Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 32/2022

Napriek dovolenkovej sezóne a tzv. „uhorke“ pracujeme na našich projektoch aj naďalej. Posúvam Vám čerstvé informácie zo života samosprávy na sídlisku KVP v mojom tradičnom nedeľnom formáte.

📝 Tento týždeň budem v uliciach KVP a MČ Západ zbierať Vaše podpisy v utorok, stredu a vo štvrtok od 16:00 do 18:00. Ako nezávislý kandidát potrebujem doložiť podpisy na podporu mojej kandidatúry – za starostu 500 / na poslanca mesta Košice 1000. Ak ma podporíte aj tento týždeň, podarí sa mi to. Stiahnite si moje podpisové hárky a nechajte ich vypodpisovať v rodine, v práci, v okolí: https://ladislavlorinc.sk/podpor-ma/

🆕KOŠICKÁ STRANA: Máme 6.000+ podpisov. Pokračujeme samozrejme naďalej. Veľmi pekne Ďakujem každému, kto mi pomohol a doniesol podpisové hárky do schránky. Je to veľká pomoc. Ak nás chcete podporiť, podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Stavebné práce na rozšírení parkovacích miest na Janigovej ulici a na rekonštrukcii cesty Trieda KVP pokračujú podľa harmonogramov.
🎯AD2: Od pondelka 22.08.2022 by mali začať rekonštrukčné práce na basketbalovom ihrisku v Drocárovom parku. Práce budú trvať približne 2 mesiace.
🎯AD3: V utorok, 16.08.2022 o 20:20 sa bude vo výmenníku na Wuppertálskej opäť konať letné kino. Tešiť sa môžete na animovaný film Encanto.✌️

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 3×3 STREETBALL-OVÝ TURNAJ DOPADOL NA VÝBORNÚ
Dnes si basketbalisti a basketbalistky užili 3×3 streetball v Drocárovom parku. 6 prihlásených tímov si užilo pekné počasie a kvalitný povrch. Chcem sa srdečne poďakovať za organizáciu a spoluprácu Viktorovi Dudovičovi a Peťovi Berinšterovi, ktorí stoja za týmto podujatím a nápadom. Dobrá práca, chlapci.

Verím, že si rozlúčku s našim ihriskom užili rovnako, ako hráči. My budúci týždeň začíname cez firmu OCTAGO rekonštruovať toto ihrisko. V budúcnosti tak pribudne nový kvalitný povrch a nové koše. K basketbalovom ihrisku by malo pribudnúť aj nové detské ihrisko, ak sa nám ho podarí vyhrať v súťaži. Osobne ma veľmi teší, že sa nám darí postupne dávať dokopy naše detské ihriská a športoviská. Ak nám ešte vyjdú aj ďalšie granty a EÚ fondy, bude toho ešte oveľa, oveľa viac vo všetkých 4 obvodoch nášho sídliska.

📌 PRÁCE NA ROZŠÍRENÍ PARKOVISKA POKRAČUJÚ
Na Janigovej ulici pokračujú práce na rozšírení parkoviska. Minulý týždeň sa frézoval asfalt na severnej strane parkoviska. Počasie nám zatiaľ prialo, no práce komplikuje veľké množstvo inžinierskych sietí. Veľa z nich je už nefunkčných, ale stále uložených v zemi, čo znamená, že každú chvíľu potrebujeme asistenciu správcov inžinierskych sietí. Najbližšie dni sa práce presunú na južnú stranu parkoviska (bližšie ku škole).

Severnú časť parkoviska môžete už využívať na parkovanie, ale parkovacích čiar sa dočkáme až o mesiac, nakoľko kvôli technologickým postupom nebude možné vyznačiť parkovacie čiary skôr. ZŤP vyhradené miesta boli na čas presunuté na severnú aj južnú stranu Janigovej č. 7, kde rekonštrukcia nezasahuje.

📌 KVP-ČKÁRI ČAKÁ NÁS HLASOVACÍ MARATÓN, BUĎME PRIPRAVENÍ – ZÁKLADNÁ MOTIVÁCIA JE RADOSŤ NAŠICH DETÍ
Už v najbližších dňoch nás čakajú dve veľké hlasovacie súťaže, do ktorých sme sa ako mestská časť zapojili. V oboch prípadoch môžeme zadarmo získať pre naše deti a mladých nový atraktívny priestor na trávenie ich voľného času.

SÚŤAŽ K – PARK:
🟠Vyhrať môžeme nový športovo-oddychový areál, ktorý ponúka možnosti na zmysluplné využitie voľného času. Je tým správnym miestom na relax, stretnutia s priateľmi, športovanie či iné aktivity.
🟠Hlasovanie bude prebiehať na stránke www.kauflandpark.sk v termíne od 25.8.2022 do 5.10.2022.
🟠Pri prvej návšteve bude potrebná registrácia, pri opakovanej návšteve sa stačí už iba prihlásiť.
🟠Je potrebné hlasovať každý jeden deň.
🟠Do 2. ročníka projektu K-Park sa prihlásilo spolu 27 miest a mestských častí. Ihrisko vyhráva prvých 7.umiestnených.

SÚŤAŽ LIDL – ČISTINKA
🔵Vyhrať môžeme oddychovú zónu, ktorá v sebe spája možnosti relaxu, aktívneho oddychu, športových hier i zábavy pre najmenších.
🔵Hlasovanie bude prebiehať na stránke www.lidl/cistinka. od 15.8.2022 do 25.9.2022.
🔵 Hlasovať sa bude dať prostredníctvom kartičiek, ktoré obdržíte za nákup v minimálnej hodnote 20 eur v predajni Lidl.
🔵Prostredníctvom unikátneho kódu budete mať možnosť odovzdať svoj hlas na stránke, ktorá bude spustená v priebehu budúceho týždňa.
🔵Počet kartičiek a teda aj hlasov sa násobí výškou hodnoty nákupu.

Ako iste viete, výhra v 1.ročníku K-parku nám začiatkom roka tesne ušla, podporili sme vtedy MČ Košice Sídlisko – Ťahanovce, ktorá mala vyššie šance na výhru a prisľúbila nám pomoc v 2.ročníku, preto veríme, že svoje slovo aj dodrží. Budeme sa preto sústrediť najmä na túto súťaž, kde očakávame podporu od viacerých subjektov. Nejde o život, no ide o veľa a pri tom stačí urobiť tak málo. KVP-čkári nevzdávajme sa a zabojujme spoločne!

📌 DO 22.08.2022 SÚŤAŽIME O NOVÉ DETSKÉ IHRISKO
Pri Komunitnej kaviarni máme šancu vyhrať nové detské ihrisko spolu s pieskoviskom, no potrebujeme Vašu pomoc. Je potrebné, aby ste zahlasovali za náš projekt v rámci participatívneho rozpočtu košickej župy na stránke www.rozhybanykraj.hlasobcanov.sk , kde musíte vybrať projekt “Detské ihrisko na KVP” spolu s dvoma ďalšími ľubovoľnými projektami a zahlasovať. Urobiť tak môžete do 22. augusta. Dajte vedieť svojim známym, susedom, priateľom a zabojujme spoločne za nový hrací priestor pre naše deti. Spoločne to predsa dokážeme.

📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA
Tieto dni nás zamestnáva najmä starostlivosť o zeleň. Podrobnejší prehľad prác našich zamestnancov v teréne sa dozviete už zajtra na našom oficiálnom Facebookovom profile Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom

Zaujal ťa článok a máš otázku?