Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 35/2022

Koncom budúceho mesiaca nás čakajú spojené komunálne a župné voľby. Presne 29.októbra 2022 prídeme k volebným urnám a rozhodne. Vystavíme vizitku súčasným predstaviteľom a rozhodneme kto nás bude zastupovať nasledujúce 4 roky.

Ako ste si mohli všimnúť, celé 4 roky som verejne nekomentoval prácu iných starostov, nevyjadroval som sa, nezapájal som sa do osobných útokov na moju osobu, neriešil som žabomyšie vojny a ohováranie, aj keď miestami to bolo veľmi zákerné a hnusné. Jednoducho som sa s mojim tímom už od začiatku dohodol, že my sa staráme o to, čo nám bolo ľuďmi zverené – Sídlisko KVP. To riešime na 110% a výsledky ukážu. Riešili sme len našu prácu, nie iné sídliska. Diskutujeme vízie, nie ľudí. Emócie a zápal dávame do práce, nie do diskusií na Facebooku.

Či sa nám to podarilo? – Zhodnotíte racionálne vy, vo voľbách. Tak ako strom poznáš podľa ovocia, moju prácu a prácu Miestneho úradu pod mojim vedením spoznáte podľa výsledkov.

Tak to bude aj v predvolebnej kampani z mojej strany, lebo som po 4 rokoch bytostne presvedčený, že kritizovať, ohovárať a nekradnúť nestačí. Treba vedieť pracovať a spájať množstvo aktérov, aby sa niečo podarilo. Už počúvam niektorých kandidátov, že „Lorinc je ***píp***, „nič sa na KVP neurobilo“, „to by urobil každý…“ …atď. atď. Chápem, že niektorí chcú takto zaujať a je to bežná súčasť politického života na Slovensku. (bohužiaľ). Poviem Vám len jedno. Ak chcete niečo o mne alebo našej práci vedieť – spýtajte sa mňa! To je najlepšie, čo môžete urobiť. Žiadny kandidát Vám o mne nepovie toľko, ako ja. Zaručene.😁

To, že som ja len človek. Som. Mám chyby? Mám veľa. Avšak celé 4 roky Vám hovorím, že na mne nezáleží. Ja som „len starosta“, ktorý má šťastie na skvelý tím a komunikuje veci na verejnosť. Dôležité je sídlisko a ľudia, ktorí tu žijú – naša komunita. Raz starosta nebudem, ale to, čo sme dokázali investovať do ľudí na sídlisku tu navždy ostane.

Každopádne, na to, že „nič nerobíme“ tu máme opäť celkom dlhý Denník starostu s aktuálnym dianím na našom sídlisku. Sledujte a vyhodnoťte si sami.

Robíme aj na inovatívnych veciach, ktoré nám pomôžu zefektívniť našu prácu. Zeleň je a bola jedna z mojich priorít a preto robíme tak, aby sme našej zeleni pomohli, sadili viac, zachytávali viac vody a starali sa o ňu lepšie. Viac o novej aplikácii na starostlivosť o zeleň sa dozviete tu: https://www.facebook.com/BlueLemonsSK/posts/pfbid02e61aWRAeY1VsQ6SNK7p7wqrrcyD6xVjZb6nt6Np9ou64KMzFUL59Bb7dcrryEDSxl Ďakujeme spoločnosti Blue lemons a ich nadácii za pomoc a skvelú spoluprácu. Tak sa to robí do psej matere.😜👍🏼

🆕KOŠICKÁ STRANA: Pokračujeme v zbere podpisov aj naďalej, kým nedosiahneme potrebných 10.000+ podpisov. Veľmi pekne Ďakujem každému, kto mi pomohol a doniesol podpisové hárky do schránky. Je to veľká pomoc a teší ma, že každý jeden deň niekto pomôže. Ak nás chcete podporiť, podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf
😉👍

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Vo štvrtok naša diecézna svätyňa Božieho milosrdenstva oslávila 10.vyročie posvätenia a pri tejto príležitosti prebehla veľmi dôstojná svätá omša a krásne sprievodné podujatia. Palec hore všetkým, ktorí sa o to pričinili a opäť ukázali, že na KVP máme živú a šikovnú komunitu. ✌️
🎯AD2: V utorok zasadne Rada Starostov. V stredu nás čaká opäť milé podujatie v našom Dennom centre – Jubilanti.
🎯AD3: Vo štvrtok a v piatok zasadá zastupiteľstvo mesta Košice. Pravdepodobne pôjde o posledné zastupiteľstvo v tomto volebnom období.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 SPÚŠŤAME TRETÍ ROČNÍK PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU
Po úspešných dvoch ročníkoch spúšťame na Sídlisku KVP v poradí 3️⃣.ročník participatívneho rozpočtu. A to znamená jediné – príležitosť pre Vás, ako svojim nápadom zlepšiť život v našej mestskej časti. Projekty môžete zasielať prostredníctvom stránky 👉 www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk až do 14.októbra v dvoch kategóriách:

🟢Občianske projekty – do výšky 2 000 eur, ktorých realizácia bude vo Vašich rukách.
🟡Zadania pre mestskú časť – do výšky 5 000 eur, ktorých realizácia bude prebiehať v réžii mestskej časti.

Dobré nápady môže pridať každý jeden z Vás. Podporíte tým rozvoj miesta v ktorom žijete, a to sa predsa vždy oplatí

📌 DRUHÝ ROČNÍK SÚŤAŽE O NOVÝ K-PARK SME ZAČALI VEĽMI DOBRE, MUSÍME POKRAČOVAŤ V NAŠEJ SNAHE
Dnes ste už hlasovali? Šup-šup. Aktuálne sa v súťaži o nový K-park nachádzame na 2.mieste😍. Je to našou spoločnou zásluhou, že bojujeme každý jeden deň. Chceme sa Vám poďakovať za hlasy, ktoré odovzdávate Sídlisku KVP, no zároveň Vás poprosiť, aby ste to vydržali spolu s nami a hlasovali aj naďalej. Nech si to udržíme do konca a vyhráme to pre naše deti a mládež👍.

Hlasovanie prebieha na stránke www.kauflandpark.sk až do 5.októbra

Postup je nasledovný:
🟢Hlasovanie prebieha na stránke www.kauflandpark.sk
🟢Hlasovať je potrebné za Sídlisko KVP každý jeden deň až do 5.10.2022. Opakujem, hlasuje sa každý jeden deň.
🟢Pri prvej návšteve je potrebná registrácia, pri opakovanej návšteve sa stačí už iba prihlásiť na tej istej stránke.
🟢V prípade potreby sme Vám k dispozícii aj priamo na miestnom úrade, kde registráciu urobíme za Vás a pomôžeme Vám s hlasovaním.
🟢Po prvej registrácii nám môžete poslať aj svoj email na adresu – kpark@mckvp.sk a my budeme následne hlasovať za Vás.

O pomoc som bol poprosiť aj na detskom podujatí na sídlisku Ťahanovce. Ako viete minulého roku sme im pomohli vyhrať K-park aj my. Ich K-park už stojí a vyzerá to pekne. Pevne verím, že nám našu podporu oplatia a pomôžu nám vyhrať tohto roku. Za každú podporu budeme vďační. Zároveň Ďakujem za pozvanie na akciu Marek Fedorocko a Laci Strojný – super podujatie. ✌️

📌 KANDIDÁTNE LISTINY ÚSPEŠNE PODANÉ
V predstihu, ešte minulý týždeň, sa mi úspešne podarilo podať moje kandidátne listiny. Teraz musí zasadnúť volebná komisia, aby všetky podané kandidatúry posúdila a potvrdila. V komunálnych voľbách 29.10.2022 budem teda obhajovať svoje volené funkcie ako nezávislý kandidát. Kandidovať budem na:
🆗 starostu Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP (obhajoba)
🆗 poslanca Mesta Košice za sídlisko KVP (obhajoba)
🆗 poslanca Košického samosprávneho kraja za Obvod Košice II. (prvý krát, lebo po 5 rokoch som presvedčený, že KVP si zaslúži lepšie zastúpenie v našom kraji)

Celé zoznamy kandidátov budú postupne zverejnené na webových sídlach jednotlivých úradov. Zoznam kandidátov do zastupiteľstva mesta Košice si už viete pozrieť tu (strana č.9 a 10): https://static.kosice.sk/s/473d5c170c8d71ab63ec2950c3a/show

📌 PRÁCE NA JANIGOVEJ ULICI POKRAČUJÚ
Na Janigovej ulici stále prebiehajú práce na rozšírení parkoviska, preto Vás prosíme o dodržiavanie dočasných obmedzení a pokynov zhotoviteľa. Aktuálne je dočasne uzatvorená aj bránička do areálu základnej školy, preto využite inú trasu. Rovnako Vás prosíme, aby ste v pracovných dňoch v čase od 7:00 – 18:00 neparkovali na vyznačených miestach, pretože tým bránite v posune prác. Potrebujeme Vašu súčinnosť, aby práce išli čo najrýchlejšie. Výsledkom budú nové parkovacie miesta, buďte ešte trpezliví. Už sa to pomaly črtá. Napriek množstvu problémov, ktoré sme objavili po výkopových prácach stavba napreduje a verím, že do konca mesiaca budeme finišovať. Samozrejme za predpokladu, že nás ešte niečo neprekvapí. Chcem sa však poďakovať mojim kolegom, ktorí sú na stavbe každý pracovný deň a dozerajú na realizáciu tak, ako sa to patrí. Dobrá práca, kolegovia.

📌 OBNOVA BASKETBALOVÉHO IHRISKA V DROCÁROVOM PARKU ZAČALA
Od utorka 30.augusta začali stavebné práce v Drocárovom parku. Pôvodná plocha ihriska bude rozdelená na basketbalové ihrisko a nové detské ihrisko, ktoré bude oddeľovať bezpečné oplotenie. Najväčšou novinkou bude nový povrch ihriska, vyrobený z gumového granulátu nie asfaltu. Výmenou prejdú aj basketbalové koše, opraví sa vstupná bránička a natiahnu sa nové čiary. Verím, že práce pôjdu bez problémov, nech sa čoskoro tešíte z nového ihriska. Nateraz Vás prosím, aby ste z dôvodu bezpečnosti na ihrisko nevstupovali, ako môžete vidieť, asfaltový povrch je už narušený a výkopové jamy pripravené. Upozornite hlavne svoje deti.

📌 NOVÉ OPLOTENIE NA ŠPORTOVOM IHRISKU ČORDÁKOVÁ JE UŽ OSADENÉ, PRÁCE EŠTE BUDÚ POKRAČOVAŤ
Aj keď oplotenie už je osadené, práce ešte budú pokračovať. Prosím Vás ešte o trpezlivosť. Oplotenie chceme ešte priečne spevniť, aby nám vydržalo dlhšie a bolo pevnejšie voči hrám našich ratolestí. Sociálny podnik KVP ako realizátor akcie tak pokračuje v prácach v zmysle získaného grantu od KSK v hodnote 10.000 eur.

📌 PRÁCE NA REKONŠTRUKCII TEPLOVODOV NA BAUEROVEJ ULICI SÚ UKONČENÉ
Obyvatelia Bauerovej ulice si môžu po pár týždňoch vydýchnuť. Teplovody sú zrekonštruované a práce ukončené. Dnes som bol skontrolovať zadnú stranu Bauerovej 9-17 a všetko sa zdá v poriadku. Nový asfaltový povrch dostal chodník v celej šírke. Bonusom je aj zrušenie zbytočných schodov na konci Bauerovej ulice. Opäť tak máme o bariéru menej a tešiť sa môžu imobilní i mamičky s kočíkmi.

📌 INZERCIA V NAŠEJ KVAPKE
Redakčná rada začala s prípravou septembrového čísla našej Kvapky. Dávam Vám preto do pozornosti možnosť inzercie, ktorá sa dostane do všetkých domácností na Sídlisku KVP. Je ich dokopy 8 200. Ak máte nejaký podnik alebo prevádzku na našom sídlisku a radi by ste o nej dali vedieť, je to skvelá príležitosť pre Vás. V prípade záujmu nám neváhajte napísať na ivana.palaiova@mckvp.sk a dozviete sa viac.

📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA
Podrobný prehľad prác našich zamestnancov v teréne sa dozviete začiatkom týždňa na našom oficiálnom Facebookovom profile Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom