Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 15/2023

Košiceee, Košiceee, héja, héja, héja Košice. Ako sledujete finále hokejovej extraligy? Doma alebo v Steel aréne? Aj keď hokej priamo nesledujete, určite Vám budú nasledujúce dni vyskakovať statusy fanúšikov, ktorých máte medzi priateľmi. Ja sa teším, že chlapci postúpili do finále, ale ako duchom športovec som nevynechal ani našich hádzanárov, ktorí bohužiaľ doma podľahli Považskej Bystrici a vonku musia vyhrať. Držme našim športovcom palce, lebo vzorne reprezentujú naše mesto a šport spája ľudí.

Ak však chcete vedieť aj informácie mimo športu – máte tu môj pravidelný Denník starostu a týždenný súhrn toho, čo považujem za dôležité a aktuálne. Dnes bola v našej farnosti krásna odpustová slávnosť a naša diecézna svätyňa privítala množstvo ľudí. Aj naša MČ KVP podala pomocnú ruku. V budove bývalej MŠ Bauerova 1 sa pre Vás pripravuje nová súkromná škôlka a jasličky. Jasle nám ako služba na sídlisku dlhé roky chýbali, preto sa teším, že dopĺňame občiansku vybavenosť pre Vás. Naše nové autobusové prístrešky sú už vo výrobe a prvá polovica by mala doraziť do jedného mesiaca. Druhá polovica bude osadená počas leta. Nebojte sa, budeme mať prístrešky a terajšie nepohodlie vystrieda radosť nových prístreškov, ktoré nám budú opäť slúžiť dlhé roky.😉✌️

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V utorok poobede si pri OC Klas Hemerkova budete môcť pod dohľadom záchranárov vyskúšať, ako sa zachraňujú životy.
🎯AD2: V stredu večer ma budete „grilovať“ cez Vaše otázky na ktoré budem odpovedať priamo, úprimne a bez okolkov, LIVE.
🎯AD3: V piatok poobede bude na Miestnom úrade veselo. Slávnostne privítame nových občanov nášho sídliska. 😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 WORKSHOP K SPRÁVNEMU UŽÍVANIU DEFIBRILÁTOROV
Už v utorok (18.4.) osadíme ďalšie dva automatické externé defibrilátory, ktoré ste vybrali v minuloročnom hlasovaní participatívneho rozpočtu. Dokopy ich budeme mať na Sídlisku KVP už šesť, dostupných verejne 24/7. Rozhodli sme sa pre Vás pripraviť opäť edukačný workshop v spolupráci s košickou záchrankou, ktorý sa uskutoční pri predajni OC KLAS na Hemerkovej ulici v čase od 15:00 – 17:00 hod. Záchranári predvedú profesionálne ukážky pri zastavení srdca pomocou defibrilátorov. Príďte si vyskúšať, ako by ste zvládli prvú pomoc v prípade núdze. Čo ma teší najviac je fakt, že za môjho starostovania ide už o v poradí 5. a 6. verejne prístupný defibrilátor (AED), ktorý na KVP máme k dispozícii. Kiežby sme ich nikdy nemuseli použiť. Sídlisko KVP však už teraz je veľmi dobre pokryté vo všetkých obvodoch a oveľa bezpečnejšie, ako pred rokmi.

Viac info priamo v podujatí tu – https://fb.me/e/18H7pb2II

📌 NOVINKY NA DETSKOM IHRISKU V DROCÁROVOM PARKU
Každodenné hranie na detskom ihrisku pri Komunitnej kaviarni bude po novom ešte veselšie. Osadili sme nad neho farebné gule pre radosť našich najmenších, ktoré zároveň plnia aj tieniacu funkciu. Táto novinka je signálom, že nezabúdame ani na jednu skupinu obyvateľov nášho sídliska. Sledujeme trendy v zahraničí, inšpirujeme sa zaujímavými riešeniami a snažíme sa ísť príkladom aj ďalším. V tomto prípade spájame príjemné s užitočným a ja verím, že po kompletnom dokončení farebnej reťaze bude efekt ešte citeľnejší. Nateraz budeme pozorne sledovať a vyhodnocovať.

📌 VYUŽITE BEZPLATNÝ ODVOZ ELEKTROODPADU
V spolupráci so spoločnosťou H+EKO, spol. s. r. o. pre Vás už v pondelok (17.4.) a utorok (18.4.) zabezpečíme bezplatný zber elektroodpadu a nepotrebných elektrospotrebičov z Vašich domácností. Využite túto možnosť a zbavte sa tak ekologickým spôsobom starých a nefunkčných spotrebičov, ktoré Vám doslúžili a len zaberajú miesto v domácnosti. V prípade Vášho záujmu nám napíšte mail na k1k@mckvp.sk, na akej ulici budú pristavené, aby sme to jednoduchšie vyzdvihli. Zajtra budeme vyvážať elektroodpad z okrsku I. a II. a v utorok z okrsku III. a IV. Viac info tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1001222/

📌 LIVE HODINKA OTÁZOK
Ak Vás zaujíma čokoľvek v súvislosti s mestskou časťou KVP, chýbajú Vám odpovede na otázky, ktoré Vás trápia, alebo sa ma len chcete niečo opýtať, už v stredu (19.4.) Vám rád zodpoviem na všetky Vaše otázky. V čase od 17:00 – 18:00 budem LIVE na Facebookovom profile MČ v rámci pravidelnej hodinky so starostom. Vaše otázky môžete písať priamo do komentára už teraz. Využite túto možnosť, robím to pre Vás nie preto, že musím, ale preto, že chcem. Je to pre mňa vzácny čas a vždy sa na to teším.

Dajte vedieť aj svojim známym a zdieľajte – https://m.facebook.com/events/922792372268329

📌 ZASTUPITEĽSTVO KOŠICKÉHO SAMOSPRÁVNEHO KRAJA BUDE ZASADAŤ SLÁVNOSTNE A OCEŇOVAŤ OSOBNOSTI
Slávnostné zasadnutie prebehne v piatok. V rámci zasadnutia prebehne predstavenie publikácie KSK – Josef Polák, Historická osobnosť Košického samosprávneho kraja 2022. Následne sa všetci ocenení stretnú na slávnostnom odovzdávaní ocenení v Štátnom divadle v nedeľu. Poslanci budú pokračovať pracovným rokovaním nasledujúci pondelok tak, aby sme vyčerpali svoj pracovný program, ktorý nateraz tvorí 18 bodov.

📌 ROKOVALA MESTSKÁ RADA MESTA KOŠICE
Na stole sme mali 5 dôležitých materiálov, ktoré ovplyvnia životy všetkých Košičanov. Návrh zmien VZN č.131 o miestnom poplatku za komunálne a drobné stavebné odpady. Primátor mesta Košice a jemu spriaznení poslanci chcú navýšiť poplatok zo súčasných 45 eur na skoro 64 eur na osobu / rok / pri bytovej zástavbe. Tento poplatok sa menil už v decembri, kedy sa zvyšoval z 36 eur. Ak si pamätáte vtedy to primátor predkladal viacnásobne a zvolával zastupiteľstvo viackrát po sebe. Na stole sme mali aj materiály týkajúce sa parkovania – VZN o dočasnom parkovaní motorových vozidiel a odkúpenie majetku spoločnosti EEI. Ďalej to bol dodatok č.8 k tarife DPMK, ktorý bude znamenať zvyšovanie cien vybraných cestovných lístkov tak, aby DPMK, a.s. získal dodatočné príjmy, ktoré mu pomôžu zastabilizovať situáciu. Viackrát som upozorňoval a upozorňujem na to, že situácia je kritická. Posledným materiálom bol návrh programového rozpočtu mesta Košice na rok 2023-2025, kde sa však primátor avizuje, že to nepredloží v apríli, ak poslanci neodhlasujú ďalšie zvýšenie poplatkov. Mestské zastupiteľstvo je plánované na 20.4. a 27.4.2023 a bude to rozhodne zaujímavé. Sledujte a pýtajte sa svojich poslancov, ako budú hlasovať, lebo ostanete nemilo prekvapení.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
pracovné stretnutie s poradcom premiéra SR
pracovné rokovanie Mestskej rady mesta Košice
pracovné stretnutie so zamestnancami Miestneho úradu
pracovné stretnutie s organizáciou SPOLKA k projektu Mestská krajina KVP

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali najmä čistote verejných priestranstiev. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra. Ak niekde uvidíte nedostatky, neváhajte nám napísať a upozorniť.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom