Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 11/2022

Kríza nám opäť ukáže charaktery ľudí okolo nás. Ukáže nám aj lídrov. To sú tí, ktorí v krízovej situácii nestrácajú hlavu, nervy, ani súdnosť. Lídri v neistých časoch prinášajú pokoj, pohodu a svojim konaním strhávajú do úžasných výkonov aj všetkých naokolo. Je na nich jednoducho spoľah. Neplačú nad tým, čo nemajú. Naplno a cielene využívajú to, čo v tej chvíli vedia použiť a urobiť.
 
Teším sa, že vo svojom okolí vidím lídrov. Malých veľkých hrdinov dnešnej doby, ktorí robia čo im situácia a možnosti dovolia len, aby pomohli iným. Pomáhať je správne a dôležité. Čím viac lásky rozdáte, tým viac sa Vám vráti. Som na Vás hrdý a som rád, že poznám takých skvelých ľudí. Klobúk dole.
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Zber posypového materiálu bude pokračovať a finišovať. Ak niekde ešte uvidíte nepozametané, dajte nám vedieť. Vyriešime rýchlo.
🎯AD2: Vo štvrtok bude v riadnom termíne zasadať Mestské zastupiteľstvo
🎯AD3: Pre Váš záujem sme sa rozhodli pokračovať v zbierke materiálnej pomoci pre Ukrajinu. Stále môžete nosiť Vaše dary do zasadačky MieÚ a my zabezpečíme, aby sa dostali tam, kde to bude potrebné. ✌️
 
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 POSKYTUJEME BEZPLATNÉ PORADENSTVO ĽUĎOM UTEKAJÚCIM PRED VOJNOU
Uplynulý týždeň sme spustili bezplatné poradenstvo ľuďom utekajúcim pred vojnou na Ukrajine ako aj obyvateľom sídliska KVP, ktorí sa utečencom rozhodli pomôcť. V slovenskom ako aj ukrajinskom jazyku Vám pomôžeme so záležitosťami spojenými s úradným stykom, tolerovaným alebo azylovým pobytom či zápisom detí do škôl.
 
Možnosti sú nasledovné:
1️⃣ Môžete prísť osobne na náš miestny úrad, kde Vám pomôžeme v poradenskej kancelárii.
2️⃣ Zavoláte na našu infolinku na čísle +421 947 913 116 alebo nám napíšete email na adresu ua@mckvp.sk
 
K dispozícii sme Vám denne od 8:00 – 15:00 hod. Neváhajte sa na nás obrátiť!
 
📌 DEŇ ČISTÉHO KVP – VAŠA ŠANCA UKÁZAŤ SA!
Ak chcete, aby bolo naše sídlisko čistejšie a krajšie, môžete priložiť ruku k dielu v sobotu 9.4.2022. Osobne Vás pozývam na Deň čistého KVP, ktorý sa uskutoční v čase od 9:0-14:00 hod. Vezmite svoje deti, susedov či známych, každá pomoc sa zíde. Ja verím, že počasie nám bude priať a nič nás neodradí sa stretnúť na tejto brigáde. Takisto sa teším, že Vás znova uvidím aj s celými rodinkami. Prosím zdieľajte túto informáciu a pozvite svojich priateľov cez udalosť na FB. Detaily o podujatí nájdete tu – https://fb.me/e/2dAhubp8D.
 
📌 ČISTÍME SÍDLISKO OD POSYPOVÉHO MATERIÁLU
Od pondelka sme na sídlisku začali s čistením kamienkov po zime na chodníkoch ako aj cestách. V teréne sme mali každý deň 35 ľudí a 2 zametacie autíčka, ktoré pomáhali s efektivitou prác. Zajtra ráno pokračujeme a chystáme sa už aj na parkoviská, preto Vás chcem poprosiť o spoluprácu s parkovaním Vašich vozidiel, aby sme sa mohli dostať všade. Určite Vás budeme informovať o postupe prác a o tom, na akú ulicu sa chystáme. Ďakujem.
 
📌 MDŽ V DENNOM CENTRE
V utorok som spolu s mojim zástupcom, kontrolórom a poslancami prekvapili naše žienky v dennom centre, aby sme im popriali všetko dobré k ich sviatku. Pri príhovore som sa snažil byť optimistický a plný energie a nemyslieť na udalosti, ktoré sa odohrávajú na Ukrajine. V hlave sa mi však premietali obrazy žien, ktoré s deťmi v náručí musia opustiť svoje domovy a opäť som si uvedomil, že sila žien je ozaj veľká. Skláňam sa pred Vami, čo všetko dokážete. Máte môj obdiv.
 
📌 OBCHODNÁ VEREJNÁ SÚŤAŽ OHĽADOM SENIOR DOMU STÁLE BEŽÍ
Ešte do zajtra 16:00 môžete posielať svoje návrhy a zapojiť sa tak do obchodnej verejnej súťaže (OVS) na prenájom a následný predaj areálu bývalej materskej školy v Drocárovom parku. Všetky súťažné podklady sú zverejnené na našej webstránke https://www.mckvp.sk/miestny-urad/predaj-a-prenajom-majetku/obchodno-verejne-sutaze/1000977/
Zajtra podvečer bude komisia zložená z poslancov otvárať doručené obálky s ponukami a vyberať prípadného víťaza. Verím, že na tretíkrát to už bude úspešné a nájdeme dôveryhodného a stabilného partnera pre tento projekt.
 
📌 SÚŤAŽ PRE UMELCOV – UMELECKÉ DIELO VO VEREJNOM PRIESTORE
Pripomínam, že stále je aktuálna aj súťaž pre umelcov, ktorú nájdete zverejnenú na našom webe – http://www.mckvp.sk/miestny-urad/verejne-obstaravanie/2022/1000982/
 
Ide o historicky prvú umeleckú súťaž v dejinách sídliska, ktorou plánujeme v spolupráci s odborníkmi na súčasné umenie získať čo najlepší návrh na realizáciu umeleckého diela, ktorý dotvorí verejný priestor sídliska a posilní i jeho pobytovú funkciu. Máme totiž za to, že umenie vo verejnom priestore je naozaj dôležité a podstatné. V prípade otázok kontaktujte – jana.timkova@mckvp.sk.
 
📌 DARUJTE VAŠE 2 % OBČIANSKEMU ZDRUŽENIU OBČANIA SÍDLISKA KVP
Aj v tomto roku môžete darovať 2% z Vašich daní na rozvoj sídliska KVP. Podporíte tak komunitný život ako aj nové aktivity. Občianske združenie bolo založené predovšetkým na to, aby sme podporili komunitný rozvoj. Podávanie tlačív s 2% na daňový úrad bude možné do 29.4.2022. Formulár na stiahnutie nájdete tu – http://www.mckvp.sk/dve-percenta/. Ďakujem každému jednému z Vás, kto sa rozhodne práve pre naše združenie.
 
📌 PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
✅ komisia Dopravy a výstavby pri MZ
✅ komisia Športu a aktívneho oddychu pri MZ
✅ stretnutie vo Výmenníku Wuppertálska
✅ stretnutie s architektom
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa čistote verejných priestranstiev a okolia našich odpadkových košov. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom