Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 49/2022

To bol ale týždeň! V pondelok doobeda zasadala Rada starostov. Poobede som bol v Michalovciach na udeľovaní ocenení Srdce na dlani pre šikovných dobrovoľníkov z nášho kraja. V utorok sme spoločne s predsedom KSK Rasťom Trnkom rozsvecovali vianočný stromček a otvárali vianočné trhy pred budovou KSK. V stredu som sa doobeda zúčastnil konferencie IT Valley s názvom Región budúcnosti – budúcnosť regiónu, kde som mal tú česť vystúpiť ako jeden zo spíkrov. Následne som spoločne s kolegami cestoval do Bratislavy na služobnú cestu kvôli sídlisku KVP. Potrebovali sme načerpať pár skúseností a nápadov, ako sa posunúť v niektorých témach, ktoré Vám budeme komunikovať už začiatkom budúceho roka. Dnes sme s Rasťom Trnkom rozsvecovali tretiu sviečku na adventnom venci. Záverom roka to vždy býva ešte dostatočne koncentrované stretnutiami, lebo zvyknú zasadať koncoročné zastupiteľstvá, ale vo vzduchu už cítiť záver roka. Verím, že príde aj zaslúžený oddych, lebo ani dnes nebol pokoj kvôli počasiu.

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V stredu budem na Hlavnej ulici čapovať Vianočný punč v primátorskom stánku. Výber z predaja punču pôjde na charitatívne účely. Prídete ma pozrieť?
🎯AD2: Vo štvrtok rokuje Mestské zastupiteľstvo mesta Košice.
🎯AD3: V piatok od 15:00 Vás všetkých čakám na podujatí Vianoce na KVP. Bude to vydarená akcia. 😉☝🏼

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 ZIMNÁ ÚDRŽBA DNES DALA ZABRAŤ, POPRAVDE NIE SOM SPOKOJNÝ
Dnes prišiel ten deň, kedy udrela poriadna snehová nádielka aj na naše sídlisko. Ako sme Vás informovali, našich pracovníkov sme mali v teréne od skorého rána. Napriek tomu sme nedokázali dostať situáciu na uspokojivú úroveň. Dnes som bol skontrolovať situáciu na sídlisku osobne 3x a nie som spokojný s tým, čo som videl. Musíme to zlepšiť, takto si to teda nepredstavujem. Hlavné ťahy má na starosti mesto Košice prostredníctvom firmy Kosit a.s. a tak neskorý zásah som ešte nezažil. Veľmi zlé rovnako, veľmi zlé. Prosím buďte opatrní, ak sa chystáte vonku a zároveň trpezliví. Budeme sa snažiť zlepšiť naše služby tak, aby sme to dostali pod kontrolu, dnes bol zlý deň.

📌 VIANOCE NA KVP UŽ TENTO PIATOK
Pomaly ale isto sa blíži naše obľúbené vianočné podujatie na KVP, ktoré odštartujeme spoločne v piatok (16.12.) o 15:00 hod. pri fontáne. Osobne sa už veľmi teším na tú čarovnú atmosféru, po dvoch pandemických rokoch o to viac. Stretnúť ma budete môcť spolu s poslancami v stánku s kapustnicou alebo punčom. Čakajú nás hudobné a tanečné vystúpenia ale aj headliner celého podujatia, ktorým bude tento raz Mafia Corner. Verím, že si to poriadne užijeme. Pozvite svojich známych a priateľov a príďte s nami odštartovať najkrajšie sviatky v roku.

📌 POSLEDNÁ TOHTOROČNÁ ZBIERKA ŠATSTVA PREBEHLA V PORIADKU
Aj napriek nepriaznivému počasiu sme v rámci piatkovej zbierky šatstva vyzbierali neuveriteľných 250 vriec. Všetky vyzbierané veci poputujú ako obvykle na charitatívne účely. Ďakujem všetkým, ktorí ste prispeli, aj vďaka Vám bude mať niekto krajšie sviatky. Vďaka aj kolegom poslancom Milanovi Pachovi a Mariánovi Horenskému, ktorí so zbierkou pomohli. V prípade, že ste to v piatok nestihli a stále máte doma nepotrebné oblečenie, po dohode na telefónnom čísle 055/789 07 40 to viete ešte priniesť na miestny úrad začiatkom týždňa.

📌 CHARITY BUS BUDE NA SÍDLISKU UŽ ZAJTRA
Už zajtra – v pondelok 12.12.2022 bude na našom sídlisku pristavený Charity Bus. Nájdete ho na parkovisku pri kostole v čase od 16:30-18:30 hod. Priniesť môžete hygienické potreby, drogériu či trvanlivé potraviny. Ide o zbierku Dopravného podniku mesta Košice, z ktorej výťažok poputuje pre Arcidiecéznu charitu. Ak Vám to situácia umožňuje podporte túto dobročinnú akciu. Ďakujem.

📌 BLAHOŽELÁM VŠETKÝM NAŠIM JUBILANTOM
Životné jubileá sú dôležitým medzníkom každého jedného z nás. Na KVP je zvykom, že oslávencom sa snažíme osobne zagratulovať. Inak tomu nebolo ani uplynulý týždeň, kedy sme pre nich zorganizovali slávnostné popoludnie v dennom centre. Ďakujem poslankyni Ivke Adamčíkovej, ktorá ma na tomto podujatí dôstojne zastúpila a rovnako poslancom, ktorí prišli pomôcť, keď ja som nemohol. Je v našom záujme túto milú tradíciu uchovávať aj naďalej.

📌 OZNAM: FUNGOVANIE ÚRADU POČAS SVIATKOV
Vzhľadom na prichádzajúce vianočné obdobie Vás chcem vopred informovať, ako bude fungovať náš miestny úrad. Svoje záležitosti si budete môcť vybaviť do štvrtka 22.12.2022. V termíne od 23.12 – 31.12. bude úrad zatvorený. Informácia bude zverejnená aj na našom webe a nájdete ju aj v novom čísle nášho občasníka KVaPka. Ďakujeme za pochopenie, plne k dispozícii budeme opäť od 2.januára.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši aktivační pracovníci ako aj zamestnanci sociálneho podniku pracovali v uplynulých dňoch na tom, aby bolo naše sídlisko krajšie a čistejšie. Už zajtra večer si v našom pravidelnom fotoreporte budete môcť detailnejšie pozrieť výsledky ich práce.

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom