Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 26/2021

Ako dobre padne jeden voľný deň naviac, že? Verím, že ste si to užili rovnako ako my, či už ste oslavovali odkaz solúnskych bratov alebo sa venovali rodine.
 
Mňa kolega Laci Strojný ukecal, aby som si po desiatich rokoch kúpil nový bicykel. Smial sa z mojej elektrickej kolobežky.🤣 Dnes sme osedlali nové bicykle a dali prvých 20 km po Košiciach. Teším sa. Konečne trošku aktívneho relaxu. 😉👍
Kolobežka aj bicykel mi dáva aj nový dôležitý pohľad na naše sídlisko a jeho bezbariérovosť. Musíme zabrať a čakajú nás výzvy, ale verím, že sa to bude len a len zlepšovať. Pri každej našej novej rekonštrukcii je bezbariérovosť už zlatý štandard a rozhodne v tom budeme pokračovať. Dúfam, že spoločne s mestom Košice uspejeme aj s našimi projektami na kvalitné cyklotrasy, ktoré by boli zásadným krokom vpred. Držme si palce. ✌️🙏
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: V piatok a sobotu Vás pozývam na naše TOP podujatie, ktoré bude prvé po dlhom období lockdownu. Máte sa na čo tešiť a budem rád, ak sa tam stretneme aj osobne. Dajte vedieť svojim známym, prosím.
 
🎯AD2: V utorok sa potešia všetci športovci. Active life nám prichystalo akciu „Spoznaj behom KVP“.
 
🎯AD3: Rekonštrukcia detského ihriska na Cottbuskej pokračuje, výstavba multifunkčného ihriska v Drocárovom parku takisto a budúci týždeň odovzdávame aj stavbu Komunitnej kaviarne, ktorú kompletne prerobíme. 😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 FESTIVAL LOKÁLNYCH PRODUKTOV PONÚKNE AJ ZAUJÍMAVÝ HUDOBNÝ PROGRAM🎺
Top podujatie leta na sídlisku KVP odštartuje presne o týždeň. Festival lokálnych produktov, ktorý organizujeme vďaka slovensko-maďarskej spolupráci z cezhraničného programu Interreg, ponúkne gastronomické vychytávky aj bohatý hudobný program☺️.
Počas dvoch dní sa na pódiu v areáli Koliba – Zlatá Podkova vystrieda niekoľko skvelých hudobníkov.
 
🎤Piatkový večer otvorí DJ Markus G a pokračovať bude Branislav Mojsej ml & Protection. Čas medzi 19:00 a 20:00 hod. bude patriť muzikantovi Ondrejovi Kandráčovi, ktorý vystúpi aj spolu so svojimi deťmi. Prvý večer programu uzatvorí opäť DJ Markus.
🎤Sobotný program odštartuje DJ Carlos, po ktorom nastúpi od 17:00 košická kapela Creek Sound. Headlinerom večera bude spevák Lukáš Adamec, ktorý všetkých roztancuje medzi 18:00 a 19:00 hod. Záver podujatia spríjemní DJ Carlos.
Projekt je financovaný vďaka podpore Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Via Carpatia. A my sa už nevieme dočkať.
 
Viac info o podujatí nájdete tu – https://fb.me/e/11pJwZOmcTešíme sa na Vás😜.
 
📌 SPOZNAJTE BEHOM KVP🏃🏽‍♀️🏃🏻
Všetci športoví nadšenci zbystrite pozornosť! Utorkový podvečer 6.júla bude na našom sídlisku patriť behu. A my budeme samozrejme pritom. Pod taktovkou Active life aj v spolupráci s našou mestskou časťou môžete urobiť niečo pre seba a vylepšiť si letnú kondíciu priamo na mieste, v ktorom žijete.
 
Registrácia začína o 18:15 hod. pri podchode pod OC Iskra, odkiaľ spoločne vyštartujeme o 19:00. Pripravené sú dve trate. Kratšia s dĺžkou cca 4 kilometre a dlhšia cca 7 – kilometrová. Tak, s kým sa v utorok vidíme?😉
 
📌 VRCHNÁČIKY, KTORÉ POMÁHAJÚ💛
1,7 tony!👏👏Toľko vrchnáčikov sme dnes z garáže miestneho úradu odovzdali firme na zhodnotenie. Finančný výťažok poputuje na pomoc malému Košičanovi Marekovi Čižmárovi, ktorého zdravotný stav si vyžaduje celodennú starostlivosť. Získané peniaze aj vďaka vám mu pomôžu uhradiť časť terapií a rehabilitácií, ktoré potrebuje👍.
 
Snaha pomáhať iným nikdy nevyjde nazmar.
KVP-čkári o tom vedia svoje a naše sídliskové srdce pravidelne zapĺňajú. Ďakujeme všetkým, ktorí ste prispeli a pomohli. Máme radosť💜
 
📌 OSADILI SME 2️ NOVÉ BEZPEČNOSTNÉ KAMERY
Skúste si tipnúť, ako dlho trvá proces osadenia nových bezpečnostných kamier? Povieme vám, že teda nie všetko ide tak ľahko, ako by sme chceli. Ešte pred rokom sa do riešenia pustil zástupca starostu Roman Matoušek.
 
Podarilo sa!👏Dve nové bezpečnostné kamery sú aktuálne osadené na budove Polikliniky. Tak ako sme sľúbili, jedna monitoruje parkovisko pre dodávky🚍 a druhá parkovisko z opačnej strany.
 
Všetko to začalo byrokratickými procesmi, pokračovalo rokovaniami až po hľadanie dotiahnutia elektrickej prípojky a sietí. Je však dôležité povedať, že celá táto investícia by sa nám nepodarila bez spolupráce viacerých subjektov. A to Bytového podniku mesta Košice, firmy Antik Telecom s.r.o ako aj mestskej polície stanice KVP. Za čo veľmi pekne ďakujeme👍.
 
V záujme mestskej časti je pokračovať v inštalácii ďalších kamier, približne 5 by ich malo postupne monitorovať celý Drocárov park. V riešení je aktuálne aj kamera, ktorá by mala pribudnúť na Starozagorskej ulici a dohliadať na priestor v okolí detského ihriska Žihadielko, ako aj ďalšia na budove OC IV. Systém monitorovania by sa mal celkovo rozšíriť o približne 1️8 nových kamier, o lokalitách, kde budú pomáhať vás budeme informovať.
 
Našim cieľom je zvýšenie bezpečnosti obyvateľov na frekventovaných miestach a takisto zefektívnenie práce mestskej polície. Pod drobnohľadom budú hlavne tí, ktorí majú zajačie úmysly😉
 
📌 REVITALIZÁCIE IHRÍSK NA COTTBUSKEJ A V DROCÁROVOM PARKU NAPREDUJÚ 💪
Na sídlisku KVP prebiehajú aktuálne revitalizácie dvoch ihrísk, a to na Cottbuskej ulici ako aj v Drocárovom parku.
 
Pozrite si viac vo videoreportáži Televízia Košice – TV Košice👇
 
📌 O ROZVOJI CYKLODOPRAVY S ODBORNÍKMI AJ OBYVATEĽMI SÍDLISKA
🚴🏾‍♂️Zelená plocha pri miestnom úrade sa dnes stala centrom diskusie o pripravovaných projektoch v oblasti cyklodopravy. Išlo o ďalšie participatívne stretnutie s obyvateľmi zo série Spoločného plánu, ktoré samospráva pravidelne realizuje.
 
Mestská časť sa aktuálne snaží vytvoriť základnú cyklistickú kostru sídliska, a prepojiť ho ➡️zo severu na juh smerom až k OC Optima➡️zo západu na východ, teda od konečnej trolejbusov smerom do mesta➡️a takisto od Moskovskej triedy popri magistráte do mesta na Štúrovu ulicu.
 
Aktuálne sú všetky tri projekty tesne pred dokončením a podaním žiadosti o stavebné povolenie. Ich konkrétnejšiu podobu prišli obyvateľom predstaviť architektka Jana Lamiová, Adrián Chreň z Cyklokoalícia Košice.
 
Všetci sa zhodli na tom, že rozvoj cyklodopravy na sídlisku KVP má obrovský potenciál, a je potrebné ho využiť. Projekty sú tvorené s ohľadom na zvýšenú bezpečnosť cyklistov ako i chodcov a prinášajú moderné riešenia. Sú výsledkom viac ako ročnej práce mestskej časti ako i spolupráce s magistrátom mesta Košice.
 
Realizácia projektov bude závisieť od získania nenávratných finančných príspevkov. Veríme, že sa to podarí na prelome rokov 2022-2023.
 
Každopádne robíme všetko preto, aby sme boli v prípade vypísania výziev pripravení sa okamžite zapojiť. Budovanie cyklotrás považujeme za jednu z kľúčových priorít, ktorú sa budeme snažiť dotiahnuť do úspešného konca.
 
📌 NOVINKY Z MIESTNEHO ZASTUPITEĽSTVA
V zasadačke miestneho úradu sa dnes uskutočnilo ďalšie rokovanie miestneho zastupiteľstva. Poslanci sa zaoberali 27 bodmi. Tak, ako ste na KVP zvyknutí, prevládala konštruktívna a vecná diskusia.
Na programe boli napríklad aj tieto témy:
– Predložené boli 3 správy kontrolóra, o ktorých výsledkoch boli poslanci detailnejšie oboznámení.
– Prednesené boli viaceré finančné správy, týkajúce sa hospodárenia mestskej časti. Medzi nimi správa o zrealizovaných rozpočtových opatreniach, zmena rozpočtu, záverečný účet ale i výročná správa mestskej časti. Tú si môžete pozrieť na našej webstránke.
– Prerokované boli aj návrhy na poskytnutie dotácie, ktoré však poslanci nepodporili a odporučili sa navrhovateľom s týmito žiadosťami zapojiť do projektu participatívneho rozpočtu.
– Poslanci vzali na vedomie aj informatívnu správu o výsledku vyhlásenej OVS na prenájom a následný prevod areálu bývalej MŠ v Drocárovom parku. Mestská časť sa rozhodla na základe záverov komisie vyhlásenú OVS zrušiť. K tomuto rozhodnutiu dospela predovšetkým z dôvodu ochrany záujmov MČ, avšak s pretrvávajúcim cieľom vybudovať na našom sídlisku sociálne služby.
– Na programe bola aj téma predĺženia činnosti vedúcich denného centra, ktorých vzhľadom na koronakrízu nebolo možné zvoliť za štandardných okolností.
– Poslanci sa vyjadrili aj k žiadosti k projektovej dokumentácii Terasové domy – TITUS, Slávičie údolie, ktorú nepodporilii.
 
Záznam z rokovania si môžete pozrieť na našom profile – https://www.facebook.com/MESTSKACASTKVP/videos/531971421335255 Ak vás niečo detailnejšie zaujíma, pokojne sa pýtajte.
 
Okrem toho:
🎯 zasadalo Mestské zastupiteľstvo
🎯 zasadalo Miestne zastupiteľstvo
🎯 neformálne stretnutie členov IT Valley
🎯 stretnutie so zástupcami firmy ANTIK
🎯 online stretnutie s miestnymi poslancami k zastupiteľstvu
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom