Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 41/2022

Našli ste vo svojich schránkach naše noviny? Moje starostovské noviny? Dajte mi prosím vedieť. Stálo ma to množstvo námahy, aby som Vám doručil aktuálne informácie, ale myslím, že stoja za Vaše prečítanie. Budete v obraze a informovaní priamo z prvej ruky.

Ak Vám to nepostačuje a chcete sa stretnúť osobne, som k dispozícii v uliciach alebo na neformálnom stretnutí v Komunitnej kaviarni, ktoré bude v utorok. Každopádne ideme ďalej a napriek zjavnej nervozite niektorých „kandidátov“, s mojím tímom pokračujeme v tom, aby sme každým dňom posúvali sídlisko KVP vpred. Zvládneme to a už o 2 týždne vy rozhodnete, kto nás bude zastupovať.

VOĽBY 2022: AKO NEZÁVISLÝ KANDIDÁT KANDIDUJEM:
🔵 za starostu KVP – č.1
🔵 mesto Košice (poslanec) – č.11
🔵 krajské zastupiteľstvo (poslanec) – č.30

Pod týmito číslami a písmenom L ako Lörinc nájdete na hlasovacích lístkoch moju maličkosť. 👍

🆕KOŠICKÁ STRANA: Pokračujeme v zbere podpisov aj naďalej, kým nedosiahneme potrebných 10.000+ podpisov. Chcem Vás požiadať, aby ste nám pomohli! Potrebujeme aj od Vás 10 podpisov, nech to dotiahneme do úspešného konca. Dajte podpísať rodine, kamarátom, v práci a napíšte mi alebo doneste domov do schránky.

Podpisové listiny si môžete stiahnuť tu: https://kosickastrana.sk/wp-content/uploads/2022/06/podpisovy-harok-kosicka-strana.pdf
Upútavku na naše prvé noviny si viete pozrieť tu: https://fb.watch/gbZuwyNs9j/

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V utorok 18.10. sa so mnou viete stretnúť osobne v Komunitnej kaviarni v čase od 17:00 – 19:00.✌️
🎯AD2: Vo svojich schránkach ste tento týždeň mohli nájsť noviny Košická strana a takisto moje starostovské noviny. Čítali ste?😉
🎯AD3: Vo štvrtok 20.10. prebehne na našom sídlisku osadenie 4 nových defibrilátorov spojené s ukážkou poskytnutia prvej pomoci. Sledujte a nepremeškajte.

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 BILANCOVALI SME UPLYNULÉ ŠTYRI ROKY
Štyri roky vo funkcii starostu som sa rozhodol bilancovať verejne. Odpočet práce si mohol prísť do zasadačky miestneho úradu vypočuť ktokoľvek, a to v rámci participatívneho stretnutia Spoločný plán. Ak ste to nestihli, nevadí, vo svojich schránkach by ste už mali mať moje starostovské noviny, kde nájdete zhrnutie toho, čo sa nám v tomto volebnom období podarilo, čo nevyšlo úplne podľa predstáv ale aj to, ako osobne vnímam funkciu starostu. Ďakujem všetkým, ktorí sa zaujímate o verejné dianie a rovnako za podporu, ktorú od Vás dostávam. Vážim si to.

📌 ČAKÁ NÁS VÝSADBA STOVIEK STROMOV
Už tento týždeň sa na našom sídlisku začne s výsadbou 468 stromov v rámci náhradnej výsadby za výrub na Slaneckej ceste. Nové stromy pribudnú v troch lokalitách. Sadenie stromov bude prebiehať až do konca roka, v závislosti od počasia. Jednou z lokalít je aj venčovisko na Jasuschovej ulici, ktoré bude do konca októbra pre verejnosť zatvorené. Upozorňujem, že na venčovisku sú už osadené drevené koly, preto buďte opatrní so svojim psíkom a dávajte pozor. Investorom výsadby je mesto Košice. KVP bude opäť o čosi zelenšie, mám z toho radosť.

📌 VOLEBNÁ KVAPKA VO VAŠICH SCHRÁNKACH
Viem, že Vaše schránky sú teraz zaplnené rôznymi predvolebnými letákmi, no nájdete v nich aj špeciálne volebné vydanie našej KVaPky. Prosím, venujte tomuto číslu pár minút svojho času, nájdete tam prehľadné zoznamy kandidátov, ktorých budete môcť voliť na Sídlisku KVP, ale aj ako zástupcov do mesta Košice a Košického samosprávneho kraja. Zároveň tam nájdete postup o tom, ako voliť, kedy bude Váš hlas neplatný, a kde na KVP nájdete volebné miestnosti. Verím, že tieto informácie budú pre Vás užitočné. Voľby nás čakajú už o dva týždne v sobotu – 29.októbra.

📌 PROJEKTY DO PARTICIPATÍVNEHO ROZPOČTU SÚ PODANÉ
Podávanie projektov v rámci tretieho ročníka participatívneho rozpočtu je ukončené. V priebehu nadchádzajúceho týždňa Vás budeme informovať koľko inovatívnych nápadov na zlepšenie života v našej mestskej časti sme od Vás zaevidovali. Každopádne, tí, ktorí ste sa zapojili, teším sa, že ste aktívni v rámci procesov, vďaka ktorým viete aj Vy rozhodovať o tom, kam poputujú peniaze z rozpočtu MČ. Po kontrole podaných projektov, zasadne hodnotiaca komisia, ktorá rozhodne o tom, ktoré z nich postúpia do verejného hlasovania. To nás čaká v druhej polovici novembra.

📌 PRÁCE NA IHRISKÁCH V DROCÁROVOM PARKU IDÚ DO FINÁLE
Pomaly ale isto finišujeme s prácami na výstavbe detského a basketbalového ihriska v Drocárovom parku. Chce to ešte pár dni, nech dokončíme všetko, čo treba a doladíme posledné detaily. Ak nám počasie vydrží, predpokladám, že do konca týždňa bude hotovo. Buďte ešte trošku trpezliví a sledujte naše komunikačné kanály, budeme priebežne informovať. Máte sa na čo tešiť!

📌 OLYMPIÁDA SENIOROV DOPADLA NA VÝBORNÚ
Žiť aktívne sa neráta vekom. Svoje o tom vedia aj naši seniori, ktorí si prišli zašportovať na našu olympiádu a predviedli opäť obdivuhodné výkony. Atmosféra bola ako vždy skvelá a ja verím, že ste si to užili rovnako ako my. Som rád, že sme po vyhodnotení jednotlivých disciplín stihli aj osobne porozprávať a verím, že sa čoskoro vidíme znovu. Držte sa.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši aktivační pracovníci ako aj zamestnanci sociálneho podniku pracovali v uplynulých dňoch na tom, aby bolo naše sídlisko krajšie a čistejšie. Už zajtra večer si v našom pravidelnom fotoreporte budete môcť detailnejšie pozrieť výsledky ich práce.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 47/2022

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere. K prvej adventnej nedele tradične patrí otváranie prvého okienka adventného kalendára, ktorý deťom aj dospelým spríjemňuje čakanie na

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 44/2022

Najkrajšie obdobie roka je tu. Jeseň hraje všetkými farbami a ja ako starosta viem, že nás čaká dokončenie všetkých stavebných prác a hrabanie lístia. To

Zaujal ťa článok a máš otázku?