Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2022

Vyhrali sme detské ihrisko k našej Komunitnej kaviarni. Ďakujem Vám za Vaše hlasy a podporu. Vôbec to nie je o mne, „o starostovi“, a plne si uvedomujem, že úlohou samosprávy nie sú súťaže a len ihriská. Chápem a súhlasím s Vami. Dovolím si len povedať jedno – tak, ako v každej rodine, aj my v samospráve na KVP robíme len to, čo nám financie dovolia. Osobne nemám stroj na peniaze a rád by som urobil všetko a ihneď. Vždy je to však otázkou kompromisov a rozhodnutí, čo urobíme teraz a čo o rok, o dva. S našimi poslancami niekedy vedieme aj hodinové diskusie, čo bude najväčším prínosom pre našu komunitu na KVP.

Za jedným si však stojím a tak aj 4 roky pod mojím vedením robíme! Čím viac externých prostriedkov získame mimo rozpočtu, tým viac financií nám ostane z rozpočtu na riešenie dlhodobo zanedbaných a neriešených problémov. A o tom to celé je! Za 4 roky nášho pôsobenia sme podali viac ako 50 projektov na externé financie a urobili desiatky skvelých projektov pre Vás, na ktoré by sme ináč nemali peniažky. Na externých prostriedkoch už máme skoro 800.000 eur, ktoré sme pre KVP získali. Preto nám pomôžte v našej snahe, prosím. Napríklad hlasovaním v súťažiach. O zvyšok sa postaráme my. Robíme pre Vás a posúvame KVP vpred.

Nie je to len o Drocárovom parku, aj keď sa Vám to teraz momentálne môže tak zdať. Môžem Vás však ubezpečiť, že našou snahou je rozvíjať všetky obvody nášho sídliska a veríme, že v najbližších rokoch už uvidíte aj ďalšie realizácie na ktorých sme roky pracovali.

V 1.obvode samozrejme rozvíjame Drocárov park, lebo vidíme jeho neskutočný potenciál. Riešime však aj náš Senior dom, či komplexnú revitalizáciu námestia pred OC Jednota.

V 2.obvode máme projekt nového trhoviska, ktorý by sme chceli realizovať v roku 2023 spoločne s investorom v celkovej investícii cca.450.000€. Vnútroblok Jasuschova-Bauerova a jeho celková obnova už je schválený a na prelome rokov bude realizovaný. Celková investícia 550.000€ s DPH a komplet obnova zelene, doplnenie ihrísk a obnova športovísk. Drocárov park určite potom bude len závidieť.

V 3. obvode vyrastú nové ihriská na Janigovej, obnoví sa chodník a cesta pri futbalovom ihrisku, už teraz meníme pletivo na športovom ihrisku pred školami. Vnútroblok Hemerkova – Húskova je podaný na EÚ fondy a čakáme na vyjadrenie. V prípade, že bude schválený, tak realizácia 2023-2024 v celkovej hodnote 850.000€. Najmodernejšie prvky, detské ihriská a komplet vymenené športoviská na sídlisku. Zároveň finalizujeme projekt rekonštrukcie fontány a námestia. Po získaní stavebného povolenia podávame na EÚ fondy. Je to náš najväčší a najkomplexnejší projekt na ktorom pracuje tím ľudí 3 a pol roka. Celková investícia do tohto verejného priestoru bude na úrovni 3,5 mil.€.

4.obvod – umiestnené tam bolo Žihadielko. Vtedy sme tiež čítali komentáre typu, že “všetko len tam dávame”. Nové detské ihrisko, OCTAGO minifutbal, či farebné basketbalové ihrisko na Cottbuskej ulici. Čakáme na obnovu atletického oválu a športoviska na Starozagorskej, ktorú už malo začať mesto Košice. Celková investícia skoro 600.000€. Zároveň projektujeme skatepark pod mostom pri Tenise. Momentálne prebieha územné a následne stavebné konanie. Ide o veľký projekt a bude to najlepší skatepark široko-ďaleko.

To sú len “väčšie investície” nad 10.000€, ktoré som vymenoval a sú už pripravené na realizáciu alebo čakajú na financovanie. Menšie úpravy a obnovy som radšej ani nerozpisoval. Verím, že keď si to prečítate a zvážite, uvedomíte si, že to nie je len o Drocárovom parku, ale o systematickej práci v prospech sídliska, ktorá po rokoch prináša svoje výsledky. KVP sme posunuli vpred a posunieme ho vpred ešte viac, ak nám dáte tú šancu a kladné vysvedčenie v najbližších komunálnych voľbách – 29.októbra 2022. Bude dobre. Vieme, čo robíme, vieme ako na to a robíme to úprimne pre Vás.👍🏼

🆕KOŠICKÁ STRANA: Pokračujeme v zbere podpisov aj naďalej, kým nedosiahneme potrebných 10.000+ podpisov. Veľmi pekne Ďakujem každému, kto mi pomohol a doniesol podpisové hárky do schránky. Je to veľká pomoc a teší ma, že každý jeden deň niekto pomôže. Ak nás chcete podporiť, podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf
😉👍

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Začnú práce na rekonštrukcii basketbalového ihriska v Drocárovom parku.
🎯AD2: Pokračujú práce na obnove oplotenia na ihrisku Čordákova – Zombova.
🎯AD3: Pokračujú stavebné práce na rozšírení parkovacích miest na Janigovej ulici. Prosím, uvoľnite nám priestor a neparkujte kade-tade. Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii Triedy KVP a už môžete jazdiť po novom asfalte. Dodržujte prosím pri rekonštrukcii predpísanú rýchlosť – 30km/hod.✌️

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 ZAČAL SA DRUHÝ ROČNÍK SÚŤAŽE O NOVÝ K-PARK
Na stránke www.kauflandpark.sk už od štvrtka beží druhý ročník súťaže o nový športovo-oddychový areál K-park a my musíme poriadne bojovať každý jeden deň, aby sa nám to tentoraz podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Pomôžte nám, nech majú deti na sídlisku KVP radosť.

Postup je nasledovný:
🟢Hlasovanie prebieha na stránke www.kauflandpark.sk
🟢Hlasovať je potrebné za Sídlisko KVP každý jeden deň až do 5.10.2022. Opakujem, hlasuje sa každý jeden deň.
🟢Pri prvej návšteve je potrebná registrácia, pri opakovanej návšteve sa stačí už iba prihlásiť na tej istej stránke.
🟢V prípade potreby sme Vám k dispozícii aj priamo na miestnom úrade, kde registráciu urobíme za Vás a pomôžeme Vám s hlasovaním.
🟢Po prvej registrácii nám môžete poslať aj svoj email na adresu – kpark@mckvp.sk a my budeme následne hlasovať za Vás.

Začiatkom roka nám výhra ušla veľmi tesne, teraz to musíme spoločne zvládnuť. Prosím, pomôžte nám. Zaberie Vám to pár minút, postup nájdete aj v našej videoreportáži tu – https://fb.watch/fbhL6-OMDF/ Hlasujte. Zdieľajte. Bojujte spolu s nami.

📌 FREESTYLE BMX SLOVENSKÝ POHÁR
Parádne športové výkony predviedli chalani v Dirtparku na Drábovej ulici v rámci 4.kola Slovenského pohára Freestyle BMX. Vidieť naživo “umenie vo vzduchu” od profesionálnych jazdcov bol ozaj výnimočný zážitok. Teší ma, že sme ako mestská časť aj tento rok podporili toto podujatie. Športové aktivity majú na našom sídlisku zelenú a pod mojim vedením sa ich budeme usilovať rozvíjať aj naďalej. Gratulujem víťazom a ďakujem všetkým zúčastneným za super akciu.

📌 ČAKÁ NÁS OBNOVA BASKETBALOVÉHO IHRISKA V DROCÁROVOM PARKU
Od utorka 30.augusta bude v Drocárovom parku opäť rušno, tak zbystrite svoju pozornosť. Na basketbalovom ihrisku sa začnú stavebné práce. Pôvodná plocha ihriska bude rozdelená na basketbalové ihrisko a nové detské ihrisko, ktoré bude oddeľovať bezpečné oplotenie. Najväčšou novinkou bude nový povrch ihriska, vyrobený z gumového granulátu nie asfaltu. Opäť myslíme na ekologické riešenia, od ktorých očakávame vyššiu funkčnosť, trvácnosť a lepšiu odolnosť voči počasiu. Výmenou prejdú aj basketbalové koše, opraví sa vstupná bránička a natiahnu sa nové čiary. Verím, že práce pôjdu bez problémov, nech sa čoskoro tešíte z nového ihriska. Nateraz Vás prosím, aby ste z dôvodu bezpečnosti na ihrisko nevstupovali.

📌 INZERCIA V NAŠEJ KVAPKE
Pomaly ale isto začína Redakčná rada s prípravou septembrového čísla našej Kvapky. Dávam Vám preto do pozornosti možnosť inzercie, ktorá sa dostane do všetkých domácností na Sídlisku KVP. Je ich dokopy 8 200. Ak máte nejaký podnik alebo prevádzku na našom sídlisku a radi by ste o nej dali vedieť, je to skvelá príležitosť pre Vás. V prípade záujmu nám neváhajte napísať na ivana.palaiova@mckvp.sk a dozviete sa viac.

📌 PRÁCE NA JANIGOVEJ ULICI POKRAČUJÚ
Na Janigovej ulici stále prebiehajú práce na rozšírení parkoviska, preto Vás prosíme o dodržiavanie dočasných obmedzení a pokynov zhotoviteľa. Aktuálne je dočasne uzatvorená aj bránička do areálu základnej školy, preto využite inú trasu. Rovnako Vás prosíme, aby ste v pracovných dňoch v čase od 7:00 – 18:00 neparkovali na vyznačených miestach, pretože tým bránite v posune prác. Potrebujeme Vašu súčinnosť, aby práce išli čo najrýchlejšie. Výsledkom budú nové parkovacie miesta, buďte ešte trpezliví.

📌 PODÁVANIE KANDIDÁTNYCH LISTÍN
Pripomínam, že kandidátne listiny pre voľby starostu mestskej časti a voľby do miestneho zastupiteľstva je možné podať u nás na miestnom úrade do 30.augusta 2022. Odovzdať je ich možné v pracovných dňoch počas úradných hodín v kancelárii č. dverí 14 na 2.poschodí u pani Timkovej. Termín a presný čas odovzdania kandidátnych listín odporúčame s ňou vopred dohodnúť telefonicky alebo emailom.
📞055/7890634, 0910 125 263
✍️jana.timkova@mckvp.sk
Dajte si pripomienku, ak plánujete kandidovať, termín sa blíži ku koncu.

📌 ČISTOTA A ÚDRŽBA
Tieto dni nás zamestnáva najmä starostlivosť o zeleň, polievanie stromov, strihanie kríkov, či čistenie našich pieskovísk. Podrobnejší prehľad prác našich zamestnancov v teréne sa dozviete začiatkom týždňa na našom oficiálnom Facebookovom profile Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom