodpovedne.
?Všetky plánované podujatia sú zrušené
?Denné centrum je zatvorené
 
SPOLOČNE TO ZVLÁDNEME PRIATELIA ?
 
#zodpovedne #ruskoniejehanba #somdoma

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom