Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 08/2020

Včera som síce nestihol publikovať, ale nezabudol som na náš „weekly executive summary“ alebo „čo týždeň starostu dal? Tento týždeň by som nazval taký pocitový. Miešajú sa vo mne konkrétne 3 pocity:
 
1️⃣ RADOSŤ z úspechu, ktorý sa podaril najmä vďaka spoločnému postupu a skvelým ľuďom, ktorí sú ochotní pomáhať nezištne. Palec hore, ste skvelí ľudkovia.??? Sídlisko ŤAHANOVCE a sídlisko NAD JAZEROM tohto roku vyhrali pre Košice 2 nové detské ihriská – ŽIHADIELKO! To bude detskej radosti. Blahoželám starostom k úspechu!
 
P.S.: Ďakujem špeciálne komunite KVP-čkárov za to, že sme dodržali svoje slovo z minulého roku a spoločne sme podporovali sídlisko Ťahanovce. Dobrá práca ľudia???
 
2️⃣ NÁDEJ po sobotňajších parlamentných voľbách. Nebude to ľahké a výsledky neprídu hneď. Mám však nádej, že to môže byť lepšie ako počas posledných 12-tich rokov vlády SMER-SD. Dúfam, že hnutie OĽaNO dokáže zvládnuť transformáciu z opozičnej politiky na politiku štátnickú, tvorivú, v prospech nás všetkých. Prajem veľa síl a dobrých rozhodnutí.?☝️
 
P.S.: Sobota nebola náročný deň len pre kandidátov, ale aj pre všetkých, ktorí sa podieľali na ich príprave. Od vyhotovenia všetkých podkladov, volebných miestností až po približne 20-hodinovú koncentráciu členov volebných komisií. Môžem ale povedať, že na KVP sme to zvládli na jedničku. Som na Vás hrdý a ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podieľali. Klobúk dole.?
 
Presné výsledky nájdete tu – https://volbysr.sk/sk/data02.html.
 
3️⃣ ODHODLANIE spraviť maximum preto, aby som pomohol zachrániť život malého Alexa z KVP. Iba život, ktorý žijeme pre druhých má reálnu cenu a preto som sa rozhodol naplno zapojiť do fundraisingovej kampane pre malého SMA bojovníka.
 
Alex potrebuje najdrahší liek na svete. Tento liek mu musí byť podaný do 24 mesiacov života. Virtuálne lajky a zdieľania tu nepomôžu. Spoločne ale vieme reálne pomôcť. Alexovi ostáva 90 dní, ale vyzbieral už viac ako polmilióna eur❗️
 
Prispejte na Alexov transparentný účet a spoločne môžeme zachrániť život malému dieťaťu. Klikni a prispej tu: https://www.konajme.sk/sk
 
P.S.: Viac info o osude malého bojovníka nájdete na www.alexsmabojovnik.sk
 
ČO SA UDIALO UPLYNULÝ TÝŽDEŇ
? ROKOVANIE MIESTNEHO ZASTUPITEĽSTVA:
Uplynulý týždeň bol z hľadiska ďalšieho posunu našej mestskej časti zásadný. Poslanci na rokovaní zastupiteľstva schválili ROZPOČET, a my teda môžeme začať realizovať naše tohtoročné smelé plány!
Naše ? Témy sú: doprava, športoviská a ekologické opatrenia, na ktoré sme vyčlenili najviac peňazí. Výsledky chceme priniesť aj v iných veciach.?
Okrem iného poslanci odobrili aj pravidlá participatívneho rozpočtu. Už teraz sa tešíme na to, s akými nápadmi na komunitné projekty prídete, pretože práve VY budete môcť určovať, kam peniaze MČ pôjdu, na aké projekty?
?Po prvýkrát ste mohli sledovať zasadnutie zastupiteľstva aj cez online prenos na facebooku, čo malo pozitívne ohlasy. Aj preto v tom budeme pokračovať. Musíme ešte vychytať muchy.
 
✍️ Bližšie informácie o témach a výsledkoch rokovania nájdete na: https://www.facebook.com/301381729988014/posts/2614821625310668/?d=n
? SENIOR DOM MÁME OPÄŤ POD KONTROLOU:
Keďže nájomca svoj záväzok o výstavbe Senior domu nesplnil, areál bývalej škôlky v Drocárovom parku sme po siedmich rokoch prevzali za účasti polície a právneho zástupcu.
Urobili sme tak ďalší krok k tomu, aby sme priestory mohli dokončiť a aby slúžili na poskytovanie sociálnych služieb.
 
Všetky aktuálne informácie a video z priestorov nájdete tu – https://www.facebook.com/301381729988014/posts/2612060548920109/?vh=e&d=n.
? LEKÁRSKA PREDNÁŠKA:
Pre seniorov z denného centra sme tentoraz pripravili odbornú prednášku z oblasti traumatológie. Lekár Ladislav Morvay z Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice im porozprával o prevencii ale aj liečbe. Nechýbali ani otázky zo strany našich seniorov, už najbližšie s nimi budeme diskutovať o alergiách, ktoré nás trápia najmä v jarných mesiacoch.??‍⚕️
? VEREJNÉ KORČUĽOVANIE:
V zdravom tele zdravý duch. Soboty počas tejto zimnej sezóny sme sa vám snažili oživiť možnosťou zakorčuľovať si v Aréne Sršňov v čase od 15:00-16:00 hod. zdarma.
Včera vás prišlo 160. Korčuľovanie bude možné aj najbližšiu sobotu – http://www.mckvp.sk/obcan/1000403/. Príďte!
 
? ZIMNÁ ÚDRŽBA:
Aj keď sa zdalo, že prišla jar, sneh nás neprekvapil. Predpovede počasia neustále sledujeme a tomu prispôsobujeme aj nasadenie nášho „zimnému“ tímu. Naši pracovníci boli spolu s mechanizmami v teréne. Zatiaľ to vyzerá tak, že nasneží aj vo štvrtok. Sme pripravení.?
 
ČO NÁS ČAKÁ TENTO TÝŽDEŇ?
? porady s vedúcimi oddelení
? „F2F“ stretnutia s každým jedným zamestnancom MČ
? pracovné rokovania s odborníkmi v rôznych oblastiach
? stretnutia s obyvateľmi
 
Ak sa chcete so mnou stretnúť, napíšte mi na mail – starosta@mckvp.sk alebo zavolajte na náš sekretariát a dohodnite si termín, ktorý vyhovuje VÁM.
 
Môj program sa prispôsobí. Pokúsim sa nájsť si čas prebrať s Vami to, čo Vás trápi. Zaujíma ma to, svoju prácu nekončím zatvorením dverí v kancelárií ani stránkových hodín. Som starosta 24/7. ✌️
 
Ďakujem a prajem Vám dobrý týždeň?
 
#Spoločne #posúvame #SídliskoKVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom