Ladislav Lörinc

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 25/2021

Snáď mi odpustíte, že pravidelný sumár neprichádza v nedeľu, ale o deň neskôr. Víkend bol nabitý. Konferencia v Bratislave, splav Malého Dunaja, oslavoval som meniny, dokončil očkovanie druhou dávkou, jednoducho zbehlo to veľmi rýchlo.✌️🙏
 
P.S.: Ďakujem za všetky milé SMS-ky a priania😉👍
 
Dávam do pozornosti 3 rýchle témy z posledného obdobia:
🎯AD1: Detské ihrisko na Cottbuskej sa buduje. Hotové by malo byť o týždeň, zajtra by sa malo začať stavať aj multifunkčné ihrisko s umelou trávou v Drocárovom parku.
 
🎯AD2: Konferencia o participatívnom rozpočtovaní a občianskej spoločnosti bola super. Som vďačný, že som bol pozvaný a mohol tak šíriť dobré informácie o tom, čo skvelé na našom KVP robíme a ako to robíme.
 
🎯AD3: Tento týždeň bude zasadať Miestne zastupiteľstvo MČ KVP (utorok) a následne aj Mestské zastupiteľstvo mesta Košice (štvrtok)😉✌
 
Čo sa udialo za posledný týždeň?
📌 SKONČILO SA SČÍTANIE OBYVATEĽOV
Ďakujeme všetkým, ktorí ste si splnili svoju zákonnú povinnosť a prihlásili ste sa k trvalému pobytu na KVP. Dokopy sa vás v rámci sčítania aj dosčítavania v období od februára do júna sčítalo 20 885. To predstavuje 90,86% obyvateľov nášho sídliska, čo je naozaj pekný výsledok a zaujímavé štatistiky. Aj vďaka vám totiž získame pre našu mestskú časť finančné prostriedky, ktoré vieme využiť na jej rozvoj a investičné aktivity. Veľká vďaka aj nášmu právnemu oddeleniu za celú organizáciu, bez vás by to nešlo.
 
📌 DETSKÉ IHRISKO NA COTTBUSKEJ ULICI PRECHÁDZA REVITALIZÁCIOU
Od stredy prebiehajú stavebné práce na detskom ihrisku na Cottbuskej ulici (vrchná aj spodná časť betónovej plochy pod dopravným ihriskom). Firma OCTAGO, ktorá uspela vo verejnej súťaži sa po odovzdaní staveniska hneď ráno pustila do prípravy.
 
Deti sa môžu tešiť najmä na nové hracie prvky, ktoré sme vyberali s ohľadom na bezpečnosť, funkčnosť ako aj údržbu. Na spodnej ploche pribudne minifutbalové ihrisko s umelou trávou s gumovým granulátom. Na vrchnej ploche bude zas gumenná podlaha, na ktorej osadíme reťazovú dvojhojdačku, dvojvežu s lezeckou stenou a dve šmykľavky. Práce v hodnote 30-tisíc eur budú pokračovať aj tento týždeň. O otvorení ihriska vás budeme informovať.
 
📌 PRI KOSTOLE SKRÁŠĽUJEME OKOLIE
Mestská časť sa koncom týždňa pustila do realizácie projektu participatívneho rozpočtu a to revitalizácie okolia kostola Božieho milosrdenstva. Ide o jeden z víťazných projektov, ktorí ste si hlasovaním vybrali. Práce odštartovali v spolupráci s navrhovateľkou projektu pod dohľadom odborníka a botanika Roberta Gregoreka. Začalo sa hrubými terénnymi úpravami, ktoré budú ešte pokračovať, následne prebehne výsadba vhodných rastlín. Charakter prác bude závislý od počasia, do konca leta by ale mali byť hotové. Z týchto aktivít mám naozaj radosť, pretože ste si to vybrali vy sami, naši obyvatelia. Verím, že z výsledku budete nadšení.
 
📌 INFORMAČNÁ KAMPAŇ PRE PSÍČKAROV
Už je to tretí rok, čo v spolupráci s mestskou políciou chodíme do ulíc medzi našich psíčkarov. Kontrolujeme, ako si dodržiavajú svoje povinnosti. To znamená, či má pes známku, je riadne zaevidovaný a či po ňom zbierate exkrementy. Často sa stretávame s tým, že majitelia veľkých psov upozorňujú na tých, čo majú menšie plemená a zasa naopak. Chápeme, všetci máme rôzne skúsenosti a takisto svoje problémy. Je však dôležité si uvedomiť, že sídlisko tvoríme spoločne, a to aj spolu s nepsíčkarmi. Preto sa skúsme rešpektovať a vzájomne vychádzať v prospech miesta, v ktorom žijeme. A hneď nám tu bude lepšie ako i čistejšie.
 
Pozrite si aktuálnu videoreportáž z priebehu informačnej kampane, ktorá zachytáva tie najdôležitejšie momenty. Možno sa dozviete niečo, čo potrebujete vedieť – https://fb.watch/6oq96xiu6c/
 
📌 FESTIVAL LOKÁLNYCH PRODUKTOV NA KVP
Veľmi verím, že situácia v akej sa aktuálne nachádzame v rámci COVID – automatu nám vydrží a my budeme môcť zorganizovať toto podujatie. Vďaka cezhraničnej spolupráci INTERREG a úspešnému projektu s našim maďarským partnerom z Tokaja – obcou Bodrogkisfalud pre Vás chystáme ochutnávku lokálnych dobrôt zo Slovenska i Maďarska. Okrem toho pripravujeme aj pestrý hudobný program, zavíta k nám napríklad Ondrej Kandráč alebo Lukáš Adamec.
 
Spolufinancované je to vďaka podpore Európskeho zoskupenia územnej spolupráce Via Carpatia. Jednoducho spolupráca, ktorá prináša reálne výsledky.
 
Viac o podujatí nájdete tu – https://fb.me/e/11pJwZOmc
 
📌 SPOLOČNÝ PLÁN O CYKLODOPRAVE
Pokračujeme v participatívnych stretnutiach spolu s vami! Príďte už túto stredu na zelenú plochu pred miestnym úradom diskutovať o cyklodoprave na našom sídlisku. Spolu s odborníkmi a architektmi vám predstavíme plánované projekty, ktoré chceme realizovať ako mestská časť ale aj v spolupráci s mestom Košice. Je to ideálny priestor na diskusiu a Vaše otázky, ak vás to naozaj zaujíma, nenechajte si to ujsť. Začíname o 17:00 hod. Verím, že sa vidíme. Viac info tu – https://fb.me/e/Lk9xy7Tr
 
📌 MIESTNE ZASTUPITEĽSTVO
Dávam do pozornosti zasadnutie miestneho zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v zasadačke miestneho úradu už zajtra 29.júna o 15:00 hod. Zasadnutie je verejné, pozrieť si ho budete môcť aj ONLINE na našom FB profile.
 
Program rokovania si môžete pozrieť na našom webe – http://www.mckvp.sk/samosprava/1000848/. Dúfam, že diskusia bude tak, ako sme zvyknutí vecná a konštruktívna. Počujeme sa.
 
📌 ZNAČÍME RETARDÉRY NA DÉNEŠOVEJ
Trošku to trvalo, ale asfalt musí chvíľku postáť. Dnes sme sa už dočkali a retardéri značíme žltou farbou. Budúci týždeň by sme mali konečne na zrekonštruovaných úsekoch vyznačiť aj vodorovné dopravné značenie a priechody pre chodcov. Ako zvyknem hovoriť: „Všetko bude…. len vyčkajce :)“
 
📌 ČISTOTA & ÚDRŽBA
Pravidelný report z čistoty nášho sídliska nájdete zajtra na našom oficiálnom FB profile. Ide o výsledky práce našich zamestnancov v teréne. Pozrite si to a dajte nám spätnú väzbu. Ďakujem.
 
Okrem toho:
🎯 stretnutie s architektkou priamo v teréne
🎯 konferencia prednostov v Podbánskom
🎯 online školenie „Účtovnícke minimum…“
🎯 poslanecký klub KAN
🎯 komisia Dopravy a výstavby pri MZ
🎯 komisia Športu a aktívneho oddychu pri MZ
🎯 online stretnutie s miestnymi poslancami k zastupiteľstvu
 
Prajem Vám úspešný začiatok pracovného týždňa. 😉👍
#Spoločne #posúvame #sídlisko #KVP #VPRED

Zdielať:

Ďalšie články

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 36/2023

Tak to bol teda epický týždeň! Kde mám začať svoje písanie? Zelená strecha na Miestnom úrade je už skoro dokončená. Prístrešky na zastávkach MHD pribúdajú

DENNÍK STAROSTU – TÝŽDEŇ 34/2023

Verím, že si plnými dúškami užívate záver leta. Budúci týždeň nás čakajú 2 významné štátne sviatky a tým pádom aj 2 dni pracovného pokoja. Deťom