Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 24/2023

V súčasnosti prebiehajú stavebné práce na ihrisku K-park na Starozagorskej a Rodinka na Dénešovej. Stavia sa cyklochodník Moskovská x Kremnická, rekonštruuje sa vnútroblok Jasuschova x Bauerova, stavia sa športovisko za ZŠ Čordákova. Začíname stavebné práce na rekonštrukcii ciest Čordákova, Hemerkova, Wuppertálska, Starozagorská atď. To všetko sa deje, lebo sme pred 4 rokmi začali makať o 106 a mali jasnú víziu čo a ako chceme dosiahnuť.

Celkom dosť aktivít na to, že som starosta čo sa podľa internetových trollov venuje „len basketbalovým ihriskám“, resp. podľa nahnevaných dôchodkýň z našich nájomných priestorov sa „nikde nič nerobí a sídlisko pustne.“ Baví ma aj hláška, že „všetko len na dolnom KVP, na hornom nič“. Evokuje to u mňa mentalitu z kultového seriálu Horná Dolná.

Poslednú dobu čelíme masívnym cieleným útokom na sociálnych sieťach. A už ako sa vraví, úspech je všetkých a neúspech je iba tvoj. V mojom prípade – za všetko zlé môže starosta. Chápem a akceptujem. Chcem, ale poznamenať, že keby som si pripúšťal kritiku každého jedného človeka, čo si o moje meno obtiera ústa, tak by som nemohol robiť politiku. Každý má právo povedať si svoj názor, ja mám právo robiť si svoju prácu najlepšie ako viem a rozhodnú na konci volebného obdobia voliči. Ja ich vysvedčenie s pokorou prijmem, ako vždy. Urobím maximum preto, aby som naplnil to, čo som obyvateľom avizoval. Dovtedy – reči sa hovoria a chlieb sa je. Tak, ako strom poznáš po ovocí, nás poznáte podľa našich projektov a výsledkov práce za posledné 4 roky. Každý jeden deň vstávam s vedomím a jasným odhodlaním, že chcem posunúť sídlisko KVP a Košice vpred.😎

Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
🎯AD1: Prípravné práce začnú tento týždeň kvôli rekonštrukcii ciest na sídlisku KVP. Čítajte viac nižšie.
🎯AD2: V stredu zasadne naše Miestne zastupiteľstvo Mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, ktoré môžete sledovať naživo v zasadačke Miestneho úradu, ale aj online.
🎯AD3: Dávam Vám do pozornosti novinky v našej Komunitnej kaviarni v Drocárovom parku – máme nové menu, nové ihrisko, nový foodtruck „Ikarus“ a mnoho iného. Navštívte nás.😎

Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 ZAČÍNAME S OPRAVAMI CIEST – PROSÍM REŠPEKTUJTE NAŠE POKYNY
Už zajtra – v pondelok (19.6.) štartujeme na Sídlisku KVP opravy ďalších úsekov ciest. Začíname stavebnými úpravami na parkovacích miestach v úseku Hemerkovej ulice č.20 – č.24 a č.35. Vopred podotýkam, že na Hemerkovej opravíme polovicu a druhú polovicu opravíme na budúci rok. Cesta bude teda nová v jednom jazdnom pruhu. Je to z dvoch dôvodov: Prvým je, že cesta slepá a slúži na zásobovanie obchodného centra OC III. a nemôžeme ju uzavrieť úplne. Druhým sú financie. Ak by sme to opravovali celé naraz, iné ulice, ktoré sú takisto v zlom stave by už nemali šancu na opravu. Prosím, dôverujte nám, že robíme maximum s tými peniazmi, čo máme k dispozícii. Pokračovať teda budeme postupne ďalšími ulicami, ktoré sú zaradené do plánovaného harmonogramu v rámci prvej etapy. Počas vykonávania prác denne v čase od 7:30 – 16:00 hod. budeme potrebovať Vašu súčinnosť s uvoľnením parkovacích miest. Osobne Vás žiadam o rešpektovanie dočasného prenosného značenia, je to nevyhnutné k tomu, aby sme mohli začať pracovať. Ďakujem.

Podrobnejšie informácie s mapkami jednotlivých úsekov nájdete na našom webe tu – http://www.mckvp.sk/obcan/1001255/

📌 ŠPORTOVÉ LETO NA KVP S NEONKOU
Vzhľadom na oslavy 40.teho výročia nášho sídliska sme sa pre Vás rozhodli pripraviť niečo špeciálne. V spolupráci s Neonka Fitness chystáme športové nedele v Drocárovom parku pod vedením profesionálnych trénerov. Štartujeme už budúcu nedeľu (25.6.) o 18:00 hod. Všetky tréningy budú zdarma, stačí len dobrá nálada a chuť sa hýbať. Máte sa naozaj na čo tešiť. Nedele v parku vyvrcholia v závere leta 90-minútovým maratónom. Verím, že aj takýmto spôsobom Vám spríjemnime leto na našom sídlisku a spoločne posilníme telo aj ducha. Podrobnejšie info nájdete tu – https://fb.me/e/3AxLSUoyu

📌 IHRISKO K-PARK SA UŽ STAVIA
Na ploche medzi Starozagorskou a Wuppertálskou ulicou je od piatka rušno. Dôvodom je výstavba K-parku, ktorý sme minulý rok vybojovali spoločnými silami. Lokalitu sme vyberali na základe požiadaviek od spoločnosti Kaufland, ktorým sme museli vyhovieť. V opačnom prípade by sme o ihrisko mohli prísť. Po dôkladnom zvážení nám napokon schválili túto plochu, ktorá bola odsúhlasená aj miestnymi poslancami. Nový športovo-rekreačný areál by mal byť v prípade priaznivého počasia hotový do konca júla. Následne nás čaká veľkolepé otvorenie, o ktorom Vás budeme včas informovať. Nateraz Vás prosím o trpezlivosť.

📌 IHRISKO RODINKA JE TAKTIEŽ VO VÝSTAVBE
Ďalšie parádne miesto pre našich najmenších sa aktuálne buduje aj na Dénešovej ulici za blokom č. 65-67-69. Ihrisko Rodinka prinesie nové herné prvky pre deti od 3 – 14 rokov a čo je dôležité, bude inkluzívne. V tejto súvislosti sa ma viacerí pýtate na to, čo bude s ihriskami v blízkosti tejto plochy. Dve z nich plánujeme zrušiť, ako náhle bude kompletne ukončená výstavba Rodinky. Nevidíme efektívne mať 4 detské ihriská pokope, obzvlášť, ak nespĺňajú platné normy a majú zastaralé detské prvky. Priebežne s Vami budeme zdieľať postup prác. Do ich ukončenia na ihrisko prosím nevstupujte.

📌 VNÚTROBLOK JASUSCHOVA – BAUEROVA
Od začiatku monitorujeme priebeh stavby vo vnútrobloku Jasuschova – Bauerova, ktoré boli niekoľko týždňov bez pohybu a pracovníkov. Vyjadrili sme preto obavu, že pri doterajšom nasadení kapacít zo strany zhotoviteľa nie je reálne stavbu ukončiť v termínoch, ktoré by neznamenali krátenie finančných prostriedkov z Eurofondov, na čo doplatia samotní obyvatelia. Rozhodli sme preto okrem urgenciám voči kompetentným, vytvoriť na oficiálnom FB profile mestskej časti verejný fotoalbum, kde monitorujeme denný priebeh prác na stavenisku –
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.587267606860761&type=3

Záleží nám na tomto projekte a rovnako cítime zodpovednosť voči našim občanom. Uvidíme, ako sa bude stavba vyvíjať, my ju budeme pozorne sledovať. Podľa posledných informácii, bol termín ukončenia prác zo strany zhotoviteľa predĺžený do konca augusta.

📌 OLYMPIÁDA MESTSKÝCH ČASTÍ
V rámci Olympiády mestských častí sme sa zapojili aj do futbalového turnaja, ktorý sa konal v športovom areáli na Alejovej ulici pod taktovkou mestskej časti Juh. Naši chlapci vybojovali pre tím KVP prvé miesto spomedzi ôsmich mestských častí. Veľký obdiv z mojej strany a zároveň vďaka za skvelú reprezentáciu našej mestskej časti. Olympiáda pokračuje ešte ďalšími disciplínami, v ktorých budem KVP pozorne sledovať a samozrejme držať nášmu sídlisku palce.

📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Aj tento týždeň boli pracovníci sociálneho podniku spolu s aktivačnými pracovníkmi v teréne a venovali sa rôznym činnostiam. Alfou a omegou zostáva naďalej kosenie, v rámci ktorého je pred nami dokončenie 2.etapy. Okrem toho sa staráme o čistotu košov a verejných priestranstiev. Viac info o konkrétnych prácach sa dozviete na oficiálnom profile MČ.

📌 MOJE PRACOVNÉ STRETNUTIA V KOCKE
zúčastnil som sa pracovného rokovania SK8 – Samosprávne kraje Slovenska
absolvoval som rozhovory s dodávateľom nových prístreškov MHD
zasadalo Mestské zastupiteľstvo mesta Košice
odovzdával som ocenenia víťazom študentskej časti Krajskej futbalovej ligy
zasadala rada školy na Strednej športovej škole
kontrolný deň na stavbe vnútrobloku
slávnostné otvorenie Art Film Fest 2023

Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom