Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 22/2023

Tento týždeň priniesol 3 skvelé správy pre naše sídlisko. Konečne sa nám podarilo dotiahnuť všetky potrebné povolenia a odovzdávali sme staveniská pre 2 projekty detských ihrísk. Celková investičná hodnota 150.000+ €. Deti na KVP tak budú mať opäť kvalitnejšie prvky, zaujímavejšie a bezpečnejšie ihriská.

Stavať sa začal aj cyklochodník Trieda KVP (časť II.) v úseku Moskovská x Kremnická. Okrem samotného nového cyklochodníka sme mysleli aj na iné veci. Odstránime bariéry a schody na viacerých miestach, odstránime už zbytočné asfaltové plochy a pribudne aj nový mobiliár – lavičky. Tou poslednou skvelou správou je aj schválenie finančných prostriedkov z Plánu obnovy a odolnosti vo výške 800.000+ € na cyklochodník Trieda KVP (časť I.) v úseku od cesty Jána Pavla II. k mostu Moskovská. Tento cyklochodník bude obojsmerný 3m široký cyklochodník, ktorý bude od promenádneho chodníka oddelený 70 cm širokým pásom zelene. Pribudne samozrejme nový mobiliár, opäť sa bude riešiť bezbariérovosť a v rámci projektu bude realizované aj nové verejné osvetlenie, ktoré nám po 40 rokoch osvetlí náš promenádny chodník na východnej strane Triedy KVP. Prijímateľom NfP je mesto Košice, ktoré predkladalo projektovú dokumentáciu a žiadosť.

Pred 3 rokmi som prišiel s myšlienkou kvalitnej základnej kostry cyklo infraštruktúry pre sídlisko KVP. V tom čase mi hovorili: „Načo? Nebudú peniaze na to? Zbytočné peniaze na projektové dokumentácie…“ Našťastie som sa nedal prehovoriť negatívnymi ľuďmi, ktorí nájdu problém na každé riešenie. Pripravili sme tieto projekty, odkonzultovali s architektami, s občanmi, išli sme si za svojou víziou a následne odovzdali na mesto Košice, aby mesto mohlo žiadať o NfP. Dnes sú tieto 2 úseky jediné, ktoré sa realizujú, resp. majú finančné krytie a budú sa realizovať v prvej polovici 2024. Dnes pôjde na KVP 1.200.000+ €, lebo sme mali víziu a aktívne na nej pracovali napriek všetkým okolnostiam.

Aj tu je jedna z ukážok, čo vieme dosiahnuť, ak mesto Košice aktívne spolupracuje s Mestskou časťou a úlohy si podelíme tak, aby to bolo efektívne. Spolupráca je správna cesta.🤝

Pripravených máme aj ďalších 10+ projektov pre sídlisko KVP v miliónoch eur pri ktorých čakáme na vhodné financovanie. Držme si palce, nech sa nám to všetkým podarí. Spoločne posunieme KVP vpred! Už teraz sa to deje. Žijeme a tvoríme našu budúcnosť, priatelia.😎

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Odovzdali sme 2 staveniská – začína sa stavať detské ihrisko „Rodinka“ a ihrisko „Kauflandpark“
🎯AD2: V piatok, 09.06.2023 môžete doniesť svoje vytriedené šatstvo. Konať sa bude naša pravidelná zbierka.
🎯AD3: V piatok, 09.06.2023 o 16:00 sa stretneme na novom basketbalovom ihrisku vo vnútrobloku Starozagorská x Wuppertálska. Zažijeme tam oficiálne otvorenie, basketbalové súťaže a príde aj TOP slovenský raper.😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 DEŇ DETÍ DOPADOL NA VÝBORNÚ
Drocárov park sa stal vo štvrtok dejiskom veľkolepej oslavy Dňa detí na Sídlisku KVP. Vidieť tisícky usmiatych tvári bolo pre mňa ako starostu veľkým potešením. Snažili sme sa našim najmenším priniesť opäť zaujímavý program, lákavé atrakcie ale aj množstvo noviniek či prekvapení. Chcem sa poďakovať sponzorom, mojim kolegom, účinkujúcim a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, že sme toto podujatie mohli usporiadať. Vďaka patrí aj našej Komunitnej kaviarni, ktorá v tento deň oslavovala prvý rok od svojho vzniku. Za ten čas si našla svoju fanúšikovskú základňu a čo je hlavné, spája rôzne komunity.

📌 40.ROKOV SÍDLISKA KVP SA ZAPÍŠE DO HISTÓRIE. MÁME NOVÉ SLOVENSKÉ REKORDY
O tom, že Deň detí bol na našom sídlisku ozaj jedinečný, svedčia aj dva nové slovenské rekordy. Spoločne sme vytvorili najväčšiu živú číslicu 40, ktorej výška sa vyšplhala na 12 metrov. Okrem toho sa nám podarilo vyskladať najdlhšiu pizzu na Slovensku, mala 15 metrov a ponúkla 459 porcií. Celodenná príprava a pečenie malo zmysel. V špeciálny sviatok všetkých detí si na nej pochutili práve tí najmenší. Naše sídlisko je známe tým, že tu máme skvelú komunitu ľudí, ktorých sa snažíme zapájať do rôznych aktivít. Chceme, aby boli súčasťou väčšieho príbehu, ktorým je aj oslava 40.výročia vzniku nášho sídliska. Ďakujem všetkým obyvateľom, vďaka ktorým sa nám podarilo vytvoriť dva nové slovenské rekordy. Je to výnimočná vec pre našu samosprávu, ktorú sme dokázali spoločnými silami.

📌 IHRISKO RODINKA – ODOVZDALI SME STAVENISKO
Práce na výstavbe nového detského ihriska Rodinka na Dénešovej ulici (za blokom č.65-67-69) sa začnú už budúci týždeň! V piatok sme oficiálne odovzdali stavenisko dodávateľovi a prešli si plánovaný harmonogram. Samozrejme, práce budú záležať od toho, aké bude počasie, o ich postupe Vás budeme priebežne informovať. Čo ma teší na tomto projekte je to, že financie na jeho realizáciu v hodnote 50 000 eur sme opäť šikovne získali z externých zdrojov. Rovnako som rád, že ihrisko bude inkluzívne a ponúkne rovnaké možnosti na hranie pre všetky deti. Počas realizácie stavebných prác Vás ale žiadam o zvýšenú opatrnosť. Je to nevyhnutné, aby mohli práce prebiehať bez problémov. Ďakujem.

📌 IHRISKO KAUFLANDPARK – ODOVZDALI SME STAVENISKO
Možno si ešte pamätáte, že sme minulý rok spoločnými silami uspeli v súťaži spoločnosti Kaufland a vyhrali sme pre KVP nové ihrisko – skatepark Kauflandpark. Toto ihrisko bude umiestnené na voľnej ploche medzi Starozagorskou a Wuppertálskou, pred vchodom do predajne Klas v OC IV. Počas výstavby bude potrebné strpieť ťažké stavebné stroje, ale podľa vyjadrení zhotoviteľa stavbu zrealizujú v najkratšom možnom čase, za pár týždňov. Následne urobíme jednu veľkú otváraciu párty.

📌 OFICIÁLNE OTVORENIE BASKETBALOVÉHO IHRISKA
Je to tu! Oficiálne otvorenie basketbalového ihriska na Starozagorskej ulici bude aj tento rok vo veľkom štýle! Spojené bude s basketbalovým turnajom, ktorý sa v prípade priaznivého počasia uskutoční v piatok 9.júna o 16:00 hod priamo na novom ihrisku. Jeho súčasťou môžete byť aj Vy. Na turnaj sa môže prihlásiť každý, kto si chce zasúťažiť a má viac ako 15 rokov.

Link na prihlásenie tu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWDGFQxezihv8ZpxPPL63rVonp3a3hNFomLWASRzDVGsFwxA/viewform

📌 ZBIERKA ŠATSTVA BUDE V PIATOK
Chystáme pre Vás druhú tohtoročnú zbierku šatstva, ktorá sa uskutoční budúci piatok 9.júna od 15:00-19:00 hod. Veci môžete nosiť tak, ako obvykle – ku garážovým priestorom miestneho úradu (budova úradu z bočnej strany). Dbajte prosím na to, aby boli veci čisté a ešte použiteľné. Rozdelené budú medzi rôzne charitatívne organizácie. Priniesť môžete šatstvo, hračky ale i domáce potreby.

Viac info priamo v udalosti tu – https://fb.me/e/3jR2UF9mp

📌 OLYMPIÁDA SENIOROV
Všetkým seniorom z nášho sídliska (nielen tým, ktorí chodíte do denného centra) dávam do pozornosti Olympiádu seniorov, ktorá sa uskutoční v utorok 6.júna v Drocárovom parku. Zasúťažiť si budete môcť v petangu, hode na kôš, kope na bránku, v šípkach ale aj v hode s krúžkami na cieľ. Bližšie informácie Vám poskytnú moje kolegyne na tel.čísle 055/789 06 40. Dúfam, že prídete!

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA = NAŠA ZODPOVEDNOSŤ
Aj tento týždeň ste mohli vidieť našich pracovníkov v teréne. Venovali sa viacerým činnostiam, prioritou zostalo aj naďalej kosenie sídliska. Okrem toho riešili aj Vaše podnety, zametali, čistili koše, upratovali neporiadok či orezávali kríky. Podrobnejší prehľad ich práce sa dozviete na oficiálnom profile MČ.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
zúčastnil som sa poslednej rozlúčky emeritného biskupa A.Tkáča
zúčastnil som sa videokonferencie ZMOS-u
otváral som historicky prvú župnú paraolympiádu
zasadalo Miestne zastupiteľstvo MČ KVP v mimoriadnom termíne
pracovné stretnutie so zamestnancami MMK k pripravovaným projektom
pracovné stretnutie so zamestnancami MIRRI k pripravovaným projektom
pracovná porada s kolegami k našim podujatiam

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom