Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 38/2022

Tak a máme to už skoro za sebou. Štyri roky zbehli veľmi rýchlo a my na KVP sme tento týždeň zasadali už posledný krát. Spolu sme zasadali oficiálne 32x a k tomu je potrebné prirátať všetky zasadnutia komisií a neformálne stretnutia. Na konci sa patrí bilancovať a poďakovať, to sa aj stalo. Naše posledné zastupiteľstvo sa nieslo v slávnostnej, dôstojnej a priateľskej atmosfére. Vo štvrtok sme spoločne s poslancami a zamestnancami Miestneho úradu aj posedeli. Veľmi ma potešila aj torta, ktorú mi zamestnanci darovali.

Ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhali posúvať naše sídlisko vpred. Som plný vízií, nápadov, chuti a energie, preto hovorím: „Poďme spolu ďalej!“

VOĽBY 2022: BOL SOM ÚSPEŠNE REGISTROVANÝ AKO NEZÁVISLÝ KANDIDÁT:
🔵 za starostu KVP – č.1
🔵 mesto Košice (poslanec) – č.11
🔵 krajské zastupiteľstvo (poslanec) – č.30

Pod týmito číslami a písmenom L ako Lörinc nájdete na hlasovacích lístkoch moju maličkosť. 👍

🆕KOŠICKÁ STRANA: Pokračujeme v zbere podpisov aj naďalej, kým nedosiahneme potrebných 10.000+ podpisov. Chcem Vás požiadať, aby ste nám pomohli! Potrebujeme aj od Vás 10 podpisov, nech to dotiahneme do úspešného konca. Dajte podpísať rodine, kamarátom, v práci a napíšte mi alebo doneste domov do schránky. Podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V stredu nás čaká športová olympiáda našich seniorov v Drocárovom parku. Vidíme sa tam.✌️
🎯AD2: Už aj na Čordákovej ulici nájdete nový spomaľovací vankúš, ktorý sme osadili z dôvodu zvýšenia bezpečnosti chodcov.
Finančné prostriedky na realizáciu spomaľovacích vankúšov na Sídlisku KVP sme získali z Nadačného fondu Slovenských elektrární, ktorý spravuje Nadácia PONTIS.😉
🎯AD3: Tento týždeň sme odstraňovali suché stromy na KVP. Ak ste nás teda videli píliť vedzte, že strom bol už mŕtvy a museli sme ho odstrániť kvôli bezpečnosti. Náhradná výsadba samozrejme bude a túto jeseň na KVP pribudne 500+ nových stromov.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 PRÁCE V DROCÁROVOM PARKU POKRAČUJÚ
Práce na revitalizácii basketbalového ihriska v Drocárovom parku pokračujú. Za uplynulé dni sa pripravili jamy na osadenie stĺpov na basketbalové koše ako aj na nové oplotenie. Postupne dôjde aj k výmene povrchu, ktorý bude po novom z gumového granulátu nie asfaltu.

Pôvodná plocha ihriska bude po novom rozdelená na basketbalové ihrisko a detské ihrisko, s výstavbou ktorého by sa v prípade priaznivého počasia malo začať začiatkom týždňa. Dúfame, že nám počasie naozaj vydrží. Vďaka za trpezlivosť, výsledkom budú moderné ihriská pre naše deti a mládež.

📌 NA JANIGOVEJ BUDEME EŠTE POTREBOVAŤ VAŠU SÚČINNOSŤ
Daždivé počasie ovplyvnilo práce na rozšírení parkoviska na Janigovej ulici. Stihli sme položiť a zhutniť stabilizačný podklad v miestach, kde sa bude realizovať nová asfaltová cesta. Vyfrézovali a odstránili sme asfalt z existujúcej plochy, kde vzniknú nové zelené ostrovčeky medzi parkovacími miestami a osadili sme tam obrubníky. Pri dobrom počasí (…a počasie bude teraz rozhodujúce!) budeme už v najbližších dňoch asfaltovať, čo si vyžiada aj Vašu súčinnosť v čase od 7:00 – 18:00 hod. Budeme Vás informovať, buďte však pripravení na to, že k dokončeniu prác bude Vaša spolupráca s odparkovaním vozidiel zo staveniska nevyhnutná. Ideme do finále, prosím, vydržte to.

📌 DISKUSIA V TABAČKE BOLA PRÍJEMNÁ
V stredu sa v Tabačka Kulturfabrik uskutočnila diskusia na tému klimatická zmena. Ide o jednu z troch diskusií z formátu Tabačka Talk v rámci ktorých diskutujú pozvaní hostia na témy ako sú verejný priestor, kultúra, klíma. Z diskusie bude k dispozícii aj podcast, ktorý si neskôr viete vypočuť. Ďakujem veľmi pekne organizátorom za pozvanie a za priestor vyjadriť svoj názor a informovať o tom, čo na KVP-čku robíme. V príjemnej spoločnosti mojich spolu diskutujúcich dám a publika som sa cítil naozaj dobre. Takýto formát mi tu chýbal celé 4 roky. Už sa nediskutuje, názory sa nekonfrontujú vzájomne a volič tak veľakrát nemá šancu zažiť a vidieť svojho voleného zástupcu, či kandidáta. Chýba to v Košiciach ako soľ.

📌 ZBIERKA ŠATSTVA SA KONALA V PIATOK
Naša tradičná zbierka šatstva priniesla opäť krásny výsledok v počte vyzbieraných vriec. Chcem sa Vám preto úprimne poďakovať za všetky veci, ktoré ste priniesli a my ich môžeme odovzdať ďalej na charitatívne účely. Vždy je to pekná vizitka toho, ako sa vieme pre dobrú vec spojiť. Idú chladnejšie dni, vedzte, že tí ľudia Vám za to budú vďační. Celkové čísla zo zbierky sa dozviete zajtra na oficiálnej FB stránke mestskej časti.

📌 POSLEDNÉ ZASTUPITEĽSTVO V TOMTO VOLEBNOM OBDOBÍ
Vo štvrtok sa konalo 32.zasadnutie miestneho zastupiteľstva našej mestskej časti, ktoré bolo zároveň posledným v tomto volebnom období. Sprevádzala ho samozrejme aj bilancia za uplynulé 4 roky, a ja môžem iba zopakovať to, čo som povedal aj osobne. Ďakujem všetkým poslancom za konštruktívnu spoluprácu a za to, že podporili dobré veci, vďaka ktorým sme mohli na KVP realizovať množstvo investícii v prospech obyvateľov. Nebolo to vždy jednoduché, ale som rád, že sme našli kompromis. Vážim si to. Ak si chcete pozrieť posledné rokovanie, nájdete ho tu – https://fb.watch/fM4pdYulyx/

📌 TANEČNÉ POPOLUDNIE DOPADLO VÝBORNE
Priznám sa, že kvôli pracovným povinnostiam som nestihol osobne prísť na tanečné popoludnie do denného centra. Čo je ale skvelé je fakt, že som sa mohol spoľahnúť na mojich kolegov z úradu, poslancov ale najmä na môjho zástupcu Romana Matoušeka. Celé dopoludnie strávil aj on v kuchyni a chystal pre našich seniorov chutné pohostenie. Darmo, toto je jednoducho jeho parketa, v ktorej sa vyzná a ja si to cením. Možno pre niekoho maličkosť, no vedzte, že o tom to je. Vedieť sa spoľahnúť a vidieť ten výsledok v podobe spokojných ľudí. Verím, že tí, ktorí ste tam boli, užili ste si to. Za spríjemnenie akcie patrí vďaka aj tanečnej skupine Lady Line.

📌 ZAPOJTE SA DO PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU
KVP-čkári, neváhajte sa zapojiť do nášho participatívneho rozpočtu. Práve teraz je ten ideálny čas, preto využite túto možnosť prostredníctvom stránky www.sidliskokvp.hlasobcanov.sk a pridajte svoj nápad. Urobiť tak môžete do 14.októbra v dvoch kategóriách. Občianske projekty do 2.000 eur a zadania pre MČ do 5.000 eur. V prípade, ak potrebujete poradiť neváhajte nám napísať.

📌 BOJUJEME ZA NOVÝ K-PARK
Súťaž o nový K-park sa pomaly ale isto blíži do finále. Chcem Vás preto poprosiť, aby sme vydržali až do konca a posielali hlasy za Sídlisko KVP aj naďalej. Hlasujeme každý deň, až do 05.10.2022. Držíme sa stále na 2.mieste, nech to tak aj ostane. Hlasovanie Vám zaberie naozaj pár minút na stránke www.kauflandpark.sk

📌 486 STROMOV PRIBUDNE NA KVP UŽ TÚTO JESEŇ
Vďaka projektu rekonštrukcie Slaneckej cesty na Jazere naše sídlisko (podobne ako iné sídliská) získa 486 nových stromov, ktoré budú vysadené v 3 lokalitách:
1️⃣ Povrazová (medzi Dénešovou a Myslavou)
2️⃣ Jasuschova (medzi Jasuschova a Moskovská)
3️⃣ Jána Pavla II. (medzi kláštorom a OS Povrazy)

V 2 lokalitách sa budeme snažiť postupne z územia vytvárať nové parky a oddychové zóny pre Vás. Zamestnanci mesta Košice nás na stretnutí informovali, že zmluva s vybranou firmou už je podpísaná a sadiť by sa malo začať v II. polovici mesiaca Október. Budem bližšie informovať, keď sa dátumy upresnia. Verím, že všetko pôjde podľa plánu, stromy sa uchytia a budú rásť na našom sídlisku dlhé roky. Úprimne sa z toho teším.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši aktivační pracovníci ako aj zamestnanci sociálneho podniku pracovali v uplynulých dňoch na tom, aby bolo naše sídlisko krajšie a čistejšie. Už zajtra večer si v našom pravidelnom fotoreporte budete môcť detailnejšie pozrieť výsledky ich práce.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom