Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 31/2021

Zajtra sa vraciam do práce po dvojtýždňovej dovolenke. Oddýchnutý. Prečítal som 2 knihy. Vypol som telefón a sociálne siete, načerpal novú energiu do práce. Ak som Vám neodpovedal alebo nedvíhal telefón, v najbližších dňoch sa ozvem a vyriešime to.
 
Kým som ja oddychoval, moji kolegovia z úradu potiahli a venovali sa našim projektom a investíciám. Keď tak pozerám, išlo im to ako stále od ruky a nepotrebovali ma vôbec. Zvládli to aj bez starostu. Dobrá práca, kolegovia.😉👍
 
Nasledujúci týždeň bude náročný. Poznáte to, po dovolenke, ale poďme na to. Práce je stále dosť. 🙂
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Hľadám nového člena tímu. Právnika/právničku na právne oddelenie. Neváhajte a napíšte nám na úrad alebo priamo mne. Spoločne máme možnosť posunúť sídlisko KVP vpred.
 
🎯AD2: Už zajtra (pondelok) začíname rekonštruovať parkovisko na Zombovej ulici v úseku od č.5 po č.13. Značky už sú na miestach celý víkend. Ráno o 07:30 prosím preparkujte svoje autá. Robíme to pre Vás.
 
🎯AD3: V stredu o 17:00 máme možnosť stretnúť sa osobne na námestí pred OC Jednota. Diskutovať budeme o pripravovaných zmenách v tejto lokalite. Váš názor je pre nás dôležitý. 😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 MULTIFUNKČNÉ IHRISKO V DROCÁROVOM PARKU NAPREDUJE
Na mieste bývalej mobilnej ľadovej plochy je už všetko pripravené a cez víkend došlo k pokladaniu umelého trávnika s korkovým zásypom. Takisto sa v najbližších dňoch budú postupne osádzať mantinely, bránky ako aj tribúna. Multifunkčné ihrisko v Drocárovom parku by malo byť za predpokladu priaznivého počasia hotové do konca augusta. Budem Vás podrobne informovať o priebehu prác a dátume slávnostného otvorenia.
 
📌 V KOMUNITNEJ KAVIARNI PREBIEHAJÚ BÚRACIE PRÁCE
Stavebné práce na výstavbe komunitnej kaviarne sú v plnom prúde. Aktuálne tam prebiehajú búracie práce a pripravujú sa vnútorné rozvody. Následne sa pracovníci firmy pustia do zatepľovania budovy a ďalších aktivít potrebných na to, aby sme tam do konca roka mali postavenú modernú komunitnú kaviareň s výhľadom na ihrisko. V zimnom období sa budeme venovať vnútornému vybaveniu a verím, že na jar budeme otvárať a stretneme sa tam.
 
📌 HĽADÁME POSILU NA PRÁVNE ODDELENIE
Ešte stále hľadáme zodpovedného a pracovitého človeka s ukončeným vysokoškolským právnym vzdelaním na pozíciu referent právneho oddelenia na našom miestnom úrade. Skúsenosti zo samosprávy sú samozrejme vítané. Svoje životopisy môžete zasielať do piatka 13.8.2021 na adresu k1k@mckvp.sk.
 
Obsadenie každej jednej pozície je pre mňa veľmi dôležité. Uvedomujem si, že sme takí dobrí, aký máme silný tím na úrade, lebo posúvať sídlisko vpred nie je len o starostovi a poslancoch. Je to skupinová práca. Preto… skúste porozmýšľať. Myslím si, že máme čo ponúknuť a sme dobrý, stabilný zamestnávateľ.
 
 
📌 TERÉNNE PRÁCE NA IHRISKU COTTBUSKÁ SÚ UKONČENÉ
Na ihrisku na Cottbuskej ulici boli v uplynulých dňoch ukončené terénne úpravy. Násypové plochy sa zasypali hlinou, položený bol trávnatý koberec. Pri minifutbalovom ihrisku je čerstvo vysiata tráva, ktorú potrebujeme pár dní ešte nechať tak. Prosíme preto, aby ste tam nevstupovali. Ihrisko je však plne funkčné a k dispozícií všetkým deťom z nášho sídliska.
 
Ak bude v budúcnosti niečo ešte dorobiť, urobíme to. Netreba kvôli tomu stresovať. Je našim cieľom, aby sme robili veci lepšie.
 
📌 MLADÍ MAĽOVALI ČIARY NA IHRISKÁCH
Partii mladých ľudí zoskupenej v Miestnej rade mládeže KVP sa vlani podarilo uspieť v participatívnom rozpočte. A to s projektom skrášlenia našich športovísk. V každom obvode vybrali v ankete jedno a namaľovali tam čiary pre rôzne druhy športov. Pokračovať majú ešte kreslením hier pre deti, ktoré by tam mali pribudnúť v priebehu budúceho týždňa. Tešia ma takéto aktivity a chlapcom ako i všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa na tom podieľajú tlieskam za skvelo odvedenú prácu. Takto to má vyzerať – máte nápad? Chcete niečo zlepšiť? Zapojte sa, my Vám dáme príležitosť.
 
📌 IDEME BUDOVAŤ PARKOVACIE MIESTA NA ZOMBOVEJ
Už zajtra ráno začíname s prácami na rozšírení parkoviska na Zombovej ulici č.5 -č.13. Z tohto dôvodu bude úplne uzavretá časť parkoviska pred Zombovou ulicou č. 5 – č. 7.
 
Prosím vás, aby bolo zajtra ráno parkovisko prázdne a firma sa mohla pustiť do práce. Predbežný termín ukončenia prvej etapy je naplánovaný do konca augusta, všetky práce by mali byť hotové v polovici septembra. Ospravedlňujeme sa za dočasný diskomfort počas realizácie stavebných prác, výsledok ale bude stáť za to.
 
Viac info nájdete tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000870/
 
📌 SPOLOČNÝ PLÁN – STRETNEME SA PRI OC JEDNOTA
Pokračujeme v participatívnym stretnutiach, pretože nás zaujíma to, čo si myslíte o projekte, ktorý chystáme vo vašom okolí. Tento raz budeme diskutovať o plánovanej obnove promenádneho chodníka od Šuhaja k OC Jednota a takisto aj o rekonštrukcii daného námestia.
 
Budúcu podobu tohto priestoru vám predstavíme so samotnou autorkou projektu. Budem rád, ak prídete. Vidíme sa v stredu o 17:00 hod. Prosím, využite príležitosť a príďte na stretnutie. Kritizovať na sociálnych sieťach nestačí, ak chceme problémy riešiť, musíme všetci spoločne diskutovať a hľadať riešenie v diskusii.
 
📌 LETNÝ FESTIVAL DOPADOL DOBRE – ĎAKUJEM VÁM!
Uplynulý víkend sa nám podarilo zorganizovať ďalšie veľké podujatie, a to vďaka cezhraničnej spolupráci Interreg, KSK a nášmu maďarskému partnerovi. Venované bolo ľudovým zvykom a tradíciám a ja som veľmi rád, že ste ho svojou účasťou prišli podporiť.
 
Naše sídlisko opäť ožilo hudbou, folklórom, dobrým jedlom a najmä vami – našimi obyvateľmi. Verím, že ste si to užili a vychutnali spoločný čas. Atmosféru festivalu si môžete pozrieť aj v našom videu – https://fb.watch/7eF2X-u2xV/
 
📌 ČISTOTA & UDRŽBA SÍDLISKA
Naši aktivační pracovníci ako aj zamestnanci sociálneho podniku pracovali aj v uplynulých dňoch na tom, aby bolo naše sídlisko krajšie a čistejšie. Kosili, orezávali kríky, hrabali seno, vynášali koše a popritom riešili aj vaše podnety. Už zajtra večer si v našej pravidelnej fotoreportáži budete môcť detailnejšie pozrieť výsledky ich práce. Sledujte oficiálnu stránku s názvom „Mestská časť Košice – Sídlisko KVP“ na sociálnej sieti Facebook.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom