Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 10/2023

Verím, že ste si naplno užili jarné prázdniny a mali ste možnosť tráviť viac času s Vašou rodinou. Hlavne rodičia mali určite o zábavu postarané. Ak školopovinné deti (ešte alebo už) nemáte, tak ste mali pracovný týždeň ako každý iný. My sme víkend na plno využili na kočíkovanie a vybehli sme vonku sondovať chodníky a sídlisko. Teraz vidím a cítim tie naše chodníky a bezbariérovosť na vlastnej koži. Musíme v lete spraviť nejakú „kočíkovaciu“ akciu, aby sme ako samospráva vedeli priamo od Vás, kde musíme zabrať. My to síce vieme, ale reálne postrehy z terénu sú na nezaplatenie. Čo poviete? Dali by ste sa na to nahovoriť? „Kočík gang KVP“ alebo spanilá jazda akčných mamičiek a oteckov, ktoré chcú zlepšiť svoje okolie? 😉✌️

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: V utorok zasadá Mestské zastupiteľstvo, ktoré má na programe viac ako 70 bodov. Môžete ho sledovať LIVE online.
🎯AD2: 1.apríla ideme upratovať naše sídlisko. Verím, že sa vidíme a príde nás viac ako minulého roku. Prosím, uložte si dátum.
🎯AD3: V sobotu sa bude v Optime konať podujatie FITNESS & POLE ŠPORT SHOW DETI 2023 nad ktorým som prijal záštitu. Rád podporím deti, aby športovali vždy, keď mám možnosť. 😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 MDŽ – NECH SÚ MUŽI NA VÁS POZORNÍ KAŽDÝ DEŇ
Medzinárodný deň žien nám každoročne pripomína dôležitosť postavenia našich polovičiek, mamiek, babiek, kolegýň či kamarátok. Sám poznám množstvo inšpiratívnych žien, ktorých obdivujem vo viacerých smeroch. V stredu sa mi podarilo vyjadriť úctu viacerým z nich. Osobne som sa stretol aj s našimi KVP-čkárkami v dennom centre, pre ktoré sme pripravili špeciálne popoludnie. Tento deň bol plný milých rozhovorov, úsmevu aj kvetín ako v kvetinárstve. Vďaku by sme však mali ženám prejavovať bez rozdielu veku, postavenia či vierovyznania oveľa častejšie, nie iba vtedy keď sa to očakáva. Ste skvelé!

📌 ČISTENIE SÍDLISKA PO ZIME
Jarné upratovanie sme na Sídlisku KVP začali v utorok ráno čistením posypového materiálu. Práce prebiehajú postupne po jednotlivých okrskoch, v priemere vyzbierame za jeden deň vyše 10 ton. K našim pracovníkom pribudnú už zajtra ďalšie posily, v teréne budeme mať viac ako 30 ľudí. Okrem toho je v uliciach aj zametacie autíčko, ktoré urýchľuje proces čistenia. Ak nám chcete pomôcť, preparkuje svoje autá zajtra na Zombovej ulici, aby sme sa dostali na všetky miesta. Nápomocní nám viete byť aj tak, že pozametáte kamienky pred svojím blokom na jednu kôpku. Ak všetko pôjde podľa plánu, do konca mesiaca vyčistíme celé sídlisko. O postupe prác Vás budeme informovať aj naďalej.

📌 DEŇ ČISTÉHO KVP
Dávam Vám do pozornosti našu tradičnú dobrovoľnícku akciu zameranú na čistotu sídliska s názvom Deň čistého KVP. V tomto roku ju odštartujeme prvého apríla od 9:00 – 13:00 hod. Dúfam. že prídete všetci tí, ktorí chodíte pravidelne, no rovnako uvítam aj nové tváre. Viac informácii o samotnom podujatí prinesieme v priebehu nadchádzajúceho týždňa, termín si však môžete poznačiť už teraz. Teším sa na Vás, priatelia a ešte viac sa teším, že konečne uvidím všetkých tých, ktorí píšu na internete ako to robiť lepšie. Chcem sa niečo priučiť, poďte nám to ukázať, prosím. Veďte príkladom.

📌 NOVINKY K TÉME PRÍSTREŠKOV MHD
Spoločnosť euroAWK s.r.o. už zo Sídliska KVP odstránila všetkých 19 prístreškov MHD, aj napriek tomu sú však zastávky naďalej funkčné a neobmedzujú cestovanie. Dočasný diskomfort však bude čoskoro minulosťou a nahradia ho nové, funkčnejšie a modernejšie prístrešky. S novým dodávateľom sme už podpísali zmluvu a dohodli sa na tom, že prvých 10 prístreškov nainštaluje do konca apríla. Ďalšie budú osadené postupne vzhľadom na dodacie lehoty. Verím, že nám nič nebude stáť v ceste a všetky povolenia získame v čo najkratšom čase. Prosím Vás o trpezlivosť, robíme maximum.

📌 SÚŤAŽ O VIANOČNÝ PRVOK
Aj keď už pomaly ale isto prichádza jar, my sa už teraz pripravujeme na ďalšie vianočné obdobie. Využívame každú príležitosť, ktorá môže priniesť na naše sídlisko niečo nové a jedinečné. Zapojili sme sa preto do súťaže o špeciálny vianočný prvok, ktorý môžeme vyhrať len vďaka Vašej pomoci.

Podmienky súťaže sú jednoduché:
🔘byť fanúšikom FB stránky Schnierer lighting
🔘napísať do komentáru ich príspevku „Mestská časť Košice – Sídlisko KVP“

Silu našej komunity sme ukázali už vo viacerých súťažiach, a ja viem, že to dokážeme aj teraz.

📌 NOVÁ KVAPKA ČOSKORO VO VAŠICH SCHRÁNKACH
Vo vašich schránkach sa už čoskoro objaví prvé tohtoročné číslo nášho občasníka. Čaká na Vás 20 strán zaujímavého čítania o tom, čo hýbe našou samosprávou a pár slov nájdete v KVaPke aj odo mňa, ako vždy v príhovore starostu. Celá príprava trvá niekoľko týždňov, je v našom záujme občasník neustále vylepšovať a preto v ňom pribudne aj nová rubrika zameraná na problémy samosprávy, kde budeme kritizovať a hovoriť otvorene o problémoch. Veríte tomu? Nie fotka starostu na každej strane, nie len vybraní poslanci, ale reálne negatíva. Nechceme prezentovať len pozitívne témy, chceme Vám objasniť aj tie, ktoré Vás trápia. Som zvedavý ako zhodnotíte prvé číslo.

📌 PODUJATIE FITNESS & POLE ŠPORT SHOW DETI
Už budúcu sobotu ma budete môcť stretnúť na podujatí FITNESS & POLE ŠPORT SHOW DETI 2023 v Optime, pod ktorým som v tomto roku prevzal záštitu. Na starosti ho má Janka Kordiaková, ktorá do toho dáva naozaj všetko. Snahou je prebudiť u detí šport, hudbu, tanec a zábavu v jednom. Páči sa mi táto myšlienka a preto Vás pozývam, aby ste sa prišli predvedčiť na vlastné oči, aké talenty nám rastú v Košiciach. Bude to stáť za to.

📌 VAŠE 2% Z DANE MÔŽU POMÔCŤ KOMUNITNÉMU ROZVOJU NA KVP
Aj keď som Vám to už dlhšie nepripomínal, stále môžete venovať Vaše 2% z dane Občianskemu združeniu Občania sídliska KVP. Formulár na vyplnenie nájdete aj v pripravovanom čísle našej KVaPky, rovnako aj na našom webe – http://www.mckvp.sk/dve-percenta/ Ďakujem každému za podporu našich aktivít, vážim si to.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
pracovné stretnutie so starostom Beerom z Myslavy
stretnutie nášho poslaneckého klubu – Košický klub
stretnutie predsedov poslaneckých klubov s riaditeľom MMK
pracovné stretnutie k téme cestovného ruchu
pracovné stretnutie s zástupcami odborových organizácií
podujatie MDŽ v klube dôchodcov

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra. Sledujte www.facebook.com/MESTSKACASTKVP

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom