Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 23/2022

Polovicu týždňa som síce preležal na PN v posteli, ale už som späť v plnom pracovnom nasadení. Tento týždeň bol presne taký ako má byť. Plno práce, stretnutí a úloh, ale na konci týždňa v nedeľu ma napĺňa šťastím to, že sme niečo pekné pre naše sídlisko urobili, že sme ho posunuli vpred.
 
Páčil sa mi citát, ktorý som čítal: „Všetky veľké dvere visia na malých pántoch.“ Tak to je aj v samospráve. Netreba zabúdať na veľké rozvojové veci, treba mať víziu, ale nakoniec je to presne o tých malých veciach, ktoré urobíte každý jeden deň. Tie veci, ktoré nevidno, ale keď sa spätne pozriete späť vytvárajú mozaiku a celkový obraz.
 
Predseda NR SR vyhlásil dátum konania spojených komunálnych a župných volieb. Voľby budú 29.októbra 2022. Ako nezávislý kandidát, ktorý nie je členom žiadnej politickej strany budem musieť zbierať podpisy svojich potencionálnych voličov, aby som mohol kandidovať. Asi budem potrebovať aj Vašu pomoc a Váš podpis, ak mám v politike pokračovať aj ďalej. Verím, že za mňa už hovorí moja práca a práca môjho tímu. Ak si myslíte, že to stojí za podporu, budem to čoskoro reálne potrebovať. Nie tak fejsbukovo. Reálne. 😜
 
Dám vedieť, priatelia. Ďakujem za Vašu podporu. 👏👏👏
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy pre Vás:
  • 🎯AD1: V utorok nás na KVP čaká Olympiáda seniorov z KVP. Verím, že sa vidíme v Drocárovom parku
  • 🎯AD2: Vo štvrtok a piatok nás čaká mestské zastupiteľstvo mesta Košice. Sledovať môžete aj online v LIVE stream
  • 🎯AD3: Stretnutie s poslancami KVP, stretnutie poslaneckého klubu KAN, pohovory na neobsadené pracovné pozície – jednoducho opäť „perný týždeň“ ✌️
Čo sa udialo v poslednom týždni?
📌 SPOLOČNE ZA KRAJŠIE KVP
V sobotu sme na Sídlisku KVP opäť zamakali. Spolu s ďalšími dobrovoľníkmi sme vyčistili okolie od neporiadku, vymaľovali lavičky, koše ako i zábradlia a skrášlili detské ihriská pre našich najmenších. Pri týchto podujatiach si vždy uvedomím, akú skvelú komunitu sme tu vybudovali. Komunitu, ktorej záleží na prostredí v ktorom žije. Túto akciu organizovalo OZ Občania sídliska KVP s podporou Mesta Košice. Ďakujem za spoluprácu a rovnako veľká vďaka všetkým, ktorí ste prišli. Vážim si to.
 
📌 SÚVISLÉ OPRAVY CIEST SÚ UKONČENÉ
Aj v tomto roku sme sa rozhodli investovať do opráv ďalších ciest, ktoré máme vo svojej správe. Tak, ako po ostatné roky aj teraz sme pokračovali vo filozofii opráv komplexných úsekov. Látanie dier na sídlisku KVP je už dávno minulosťou. Za uplynulý mesiac sa nám podarilo opraviť dokopy 5 500 m² a to na uliciach Wuppertálska č.1 – č.19, Drábova ulica č.12 – č.20, Stierova ulica č.15 – č.19 a úsek medzi Čordákovou č.26 a ZŠ Čordákovou.
 
Ani tento raz sme nezabudli na bezbariérovosť a upravili priechody pre chodcov tak, aby boli prístupné aj mamičkám s kočiarmi, imobilným či seniorom. Nebol teda dôvod na hystériu, ktorá sa strhla ohľadom priechodu na Drábovej ulici. Fotiť nedokončenú aktivitu a posielať to do novín asi nie je to, čo by mali občania robiť. Skôr by som čakal pozitívnu aktivitu napríklad v sobotu, keď sme pracovali pre naše sídlisko. Chcem sa Vám všetkým poďakovať za trpezlivosť s dočasnými obmedzeniami, užívajte nové cesty.
 
📌 NOVÝ ATLETICKÝ OVÁL NA STAROZAGORSKEJ ULICI VYBUDUJE MESTO KOŠICE
Po troch rokoch sa konečne podarilo. Mesto Košice aj vďaka našim urgenciám predstavilo zámer revitalizácie atletického oválu na Starozagorskej ulici. Čakali sme síce 3 roky, ale na KVP sme sa už naučili trpezlivosti. Aj na základe našich pripomienok totiž došlo k prepracovaniu projektovej dokumentácie tak, aby sa ku oválu vybudovala prístupová cesta. Vedeli by Vám rozprávať zamestnanci oddelenia výstavby aj mestskí poslanci za KVP, koľko urgencií a dopytov išlo z našej strany.
 
Osobne som preto rád, že sa veci v tejto téme pohli dopredu a s výstavbou areálu sa začne v priebehu júla. Slúžiť bude prioritne žiakom zo škôl, hodiny však budú vyčlenené aj pre širokú verejnosť. Sme totiž posledná veľká Mestská časť, kde mesto Košice takýto ovál nezrekonštruovalo. Držím prsty tejto investícii, snáď výstavba pôjde rýchlejšie ako samotný proces.
 
📌 CHYSTÁME ZBIERKU ŠATSTVA
Ak neviete, čo ďalej s oblečením, ktoré už nenosíte, mám pre Vás skvelý tip. Koncom júna chystáme obľúbenú zbierku šatstva, v rámci ktorej môžete priniesť oblečenie, hračky, obuv či elektrotechniku, ktorú už nevyužívate. Všetky vyzbierané veci poputujú na charitatívne účely. Zbierka sa uskutoční v piatok 24.6.2022 od 15:00-19:00 hod. v garážových priestoroch miestneho úradu. Podporte dobrú vec a pomôžte ľuďom, ktorí to potrebujú.
 
📌 SPÁJAME SILY PRE ŠKOLY Z NÁŠHO SÍDLISKA
Predpokladám, že ste už zachytili súťaž obchodného reťazca Lidl, v rámci ktorej môžu školy vyhrať nové IT vybavenie v hodnote až 40 000 eur. Reálnu šancu vyhrať majú aktuálne aj 2 školy pôsobiace na našom sídlisku a my im musíme pomôcť.
  • 🎯 Kategória 8 – ZŠ Janigova 2
  • 🎯 Kategória 3 – Spojená škola sv. košických mučeníkov – Gymnázium – Čordákova 50
Postup je jednoduchý:
  • 1️⃣ nakúpte v Lidli za viac ako 20 eur
  • 2️⃣ zbierajte balíčky nálepiek ”Slovenskô ako maľované”
  • 3️⃣ nájdite vo vnútri kartičku s hlasovacím kódom, s ktorým môžete hlasovať na stránke www.malovaneslovensko.sk
Hlasovacie kódy môžete priniesť aj priamo na základne školy, ktoré zahlasujú za Vás. Pokojne ich prineste aj ku nám na miestny úrad, radi pomôžeme a urobíme to za Vás. KVP-čkári robíme to pre naše deti.
 
📌 HĽADÁME POSILY DO KOMUNITNEJ KAVIARNE
Podnik služieb s.r.o. prijme do novootvorenej komunitnej kaviarne v Drocárovom parku posily na pozíciu čašník/čašníčka. Hľadá sa človek na TPP, ktorý chce pracovať pre komunitu ľudí na sídlisku KVP, je komunikatívny a rád sa učí nové veci. Skúsenosti v gastro priemysle sú samozrejme vítané. Svoje životopisy posielajte na – k1k@mckvp.sk. Ďakujem za zdieľanie tejto informácie, ak niekoho poznáte, určite mu dajte vedieť.
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA SÍDLISKA
Naši zamestnanci aj tento týždeň boli v teréne a venovali sa koseniu či čistote verejných priestranstiev. Pravidelný report výsledkov ich práce nájdete na oficiálnej FB stránke Mestskej časti už zajtra večer.
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 47/2022

Adventné obdobie už pomaly klope na dvere. K prvej adventnej nedele tradične patrí otváranie prvého okienka adventného kalendára, ktorý deťom aj dospelým spríjemňuje čakanie na

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 46/2022

Hľadám kvalitnú posilu do nášho tímu na dôležitú pozíciu. Pôsobiť bude ako referent/referentka na oddelení výstavby a majetku, bude mať na starosti prevažne agendu parkovania

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 44/2022

Najkrajšie obdobie roka je tu. Jeseň hraje všetkými farbami a ja ako starosta viem, že nás čaká dokončenie všetkých stavebných prác a hrabanie lístia. To

Zaujal ťa článok a máš otázku?